Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vysoké podpatky jsou symbolem ženské krásy. Vytvoří sexy siluetu, prodlouží nohy, dodají sebevědomí a centimetry navíc. Sebekrásnější boty na podpatku ti ale sex appeal nepřinesou, pokud se v nich nebudeš umět ladně pohybovat.

Nauč se chodit na podpatcích jako pravá dáma

Vysoké podpatky
zdroj: Thinkstockphotos Vysoké podpatky
aktualizováno 17.06.2013, 00:00 | 17.06.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Vysoké podpatky jsou symbolem ženské krásy. Vytvoří sexy siluetu, prodlouží nohy, dodají sebevědomí a centimetry navíc. Sebekrásnější boty na podpatku ti ale sex appeal nepřinesou, pokud se v nich nebudeš umět ladně pohybovat.

Projdi si s námi proto krátký kurz chůze na vysokých podpatích.

 

Pro začátečníky


Začínáš na vysokých podpatích? „Trénink nemá smysl zahajovat s podpatky nižšími než pět centimetrů, protože v nich se pohybuješ na podobné platformě, jako mají běžné boty. Pro první krůčky na vysokých podpatcích jsou ideální boty se zvýšením 6-8 cm. Vezmi si takové boty, které mají pásku přes nárt, zaručí větší stabilitu nohy,“ radí Veronika Sajdoková z CCC. První krůčky nacvičuj doma, získáš jistotu a nové boty alespoň trochu rozchodíš. Nejlepší povrch na podpatkový dril je třeba linoleum, na které bota dobře přilne. Dobré je také chodit před zrcadlem. To pomůže sladit ladnost pohybů. Poté, co si budeš trochu jistá v kramflecích, zkus si párkrát elegantně sejít schody. Nevstoupej však na celou nohu, ale našlapuj pouze na přední část boty. Pořiď si lodičky, které mají gumové patničky a tolik nepodkluzují.

 

Vysoké podpatky
(Foto: Archiv firem)


Držení těla je základ


Sexy chůze na podpatích vyžaduje především správné držení těla. Měj zatažené břišní svaly, hlavu vzhůru a rovná ramena. Představ si, že na nich máš pravítko. Nekrč kolena, ale snaž se napjatými lýtky spíše lehce pohupovat. Nohy pokládej přirozeně před sebe, jako bys šla po rovné čáře. Zapomeň na přehnaně pokrčené a zkřížené nohy, jak to vídáš u modelek na přehlídkových molech.

 

Důležité je také udržovat rytmus chůze správnými pohyby boků. Na chůzi v podpatích můžeš jednoduchými cviky připravit také své svaly, chodidla a prsty. Ve volných chvílích propínej lýtka a chodidla, pomalu kruž kotníky. Cvič také s prsty, střídavě je pokrčuj a natahuj nebo se je snaž roztáhnout co nejvíce od sebe.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyhraj boj s podpatky
Víš vůbec, proč tě bolí z podpatků nohy?
Modelka Taťána Makarenko: Mám přes 70 párů bot
Doma.cz: Krásná a sexy Inna Puhajková: Bez podpatků nedá ani ránu!


Při chůzi nedělej příliš velké kroky. Kratší kroky vypadají více svůdně. „Ještě než vyrazíš na sexy procházku městem, prošlápni si doma pořádně boty, protože s puchýřem se na podpatích moc ladně neprojdete. S novými lodičkami si kupte také gelové nebo pěnové vložky do špičky i pod patu, které vám chůzi značně zpříjemní,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. Pokud nechceš dopadnout jako Popelka, které o půlnoci vyklouzla noha ze střevíčku, vystříkej si lodičky antibakteriálním sprejem s nano stříbrem. Po něm ti noha nebude v botách nepříjemně klouzat. Sprej také zabrání nepříjemnému pachu, což především v letních měsících, kdy se nohy více potí, jistě uvítáš ty i tvé okolí. Proti klouzání nohou pomohou také gelové polštářky pod prsty.

 

Jaké boty nazout? Z kolekcí pro léto 2013 jsme vybrali ty nejkrásnější kousky.

 

Fotogalerie

1 / 88 Otevřít fotogalerii7 hlasů
Vaše hodnocení