Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jestli nemáš husté, dlouhé, černé řasy jako z reklamy, nemusíš jen nadávat, jak k tobě příroda nebyla štědrá. Umělé řasy to hravě změní.

Nauč se nosit umělé řasy

aktualizováno 25.02.2011, 05:47 | 25.02.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Jestli nemáš husté, dlouhé, černé řasy jako z reklamy, nemusíš jen nadávat, jak k tobě příroda nebyla štědrá. Umělé řasy to hravě změní.

Jejich aplikace možná na první pohled nevypadá dvakrát moc jednoduše, ale chce to jen trochu trénování a za chvíli už to zvládneš hravě. Celému obličeji umí dodat sexy ženský výraz a dokážou i obyčejnou šedou myšku proměnit v oslňující femme fatale.


Hurá na nákup

 

Umělých řas existuje na trhu celá řada. Základní dělení je dvojí. Buď si koupíš jednotlivé trsy řas, nebo celý oblouk. S celým obloukem se snadněji manipuluje, nevypadá ale tak přirozeně, jako jednotlivé trsy. Jestli ale s umělými řasami začínáš, oblouk pro tebe bude lepší řešení.

 

Umělé řasy seženeš od padesáti korun až do několika set. Kvalitu ale jasně poznáš. Levné produkty znamenají méně přirozený vzhled a i přiložené lepidlo nemusí být tak účinné a mohlo by tě i dráždit.

 

Inspiruj se ve videu, jak správně na lepení umělých řas:

 


Jdeme na to

 

Než začneš nalepovat umělé řasy, nejdřív si udělej kolem očí černé linky a lehce je rozmaž. Jestli je na tebe černá moc tvrdá, sáhni alespoň po tmavě hnědé tužce. Kouřové líčení bude pod umělými řasami vypadat jako krásný podklad a navíc zamaskuje rozdíly mezi tvými vlastními řasami a umělými doplňky.

 

Vezmi umělé řasy a poměř jejich délku s délkou tvého oka. Pokud jsou moc dlouhé, jednoduše jich kousek ustřihni. Pečlivě si to ale změř, ať ti pak naopak kousek nechybí, nebo ať nemáš na každém oku jinak dlouhé řasy.


Vezmi lepidlo, které je přiloženo k umělým řasám, a lehce potři celý okraj oblouku. Jestli někde vzniknou mezery, pomož si prstem nebo třeba párátkem. Musí být skutečně pokryta celá liniie, jinak by ti řasy nedržely.


Chvilku počkej a pak aplikuj řasy na víčko. Snaž se nalepit je co nejblíž tvým vlastním řasám, aby výsledný efekt vypadal přirozeně a nebylo na první pohled patrné, že řasy nejsou tvoje. Začni u vnitřního koutku oka a postupuj až k vnějšímu koutku. Jemně přitlačuj umělé řasy ke svým vlastním.


Někomu vyhovuje varianta, kdy si lepidlo nanese přímo na víčko, přiloží řasy a chvilku je drží pevně přimáčknuté. Při této metodě se ti ale může stát, že budeš mít oční víčko opatlané lepidlem víc, než je třeba.


Rozhodně použij jen lepidlo, které je přiložené v krabičce, žádné jiné! Obyčejná lepidla by ti poškodila pokožku a oko a mohla by sis pěkně ublížit.

 

Líčení jako u normálních řas


Když jsi s výsledkem spokojená a umělé řasy trží v celé linii, vezmi kleštičky a natoč je. Pak je přetři svou oblíbenou řasenkou, stejně jako když si maluješ své vlastní řasy. Pokud jsi je přilepila dobře, nemusíš se bát, že by se odlepily. Pokud vidíš, že povolují, znamená to, že jsi použila příliš málo lepidla, nebo že jsi je nedostatečně přitlačila. Chce to napravit hned, jinak ti hrozí, že ti řasy spadnou v průběhu večírku, na který se zrovna chystáš, a tam asi nebudeš mít takové možnosti na nápravu, jako máš doma před zrcadlem.


Existují i extravagantní modely umělých řas, v jiné barvě než černé, ozdobené různými peříčky, extrémně dlouhé... Vypadají sice krásně, ale na běžné nošení se moc nehodí. Jestli se ale chystáš na nějakou maškarní party nebo se s kamarádkama dohodnete, že si je nasadíte na diskotéku všechny, jdi do toho.

 

Pryč s nimi


Důležité je řasy také správně odstranit. Chytni je za vnější kraj, dej pozor, ať nechytíš omylem i vlastní řasy, a tahem je pomalu strhni. Zbylé lepidlo, které ti na víčku zůstane, odstraň běžným odličovačem na oči. Kdyby to nešlo, použij mastný krém nebo olivový olej.


Z řas odstraň zbytky lepidla a různé nečistoty a schovej si je, jsou na více použití.


Umělé řasy rozhodně nejsou ke každodennímu nošení. Aplikace přeci jen chvilku zabere a lepidlo, kterými se přichycují, neobsahuje látky, které by jemné pokožce víčka dvakrát moc prospívaly. Pokud bys zatoužila po trvalém vějíři dlouhých řas, existuje možnost, nechat si je prodloužit či zahustit profesionálně. To už ale stojí trochu víc peněz. O prodlužování řas si brzy přečteš tady na Krásné.cz.10 hlasů
Vaše hodnocení