Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsi ráda, pokud se ti je podaří vůbec rozčesat. Tak to ale být nemusí! Víme, jak si s nimi jednou provždy poradit.

Míváš střapaté či zacuchané vlasy? Víme jak na ně!

Zacuchané vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Zacuchané vlasy
aktualizováno 25.06.2019, 00:00 | 25.06.2019, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Jsi ráda, pokud se ti je podaří vůbec rozčesat. Tak to ale být nemusí! Víme, jak si s nimi jednou provždy poradit.

Je úplně jedno, jestli se s podobnými vlasy vzbudíš, nebo tento problém řešíš až při fénování. Zacuchané vlasy dokážou pěkně potrápit. Naštěstí se tento problém dá řešit. Chceš vědět jak?

 

Mytí je základ!

 

Vlasy bys neměla mýt těsně před spaním, většinou je totiž nevysušíš stoprocentně a vlhké vlasy se během spánku mohou lámat a zacuchávat. Ideální dobou pro mytí je ve tvém případě ráno nebo podvečer.

 

Vlasy rozčeš hřebenem s širokými zuby už před samotným mytím. Při mytí postupuj šetrně. Nanes šampon do dlaní a vlasy jemně promni, snaž se je spíše uhlazovat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak vlasům snadno a rychle dodat lesk?
Chceš, aby ti rychleji rostly vlasy?
Čím škodíš svým vlasům, a jak s tím přestat

 

Pozor na sušení!


Hodně holek chybuje při vysušování vlasů. Vlasy nedři, ale jemně je zabal do turbanu a vodu z nich lehce vymačkej do ručníku.

 

Masky, kondicionéry a spol.

 

Vybírej si kvalitní přípravky, které vlasy vyživí a postarají se i o to, aby se vlasy nezamotávaly či krepatily. Zkus i oleje, které je dobré na vlasy nanést před samotným rozčesáváním! Budeš překvapena, jak vlasy dokonale oddělí a konečně nebude problém s jejich rozčesáváním.

 


Pár tipů k nezaplacení

 

Do ohonu

 

Téměř vždy dojde zacuchání během noci. Zkus si vlasy svázat do volného copu nebo zaplést do dvou copů po stranách, aby tě při spaní vlasy netlačily. Nesmíš je však násilně škrtit gumičkou, mohly by se ti začít lámat.

 

Zapomeň na bavlnu

 

Zkus saténové povlečení, po kterém budou vlasy klouzat, nebo na polštář rozprostři hedvábný šátek.


BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Domácí masky na vlasy: Dej sbohem suchým a roztřepeným konečkům!
Tangle Teezer = parádní hřeben
Doma.cz: Desatero pro krásné vlasy! Co (ne) dělat

 

Zázraky během noci

 

Spásou pro tebe bude i noční vlasová péče. Abys s prameny ráno nemusela zápasit, nanes na ně před spaním speciální kúru. Pečlivě vybírej a čti informace na obalech. Některé nemusíš aplikovat jen na čerstvě umyté vlasy a stejně tak je ráno nemusíš smývat.3 hlasů
Vaše hodnocení