Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Světoznámý módní návrhář Karl Lagerfeld je po smrti. Ikoně bylo 85 let, několik posledních týdnů návrháře trápily vleklé zdravotní problémy.

Módní velikán Karl Lagerfeld je po smrti, ikoně bylo 85 let

Módní návrhář Karl Lagerfeld
zdroj: Profimedia Módní návrhář Karl Lagerfeld
aktualizováno 19.02.2019, 12:54 | 19.02.2019, 12:54 | TN.cz / pez

Světoznámý módní návrhář Karl Lagerfeld je po smrti. Ikoně bylo 85 let, několik posledních týdnů návrháře trápily vleklé zdravotní problémy.

Lagerfeld i navzdory svému pokročilému věku působil jako kreativní ředitel firmy Chanel. Jak ale připomíná britský Daily Mirror, před měsícem propásl dvě velké přehlídky této legendární značky. Oficiálním důvodem ovšem byla únava, ne zdraví.

 

Zatím není jasné, co přesně bylo příčinou Lagerfeldovy smrti. Podle toho, jak vypadal, ho ale delší dobu sužovala vážná nemoc. Na veřejnosti se objevoval zarostlý a s chybějícími zuby.

 

Lagerfeld vedl věhlasný módní dům přes třicet let a Chanel pod jeho dohledem vydával až osm kolekcí za rok.  Proslavil se i jako nezávislý tvůrce, který spolupracoval s mnoha módními značkami, včetně Chloé, Fendi a Chanelu. Na počátku 80. let vytvořil vlastní značku Lagerfeld, která se zaměřila na produkci parfémů a kolekčního oblečení.

 

Znám byl také svou kontroverzností. Na začátku 90. let oslovil několik striptérek a bývalou italskou hvězdu filmů pro dospělé, Moanu Pozzi, aby se jako modelky zúčastnily přehlídky jeho černobílé kolekce. To zapříčinilo, že Anna Wintour, americká šéfredaktorka časopisu Vogue, během přehlídky vstala a odešla.

 

V roce 2004 navrhl některé modely pro celosvětovou koncertní šňůru Madonny, podobně spolupracoval i na modelech pro zpěvačku Kylie Minogue. Téhož roku vytvořil dámské i pánské modely pro švédskou oděvní značku H&M. Tato limitovaná série byla uvedena jen ve vybraných obchodech a za pouhé dva dny byla vyprodána.


Stal se známým také svojí neuvěřitelnou změnou tělesné hmotnosti – během 13 měsíců shodil 42 kilogramů.0 hlasů
Vaše hodnocení