Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zajímáte se o svět trvalejších ozdob těla jako je tetování nebo piercingy? Podkova, banánek nebo kroužek, to už jsou dnes zcela běžné typy piercingů. I tato oblast se ale vyvíjí, a tak přišly do módy mikrodermály. O co vůbec jde?

Mikrodermál piercing: O co jde a je lepší než ostatní piercingy?

Piercing
zdroj: Getty Images Piercing
aktualizováno 15.03.2019, 00:00 | 15.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Zajímáte se o svět trvalejších ozdob těla jako je tetování nebo piercingy? Podkova, banánek nebo kroužek, to už jsou dnes zcela běžné typy piercingů. I tato oblast se ale vyvíjí, a tak přišly do módy mikrodermály. O co vůbec jde?

Populární mikrodermál je typ piercingu, kdy máte kamínek nebo jinou ozdobu aplikovanou přímo do kůže. A to bez činky, jejíž druhý konec by z pokožky o kousek dál vystupoval. Tento piercing vypadá třeba jako malá kulička, která jako by se na daném místě na těle ocitla náhodou, ale zato tam pěkně pevně drží. Je přidělání mikrodermálu bolestivější a víc náchylnější k infekci než klasický piercing, nebo to vyjde nastejno?

 

Mikrodermál
(Foto: Pinterest)


Jaktože se mikrodermál udrží na místě bez příchytné činky?


Mikrodermal, dermální nebo také bodový piercing je v kůži přichycen kotvou ve tvaru písmene L nebo T. Ta kolmo drží až pod kožní tkání, nemá tedy vstupní a výstupní dírku jako obyčejné piercingy s tyčkou.


Aplikuje se tak, že se jehlou nebo kožním děrováním odstraní z daného místa kousek kůže, aby zůstala dírka, do které se piercing umístí. Bolestivost procesu je s klasickým piercingem srovnatelná. Poté se začne pokožka kolem kotvy hojit a piercing do těla natrvalo přiroste a tak se i zamezí jeho volnému pohybu nebo vypadnutí.

 

Mikrodermál
(Foto: Pinterest)


Výhody: Proč je tak oblíbený?


Klasické piercingy jsou dávány třeba na ucho nebo pupík, mikrodermál ale můžete umístit kamkoliv na tělo, i tam, kde si lze nechat udělat ten obyčejný jen těžko. Může jít o blýskající se kamínek nebo nějaký zaoblený tvar. Když si navíc necháte do kůže poskládat víc mikrodermálů vedle sebe, můžete z nich vytvářet i zajímavé vzory.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Piercing do pupíku? Dá se přežít
30 vět, které nenávidíte, když máte piercing
Tetování pro páry. Ano nebo ne?


Nejčastěji se mikrodermály umisťují zezadu na krk, kam si dívky souměrně dávají třeba dva kamínky vedle sebe. Estetické je také nechat si je přidělat z každé strany pod klíční kost, mezi prsa nebo třeba do krční jamky.


Oblíbená je i kombinace s tetováním. Když si například někdo nechá vytetovat zvíře, tak mu mohou tvořit oči jen třpytivé barevné mikrodermály.

 

Mikrodermál
(Foto: Pinterest)


Nevýhody: Potíže


V případě mikrodermálu jde bohužel o piercing, který je ze všech ostatních nejnáchylnější k infekci. Tělo se může snažit ozdobu vyloučit a vytlačit ho pryč z těla. Piercing se totiž nachází velice blízko povrchu kůže. Pokud by ho vaše tělo odmítlo, tak po něm pak budete mít větší jizvu než když vám po klasickém piercingu zůstane jen malá dírka. Mikrodermál se vám také může nepříjemně často přichycovat za oblečení.

 

Mikrodermál
(Foto: Pinterest)

 

Pokud se pro něj přesto rozhodnete, nikdy si ho neaplikujte samy! I když jste si kdysi zvládly samy propíchnout ucho, v tomto případě je postup mnohem složitější a výsledek z domova by vůbec nemusel vypadat dobře.0 hlasů
Vaše hodnocení