Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes ti Mista přináší nový VLOG na Mistafashion blogu. Protože Mista dostává denně desítky otázek o tom, jak pečovat o své vlasy a co dělat se suchými a poškozenými konečky, tak si tentokrát zavolala na pomoc profíka - seniorstylistku Lenku Jakubo...

Mista radí: Jak správně pečovat o své vlasy

Mista Fashion Blog: Plážový look - 2
zdroj: oficiální zdroj Mista Fashion Blog: Plážový look - 2
aktualizováno 13.06.2013, 00:00 | 13.06.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Dnes ti Mista přináší nový VLOG na Mistafashion blogu. Protože Mista dostává denně desítky otázek o tom, jak pečovat o své vlasy a co dělat se suchými a poškozenými konečky, tak si tentokrát zavolala na pomoc profíka - seniorstylistku Lenku Jakubovou ze salonu Petra Měchurová. Tá ti konečně vyjasní všechny nezodpovězené otázky a odhalí tajemství krásných a zdravím vlasů, o kterých si možná ani netušila.

Věděla jsi o tom, že na kvalitě tvých vlasů se podepíše i to, jakým způsobem si své vlasy myješ? Vlasy se totiž mají mýt vždy po směru růstu. Šampon je lepší nejprve napěnit v rukách a teprve potom nanést na hlavu. Vyhneš se tím nepříjemnému drhnutí, které tvoje vlasy poškozuje a zbytečně krepatí. Navíc, když vlasy při mytí příliš drhneš a masíruješ, tak to příliš stimuluje mazové žlázy, a vlasy se ti pak mohou mnohem dříve mastit.

 

Mista Fashion Blog: Plážový look - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Po šamponování je dobré na vlasy nanést kondicionér nebo vlasovou masku, která se ale nikdy nenanáší ke kořínkum. Na co musíš dávat velký pozor, je to, jak vlasy po umytí sušíš ručníkem. Mnoho holek totiž dělá to, že si začnou vlasy ručníkem drhnout, a myslí si přitom, že se jim rychleji vysuší. Opak je ale pravdou. Vlasy se tímto drhnutím jen zbytečně ničí a konečky se lámou jedna radost. Proto stačí, když si vlasy jemně vymačkáš v ručníku. Všeobecně platí, že vše, co na svých vlasech děláš, bys měla dělat po směru jejich růstu, tím se až z 50 procent vyhneš jejich poškození.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mista tě naučí: Dva sexy letní účesy
Mista Fashion Blog: Účes podle Ashley Benson
Mista radí: Co se zničenými vlasy?
Doma.cz: Desatero pro krásné vlasy! Co (ne) dělat

 

Zamýšlela ses někdy nad tím, jak důležité je vybrat správný kartáč na česání mokrých vlasů? Je to jedno z klíčových tajemství zdravých vlasů. Už dávno se vyvrátilo tvrzení, že na česání mokrých vlasů je nejlepší hřeben se širokými zoubky. Vždy vybírej kartáč, který je mírně zakulacený, má husté štětiny, které ale nejsou ostré – měly by být měkké a poddajné. Velmi populární mezi holkama je kartáč Tangle Teezer (psali jsme o něm zde), který vyvinul speciální model na rozčesávání mokrých vlasů, a dá se sehnat skutečně za babku. Důležité je také, jak si vlasy češeš. Nejlepší způsob je začít od konečků a postupovat ke kořínkům. Když začneš vlasy česat od kořínků směrem dolů, tak se ti při koncích udělá zamotaný chumel, který nejde rozčesat a vlasy se při tom nepěkně trhají.

 

Mista Fashion Blog: Plážový look - 6
(Foto: oficiální zdroj)

 

Pokud chceš mít skutečně zdravé vlasy, tak se vyhni jejich žehlení. Už po měsíci spatříš obrovský rozdíl. O mnoho zdravější je si vlasy přesušit fénem. Navíc, když používáš správnou techniku foukání, tak pomocí kartáče a fénu dosáhneš stejného výsledku, jako při žehlení, a vlasy se ti ani z poloviny tolik nezničí. Jak se správně naučit foukat vlasy dohladka tě Mista naučí v jednom z předchozích dílů MistaFashion Blogu.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Domácí masky pro krásné vlasy
Vyber si správnou žehličku na vlasy!
Toužíš po dlouhých vlasech? Vyzkoušej keratinovou metodu

 

Jaké jsou další tajné triky a tipy senior-stylistky Lenky Jakubové proti suchým a lámavým vlasům? Je nutné konečky ostříhat, nebo se tomu dá vyhnout? Co dělat, pokud máš pocit, že ti vlasy nerostou? Jaké masky a přípravky používat? Jsou silikony ve vlasových přípravcích skutečně tak nezdravé? To a ještě mnohem víc najdeš ve videu, které určitě stojí zato zkouknout.

 

 

Zajímají tě i další videa, třeba s účesy, líčením a dalšími vychytávkami? Nalezneš je na Mista Fashion Blogu, kde na tobě čeká archiv tutoriálů a článků.25 hlasů
Vaše hodnocení