Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí vás suché konečky vlasů, rychle se mastící pokožka hlavy či lupy? Tyto neduhy mohou mít kromě jiného na svědomí aktuální meteorologické podmínky.

Mrazivé počasí ničí vlasy! Jak je uchovat krásné až do jara?

Kráska v zimě
zdroj: oficiální zdroj Kráska v zimě
aktualizováno 06.12.2017, 16:34 | 06.12.2017, 16:34 | doma.cz

Trápí vás suché konečky vlasů, rychle se mastící pokožka hlavy či lupy? Tyto neduhy mohou mít kromě jiného na svědomí aktuální meteorologické podmínky.

Přečtěte si, jak své vlasy zazimovat, a toto období tak přejít bez úhony.

 

Intenzivní hydratace a výživa

 

Základem toho, aby vlasy ustály negativní vlivy počasí jako mráz, časté střídání okolních teplot, mlhu a se zimou úzce spjatý smog, je intenzivní hydratace a výživa. Právě v zimním období je nejdůležitější pravidelné používání vlasových hydratačních masek a vyživujících balzámů. Balzám používejte po každém mytí, masku poté alespoň dvakrát týdně.

 

„Spousta lidí dělá při mytí vlasů tu chybu, že nesprávně používají vlasový kondicionér. Ten při chybné aplikace může vlasy zatěžovat. Výsledkem je poté rychle se mastící vlasová pokožka a vlasy splihlé a bez lesku,“ říká vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle, Renata Gaucká. „Kondicionér je třeba používat pouze na konečky vlasů, nikoli na pokožku hlavy. Lidé s dlouhými vlasy jej mohou vetřít i do délek. Působit necháváme cca tři minuty a následně oplachujeme vlažnou vodou,“ dodává Gaucká.

 

Nebraňte se ani domácím maskám na vlasy. Potraviny, které lze kombinovat, jsou například vejce s medem a citronovou šťávou či banán s medem a olivovým olejem. Vlasům prospěšné je i avokádo nebo jablečný ocet. Ten mj. funguje i jako kondicionér. Jednoduše nařeďte lžíci jablečného octa se sklenicí vlažné vody a vlasy tímto roztokem opláchněte.

 

 

Používat můžete kromě masek na vlasy i nejrůznější rostlinné oleje. V současné době je k dostání například olej arganový, avokádový, meruňkový či ricinový. Jednoduše přidejte pár kapek k oblíbenému šamponu. V tak malém množství se vlasy nezamastí, pouze je vyživíte. Olej můžete vtírat i do konečků vlasů jako závěrečnou péči. Pár kapek oleje rozetřete v dlaních a naneste do vlasů, poté už nevysoušejte ani nežehlete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vlasy pod čepicí? Rady, jak si nezničit účes
Elektrizují ti vlasy v zimě? Dej tomu stopku!
6 tipů, jak bleskově zachránit vlasy

 

Kvalitní kosmetika a kadeřnické pomůcky

 

Abyste vlasům usnadnili seberegenerační proces, je třeba jim k tomu dopřát kvalitní produkty. Vybírejte pouze ověřenou vlasovou kosmetiku a s profesionálem se poraďte i o tom, které prostředky pro váš konkrétní typ vlasů používat. Na typu vlasů určitě záleží, a to hlavně v extrémních podmínkách, jako jsou teploty pod bodem mrazu či naopak teploty extrémně vysoké.

 

Pečlivou ruku mějte i při výběru hřebenu. Jeho kvalita bývá často opomíjena, přitom právě nekvalitní hřeben je jednou z nejčastějších příčin polámaných vlasů. Pro snadné rozčesání doporučujeme kartáče s dřevěnými hroty nebo tolik proklamovaný tangle teezer.0 hlasů
Vaše hodnocení