Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlíš, jaká tvářenka, odstín make-upu, barva lesku nebo očních stínů ti nejlépe sedne? Vybírej podle svého color-typu.

Najdi svou ideální barvu líčení

Líčení
zdroj: Thinkstockphotos Líčení
aktualizováno 15.10.2012, 00:00 | 15.10.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Přemýšlíš, jaká tvářenka, odstín make-upu, barva lesku nebo očních stínů ti nejlépe sedne? Vybírej podle svého color-typu.

Šminky vybíráme podle toho, co se nám líbí, i co je zrovna v kurzu. Aby ale výsledek vypadal přirozeně a slušivě, je potřeba respektovat i svůj color-typ. Podle toho, zda jsi spíše tmavá nebo světlá, studená nebo teplá, matná nebo zářivá, ti totiž bude slušet něco jiného.

 

Tuto šestistupňovou typologii vymyslela francouzská luxusní francouzská značka Sothys Paris (sothys.cz). Jejich přístup k barvám bere v úvahu celkový vzhled, typ pleti, barvu očí a také vlasů. Díky tomuto přístupu vynikne tvá jedinečnost a bude zvýrazněna tvoje přirozená krása.

 

Světlý typ


Vzhled celkově delikátní a svěží. Rýsuje se ve své jemnosti a lehkosti. Odstín je světlý, jemná pleť působí průhledně. Oči také představují středně světlý odstín. Vlasy jsou ve všech odstínech blond až po středně kaštanovou (nebo hnědou).

 

Barvová typologie - 4
(Foto: Oficiální zdroj)


Tmavý typ

 

Od typu středozemního až černého, vzhled je rázný s více či méně důležitým kontrastem vyvolaným tmavými vlasy. Ve většině případů jsou oči také tmavé, odstín je od tmavě hnědé po černou.

 

Barvová typologie - 6
(Foto: Oficiální zdroj)


Teplý typ


Aura vroucnosti vyzařuje z těchto osobností s oslňujícím vzhledem. Vlasy přecházejí od žhavé blond po teplou hnědou přes červenou. Odstín pleti kolísá od slonové kosti po meruňku nebo měděnou, pleť je často posetá pihami.

 

Barvová typologie - 5
(Foto: Oficiální zdroj)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Podzimní líčení v barvách vína a čokolády
Oblékni se v barvách padajícího listí
Tvářenka pro tvůj perfektní podzimní look


Studený typ


Barvy oční duhovky bývají většinou modrá, šedá nebo studená hnědá. Odstín vlasů je pak střední až popelavý, pleť má narůžovělý až namodralý nádech.

 

Barvová typologie - 3
(Foto: Oficiální zdroj)


Zářivý typ


Svěží, oslňující a zářivý vzhled se vyznačuje obzvlášť v úrovni očí, které představují důležitý kontrast mezi rozdílnými přírodními odstíny pleti a vlasů. Oči modré, zelené nebo skoro černé jsou jiskřivé, jejich odstín je jasný, perleťový a působí průhledně. Kdežto vlasy jsou sytějších barev, jako jsou lesklá, platinová blond až po havraní černou.

 

Barvová typologie - 7
(Foto: Oficiální zdroj)


Matný (jemný) typ


Celková vizáž působí klidným dojmem, který je zároveň jemný a zároveň plný skryté síly. Při jemných barevných kontrastech jsou oči často duhové, vlasy přirozeně vlnité a opálený odstín pleti může být posypán pihami.

 

Barvová typologie - 2
(Foto: Oficiální zdroj)


Najdi si podle následující typologie tu svou a seznam se s barvami, které ti skutečně zalichotí.3 hlasů
Vaše hodnocení