Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Akné trápí mnoho z vás – jak je patrné i z množství dívek, které zareagovaly na naši výzvu.

Mista radí čtenářce Krasna.cz: Jak na akné?

Mista Fashion Blog: Jak na akné? - 11
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Jak na akné? - 11
aktualizováno 18.04.2013, 00:13 | 18.04.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Akné trápí mnoho z vás – jak je patrné i z množství dívek, které zareagovaly na naši výzvu.

Ze všech došlých emailů jsme vybrali čtenářku Ráchel (16 let) z Hronova. Původně jsme chtěli udělat díl jenom o tom, jak si zakrýt akné, ale hodně holek psalo, že by potřebovaly poradit, jak tento problém zmírnit a bojovat s ním. Takových rad není nikdy dost, tak jsme se pustili i do toho. Oslovili jsme prestižní salon Pevonia Botanica, který pro Ráchel připravil kompletní dvouhodinovou péči o pleť v ceně 1500 Kč. Dnes se dozvíš, jak proti akné bojovat, příště, jak ho zamaskovat, než se ti podaří ho vyléčit.

 

Mista Fashion Blog: Jak na akné? - 9
(Foto: oficiální zdroj)

 

Věděla jsi, že akné je nejrozšířenější onemocnění kůže a má chronický průběh? V pubertě se mění organizmus a díky hormonům se pokožka více mastí. Proto je potřeba se o pleť pravidelně starat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista radí: Co se zničenými vlasy?
Jaké oční linky jsou pro tebe ty pravé? Mista ti v tom udělá jasno
Mista fashion blog: Ombre ve vlasech i líčení


Každé ráno a večer je třeba pokožku odlíčit pleťovým mlékem a poté tonikem nebo pleťovou vodou, a to i v případě, že nejsi nalíčená. Čistíme taky dekolt, na to nezapomeň. „Také je třeba chodit na vyčištění pleti odborníkem, ideálně 2x do měsíce,“ radí profesionální kosmetička a vizážistka Majka Flochová.

 

Mista Fashion Blog: Jak na akné? - 6
(Foto: oficiální zdroj)


Víš o tom, že to, jak se stravuješ, ovlivňuje stav tvojí pleti? Pokud trpíš problematickou pletí, tak rozhodně dbej na to, jak jíš, a zkus omezit mastné a nezdravé potraviny. Všechno, co dáváš do organismu, má vliv na stav pleti.


Snažíš se pleť vysušovat alkoholovými přípravky nebo dokonce lihem? Tak to vůbec neděláš dobře, protože pleť se brání a naopak se ještě více mastí. Je potřeba pleť důkladně hydratovat.
Problematické pleti prospívá sluníčko, avšak opět nesmíš zapomínat na její hydrataci, a také ji chránit SPF faktorem. Solárium naopak pleti moc dobrou službu nedělá, napomáhá vzniku vrásek.

 

Mista Fashion Blog: Jak na akné? - 5
(Foto: oficiální zdroj)


A jak probíhá návštěva u kosmetičky? Pleť nejdříve povrchově vyčistí, aby se odstranil přebytečný maz. Pak se pleť napaří, aby se póry otevřely. Poté Majka použila enzymatický peeling, aby se odstranily odumřelé buňky. Poté následuje mechanické vyčistění pleti – vytlačí se nečistoty z pórů. To může být někdy trošku nepříjemné. Poté nanese masku, aby se pleť zklidnila a ustoupila začervenání. Nakonec přijde pleťový krém.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Čtyři pověry o akné, kterým rozhodně nevěř
Pozor na potraviny, které mohou za tvé akné
Zbav se akné přírodní cestou


Podívej se na video, jak probíhala návštěva kosmetického salonu.

 


Chceš vědět, jak si nanést make-up na problematickou pleť? Tak sleduj příští díl Mista Fashion Blogu, kde tě Marta naučí, jak se správně nalíčit.

 

Zajímají tě tutoriály s líčením nebo účesy? Tak navštiv archiv videí na www.mistafashion.com. V příštích dílech tě čekají témata Jak ochránit vlasy na léto, Foukání – styling vlasů na večírek, nebo Kde děláš nejčastější chyby při líčení a make-upu.

 

na akne
YOOPY.cz nabízí širokou nabídku přípravků na akné

 

Chtěla bys i ty rozhodnout, o čem bude příští díl MISTA FASHION BLOGu? Napiš přímo MISTĚ na email mista@mistamusic.com nápady a témata, která tě zajímají a ona je pro tebe se svým profesionálním týmem zfilmuje.32 hlasů
Vaše hodnocení