Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě znáš i ty ten pocit, když jdeš od kadeřníka, máš krásné hladko vyfoukané vlasy, a říkáš si, že si to doma nezvládneš stejně hezky vyfoukat. Právě proto je tu novy díl Mista Fashion Blogu, ve kterém ti Mista se svojí senior stylistkou Lenkou...

Mista radí: Foukání vlasů a jak je správně vysušit vlasy

Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 1
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 1
aktualizováno 30.05.2013, 17:48 | 30.05.2013, 17:33 | Krasna.cz/trm

Určitě znáš i ty ten pocit, když jdeš od kadeřníka, máš krásné hladko vyfoukané vlasy, a říkáš si, že si to doma nezvládneš stejně hezky vyfoukat. Právě proto je tu novy díl Mista Fashion Blogu, ve kterém ti Mista se svojí senior stylistkou Lenkou Jakubovou ze salónu Petra Měchurová ukážou, jak si pomocí fénu a kartáče krásně dohladka vyfoukat vlasy úplně sama.

Při správném foukání totiž nemusíš použít ani žehličku na vlasy, a díky tomu se ti vlasy nebudou tak ničit a lámat. Ptáš se i ty, proč raději nepoužil foukací kartáč když práce s ním je mnohem jednodušší? To ani zdaleka není pravda. Když se naučíš používat kartáč a fén, vlasy budeš mít nejen rychleji vyfoukané, ale i mnohem hezčí a lesklejší, než pomocí foukacího kartáče.

 

Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 7
(Foto: oficiální zdroj)

 

Předtím, než si vlasy začneš foukat, bys měla použít termoochranný krém, který ti vlasy ochrání před teplem z fénu. Jsou dvě možnosti, jak si vlasy můžeš foukat. Buď v předklonu pro větší objem, nebo klasickým způsobem pro hladký efekt. Nikdy však nezapomeň, že vlasy musíš foukat po směru jejich růstu, protože jinak budou působit „chlupatým“ dojmem.

 

Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Ptáš se, jaké funkce by měl obsahovat kvalitní fen? Měl by mít pohyblivý nástavec pro hladké foukání, který vzduch dokáže směrovat do jednoho bodu. Nemělo by mu chybět nastavení teploty a síly, měl by být lehký, aby tě z fénováním nebolela ruka. Je také velmi důležité, jaký kartáč použiješ. Dnes již vyrábějí hranaté kartáčem, které vlasy krásně narovnají a dají jim zářivý lesk.

 

Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista Fashion Blog: Drdol na party i do školy
Mista Fashion Blog: Účes podle Ashley Benson
Mista tě naučí: Jak uplést Rybí a Uzlový Cop

 

Jak probíhá samotné foukání? Nejprve si vlasy do 80 procent vysuš fénem. Potom si je rozděl do tří sekcí. Je důležité, aby sis vlasy zatočila a přichytila skřipcem. Když si budeš mokré vlasy přichytávat gumičkou, mohly by se ti polámat konečky, a to určitě nechceš. Vezmi si do levé ruky kartáč, do pravé fén, nakloň hlavu na stranu, kterou právě jdeš foukat, a přilož kartáč ke kořínkům. Pomalým točivým pohybem sjížděj kartáčem a přitom si tenkým nástavcem fénuj vlasy, které máš právě navinuté na kartáč.

Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 9
(Foto: oficiální zdroj)


Přesný postup najdeš ve videu.

 

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Chybí tvým vlasům objem a lesk? Bacha na fénování a žehlení
Základem dokonalého účesu je fénování! KROK ZA KROKEM
Chraň vlasy před fénem i žehličkou

Doma.cz: Fén, rtěnka a vysavač. Vynálezy, které změnily životy žen


Takovýmto způsobem si vyfoukej všechny tři sekce. Tu horní je nejlepší foukat směrem dozadu. Tak dosáhneš skvělého objemu. Nakonec si vlasy ještě profoukni studeným vzduchem. Krásně se ti zacelí a chytí zářivý lesk. Určitě se toho neboj, uvidíš, že když se techniku foukání správně naučíš, efekt bude nepřehlédnutelný.

 

Mista Fashion Blog: Foukání vlasů - 11
(Foto: oficiální zdroj)

 

Šance právě pro tebe!

 

Pokud ti foukání přes kartáč i tak nepůjde a nebudeš se v tom cítit doma, zkus se zeptat své kadeřnice. Kadeřníci ze salonu Petra Měchurová tuto službu běžně nabízejí. Ráda by ses naučila nejen to, ale také chceš zjisti, jak si udělat dokonalé vlny? Vše tě naučí profi kadeřníci v kadeřnictví, do kterého chodí i Mista. Stačí jí napsat a příště tě vezme s sebou. Máš zájem? Piš na soutez@krasna.cz s heslem MISTA a odborný tutorial může být tvůj. Stačí napsat své jméno, odkud jsi, kolik je ti let, přidat email, mobil a napsat důvod, proč máme vybrat právě tebe. Také přilož svou fotku, ať víme, jaké vlasy máš.

 
Zajímají tě i další videa například s účesy, líčením a dalšími vychytávkami? Tak navštiv Mista Fashion Facebook, kde na tebe čeká archiv tutoriálů a článků.

 

Chtěla bys i ty rozhodnout, o čem bude příští díl MISTA FASHION BLOGu? Napiš přímo MISTĚ na BLOG do poradny, nebo jí pošli své nápady a témata, která tě zajímají a ona je pro tebe se svým profesionálním týmem zfilmuje.44 hlasů
Vaše hodnocení