Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tmavý make-up je naprostá pěst na oko, protože to každý všímavý (často i ten méně všímavý) jedinec zaregistruje a tvoje chyba při výběru je vidět na první pohled.

Moc tmavý make-up? Jak to rychle napravit

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 15.10.2019, 00:00 | 15.10.2019, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Tmavý make-up je naprostá pěst na oko, protože to každý všímavý (často i ten méně všímavý) jedinec zaregistruje a tvoje chyba při výběru je vidět na první pohled.

Výběr make-upu je často dost ošemetný. Vybíráme ho buď v drogeriích, kde často bývá špatné, nedostačující nebo hodně umělé a zkreslující světlo, nebo také na internetu, kde obrázek odstínu je dost odlišný od jeho reálné barvy. A proto není divu, když se čas od času stane, že si vybereš špatný odstín. Buď moc světlý, anebo to, co se stává nejčastěji, moc tmavý.

Když použiješ moc tmavý make-up, můžeš při jeho nanášení vytvořit ošklivé přechody u čelisti nebo na krku. Tmavá pleť oproti krku či ostatním částem těla není nic skvělého a nic, co by někdo podstupoval dobrovolně. Tak jako tak, jsou na ulici často dívky, které příliš tmavý make-up nosí. Proč?

Často je to kvůli tomu, že si koupily make-up, který je naprosto úžasný, vyhovuje jim a jediný problém je právě ten odstín. Co tedy dělat, pokud sis takový make-up koupila a nechceš ho pohřbít hluboko do útrob tvého kosmetického šuplíčku nebo rovnou hodit do koše?

Hydratační krém


První možnost, která je docela jednoduchá, je smíchat tvůj tmavší make-up s obyčejným hydratačním krémem, který používáš. Můžeš si na to vyhradit speciální kelímek, kde přísady smíchej, nebo to můžeš udělat až při samotné aplikaci na hřbetě ruky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Staň se královnou v líčení
Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji
Vizážistka radí: Berte líčení jako součást svého stylu!

Hydratační krém a make-up se přidávají v poměru 1:1, tedy stejné množství hydratačního krému a stejné množství make-upu. Pokud se ale jedná pouze o velice maličký barevný rozdíl a nepotřebuješ make-up tolik zesvětlit, můžeš hydratačního krému použít i méně.

Výhodou této metody je určitě její dostupnost, protože hydratační krém má doma každý, a jednoduchost, zvládne to i slečna, která není zrovna dvakrát šikovná. Velkou nevýhodou je, že make-up ztratí většinu svých krycích schopností (záleží na tom, kolik krému přidáš).

O odstín světleji

Pokud máš doma o odstín tmavší make-up a nechceš přidávat krém, můžeš si koupit druhé balení toho samého make-upu, ale tentokrát o odstín světlejší, než bys potřebovala. Poté můžeš pohodlně (opět buď v kelímku, nebo na hřbetě ruky) oba dva odstíny smíchat a dosáhnout tak potřebné barvy.

 

 

Výhoda je jak jednoduchost, tak i to, že make-up neztratí své krycí ani jiné bonusové schopnosti a funkce. Nevýhoda je, že musíš kupovat nové balení, které nemusí být často nejlevnější.

Pořádně rozetřít

Jestli máš doma make-up, který se doopravdy liší jen o necelý odstín a přechod není tak viditelný, ale stejně to není úplně ideální, můžeš to zamaskovat důkladným rozetřením, jak na obličejové části, tak i na krku. Pokud make-up pořádně profesionálně rozetřeš, barevný přechod nebude tak viditelný a u méně rozdílných odstínů, bude takřka neznatelný.

 

 

Nechat ho na později

Nechceš řešit to, že máš doma tmavší make-up? Možná bude prostě stačit nechat si ho na léto. V zimě, pokud nechodíš do solária, pleť přirozeně bledne a samozřejmě i opálení se pomalu vytrácí. Proto ti make-upy, které ti barevně vyhovují v létě, nemusí v zimě sedět.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na doma.cz:
Co zmůže make-up: 10 proměn k neuvěření!

Často je proto lepší pořídit si make-up, který ti bude barevně sedět, a ten druhý, který se liší, můžeš nechat na léto a třeba na dovolenou, až se opálíš.

Při výběru dej pozor na...

Odstín make-upu se často vybírá hodně těžko. Dřív se uvádělo, že hřbet ruky je ideální a univerzální způsob, jak zjistit, jestli ti odstín vyhovuje. To už ale dávno neplatí, protože spousta dívek a žen má odlišnou barvu pleti. Nejlepší je vyzkoušet si make-up v oblasti čelistí, kde je odstín viditelný nejvíce.3 hlasů
Vaše hodnocení