Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Šperky neodmyslitelně patří k většině holek a často jsou s nimi spjaty již od útlého dětství. S věkem se náš vkus ale proměňuje a navíc je důležité si uvědomit, že různé příležitosti vyžadují různé šperky.

Nauč se správně nosit a kombinovat šperky

Náramky
zdroj: Archiv firem Náramky
aktualizováno 27.10.2013, 00:00 | 27.10.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Šperky neodmyslitelně patří k většině holek a často jsou s nimi spjaty již od útlého dětství. S věkem se náš vkus ale proměňuje a navíc je důležité si uvědomit, že různé příležitosti vyžadují různé šperky.

Zatímco do školy nebo zaměstnání zvolíme spíše nenápadnější šperk a řídíme se pravidlem, že méně je více, ve volném čase bychom se neměly bát experimentovat. Aktuální trendy v kolekcích šperků jsou stejně rozmanité jako v módě samotné.

 

Obleč si Jelínka

 

Svou oblibu si již po několik sezón drží náramky s drobnými přívěsky, které se dají modifikovat přikoupením dalších přívěsků. Mezi další trendy patří masivní zlaté náramky a těžké náhrdelníky, stejně jako prsteny s kameny v lomených pastelových tónech, které jsou tento rok nejvýraznějším trendem. „Velkým hitem jsou letos také kožené náramky Vesper, které se omotávají kolem ruky a padnou tedy každému.

 

Náramek
(Foto: Archiv firem)

 

Náramky jsou doplněny drahými kameny, jako například hematit, jaspis nebo onyx. Ženy milující originální styl, by si měly domů pořídit alespoň jednu brož s populárním motivem Jelínka. Brož můžete nosit nejen na oblečení, ale oživit s ní také tašku nebo kabelku,“ říká Jana Zbořilová z internetového obchodu Sperky.cz.

 

Jelení motivy vládnou nejen šperkům, ale i dalším doplňkům. Co si pořídit třeba brož (zajímavé najdeš na origolo.cz), čelenku (vybírat můžeš na deers.cz) nebo čapku (krásné má v aktuální kolekci značka Capo, koupíš na capo-cepice.cz)?

 

Fotogalerie

1 / 25 Otevřít fotogalerii

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Frčí recyklované šperky
Náramková exkurze: Co právě teď frčí?
Chceš sex? Ukaž to náramkem!
Kamilu Nývltovou zdobí šperky za pět mega! Od koho je má?

 

Z hlediska barev jde především o celkové sladění stylů. Výrazným trendem jsou zlaté šperky v mnoha podobách. Romantické povahy sáhnou po úžasných náramcích s drobnými přívěsky, jejichž rozmanitost nemá mezí. Setkáme se s motivy kvítků, mořských živočichů až po zmenšeniny různých předmětů, připomínající talismany pro štěstí.

 

Šperky
(Foto: Archiv firem)

 

Neboj se vrstvení šperků

 

Protějškem drobných a detailně propracovaných náhrdelníků a náramků jsou masivní zlaté šperky, které by mohla nosit královna Kleopatra stejně jako dnes Madonna. Výrazné masivní šperky vyniknou s jednoduchým střihem oděvu, proto zapomeň na volánky i krajky. Čisté linie a jednobarevnost jsou jasnou trefou do černého. „Aktuálním trendem je vrstvení, nebojte se nosit více náramků na jedné ruce nebo více zlatých prstýnků najednou. Jste-li fanynkou stříbrných šperků, kombinujte je s výraznými barvami, jako jsou růžová, oranžová nebo modrá. Že je toto spojení více než aktuální, dokládají mnohé kolekce, které kombinují chladnou barvu stříbra s jasnými barvami již v samotném šperku,“ dodává Jana Zbořilová.

 

Náramek
(Foto: Archiv firem)

 

Neobejdeš se bez nějaké té parády ve vlasech? Ozdobám ve vlasech jednoznačně velí různobarevné hedvábné šátky, které tak nahrazují klasické čelenky. Nadčasovou eleganci v podobě pestrých šátků s potiskem můžeš pro originální look doplnit výraznými visacími náušnicemi v etnickém duchu, nebo naopak zůstat u ověřené klasiky a zvolit jemné pecičkové náušnice.2 hlasů
Vaše hodnocení