Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mezi nejčastější aplikace make-upu, patří nanášení prsty, nebo štětcem. Každé má své výhody i nevýhody. Pojďme si o nich povědět víc.

Nanášení make-upu: Prsty, nebo štětcem?

Make-up - 1
zdroj: Thinkstockphotos Make-up - 1
aktualizováno 31.12.2017, 00:12 | 31.12.2017, 00:12 | Krásná.cz/Mersmerize

Mezi nejčastější aplikace make-upu, patří nanášení prsty, nebo štětcem. Každé má své výhody i nevýhody. Pojďme si o nich povědět víc.

Není moc slečen, které by ještě nikdy nepoužily make-up. Samozřejmě takové jsou, o tom se nikdo hádat nechce, ale velká spousta mladých holek se už v dnešní době líčí, a čím víc jde doba dopředu, tím víc samozřejmé to je. Dnes už není výjimka, když se líčí slečny ve věku, ve kterém by jim to před pár lety ještě nikdo nepovolil.

Bohužel na ulicích často potkávám takové, které se teprve začínají líčit a s make-upem v podstatě experimentují. Některým se to daří lépe a některým hůře. Tak jako tak, asi nejnáročnější z celého procesu líčení je určitě aplikace a zapracování make-upu samotného.

První zkoušku podstoupíš při samotném vybírání – značka, cena, konzistence, odstín – tím vším se člověk musí řídit, protože ne každý make-up se hodí pro všechny typy pleti. Navíc občas je dost obtížná věc najít přesně odstín, který ti dokonale sedne a nevytvoří na tvém obličeji nehezkou a umělou masku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Triky, které zakryjí nedostatky v obličeji
Velký test make-upů z drogerky
Jak na make-up, když máš akné

Když máš make-up vybraný, přichází další zapeklitost, a to jak make-up nanést. Některé dívky jsou už znalejší a mají vybraný způsob, kterým jim vyhovuje a považují ho za nejlepší. Já sama zastávám názor, že zkusit by se mělo všechno, a teprve když vyzkoušíš možnosti, které se ti nabízejí, můžeš se objektivně rozhodnout, jak a s čím se ti pracuje nejlépe.

Nanášení make-upu prsty


Tenhle způsob patří k těm nejčastějším a vyzkoušela ho snad každá slečna. I když světoví make-up artisté a vizážisté nejčastěji používají štětec, také oni se často uchýlí k používání prstů a není to žádná chyba. I prsty totiž můžeš make-up hezky nanést.

 

Make-up - 2
Nanášet make-up prsty je ten nejjednodušší způsob aplikace make-upu. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Při aplikaci prsty si ale musíš dát velký pozor, abys nevyvinula příliš velkou sílu. Nemusí ti to ani tak připadat, ale čím víc na pleť saháš a vytahuješ ji, tím víc se to projeví ve pozdějším věku. Gravitace neúprosně působí, a když k tomu budeš denně pleť vytahovat prsty, je jasné, že to tím urychlíš. Proto pokud volíš tento způsob, dávej si pozor na to, abys kůži moc nenapínala, a chovej se k ní velmi jemně. Novou pleť už nedostaneš.

Při nanášení prstem také dbej na hygienu. Před každou aplikací make-upu si pečlivě umyj ruce, aby sis na pleť nezanesla bakterie a nečistoty, které by ji mohly ucpat a ublížit.

Nanášení make-up štětcem

Když zvolíš kvalitní a správný štětec, určitě sama poznáš, že i tenhle způsob má spoustu kladů a skvělých možností, které se zkrátka hodí. Je ale hodně důležité, aby sis vybrala kvalitní štětec – neměly by z něj vypadávat štětinky, měl by make-up roztírat bez větších problémů a nezanechávat fleky a čáry.

 

Make-up - 3
Vyber si kvalitní štětec! (Foto: Thinkstockphotos)

 

Navíc ne každý štětec je vhodný na tekutou či krémovou konzistenci make-upu. Některé jsou vhodnější pro minerální make-upy, jiné zase pro ty tekutější. Štětce také vybírej podle velikosti a použití. Ty menší jsou vhodné pro menší obličejové plochy a záhyby, větší jsou ideální k použití na tváře nebo třeba čelo.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší:
Líčení očí: 4 tipy jak nosit sexy linky!
Největší kosmetické přešlapy, které vás mohou stát místo!

Asi největším kladem štětců je, že jím můžeš make-up skvěle zapracovat do pokožky, vydrží déle a pleť může i lépe vypadat. K tomu slouží hlavně takzvaný stipple brush, štětec, kterým make-up do pokožky v podstatě vklepáváš.

I v tomto případě si dávej pozor na hygienu. Štětce bys měla pravidelně a pořádně mýt, aby se v nich neusazovaly nečistoty a bakterie, které tvé pleti neprospívají.4 hlasů
Vaše hodnocení