Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Potřebuješ zamaskovat kruhy pod očima, zarudlé flíčky nebo pupínky? Všechno jde díky korektoru. Nauč se ho ovšem používat správně, jinak si na obličeji vytvoříš spíš směšné hnědé fleky.

Nauč se správně používat korektor

aktualizováno 29.03.2012, 00:00 | 29.03.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Potřebuješ zamaskovat kruhy pod očima, zarudlé flíčky nebo pupínky? Všechno jde díky korektoru. Nauč se ho ovšem používat správně, jinak si na obličeji vytvoříš spíš směšné hnědé fleky.

Ten, kdo vymyslel korektor, by zasloužil medaili. Pomůže ti zamaskovat téměř každý nedostatek pleti. Je ale potřeba umět si ho dobře vybrat a naučit se s ním správně zacházet.

 

Na trhu seženeš různé korektory. Liší se svou barvou, prodávají se nejen v různých odstínech pleťovky, ale i zelené, modré, fialové... Ty slouží k maskování barevných skvrn v obličeji a různobarevných kruhů pod očima. Každý tón totiž lépe překryješ jiným odstínem.


Vybírat můžeš také podle formy, jsou korektory tuhé, krémové, tekuté, s houbičkou, v pumpičce, se štětečkem nebo v tyčince. Zjisti, který se ti bude nejlépe používat a který bude ideálně fungovat právě na problémy, které chceš zamaskovat.


S výběrem korektoru ti poradí blogerka Lou z GetTheLouk.
 


Vhodně vybraný korektor, to je polovina úspěchu. Pokud už ho máš, nauč se s ním i správně zacházet.


Pravidlo první: Nikdy na suchou pleť


Korektor nikdy nenanášej přímo na pokožku. Má totiž tendenci vysušovat, mohl by ti tedy spíš uškodit, než prospět. Ze všeho nejdřív použij hydratující krém, případně bázi pod make-up, která vyrovná nerovnosti pokožky. Pokud bys nanášela korektor přímo na pleť, vytvořil by šupinatý vzhled, usadil by se v pórech a tenkých vráskách, na hydratovanou pleť jde krásně rozetřít.

 

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyzraj na kruhy pod očima
Dokonalé krytí pro problematickou pleť
7 triků, jak zakrýt nedostatky na kráse


Pravidlo druhé: Nanášení poklepáváním


K nanášení korektoru používej buď štěteček, nebo prsty. Některé korektory mají vlastní houbičkový nebo štětečkový aplikátor, dobře se pracuje i s korektorem v tyčince. Korektoru nanes jen malé množství, aplikuj ho v drobných tečkách a ke vstřebání použij jemné poklepávání. V tečkách ho aplikuj obzvlášť na větší ploše, například když chceš zamaskovat kruhy pod očima nebo červená místečka kolem nosu. Jinak bys docílila nepřirozeného a umělého vzhledu.


Jak korektor aplikovat, zjistíš v tomto videonávodu.

 

 

 


Pravidlo třetí: Korektor používej lokálně


Korektor slouží k zamaskování pupínků, kruhů pod očima, pigmentových skvrnek a rozpraskaných žilek, drobného zarudnutí pokožky. Korektorem se nikdy nesnaž celý obličej, není k tomu určený. Snaž se ho nanášet na co nejmenší potřebnou plochu a v tenké vrstvě, jinak bude mít tendenci se odlupovat, drolit se a šupinatět. Pokud máš pocit, že potřebuješ zakrýt větší množství obličeje, spolehni se na kvalitní krycí make-up.


S vrstvou šetři hlavně kolem očí, protože zde je kůže jemná a pokud bys ji často zatěžovala, dočkáš se dřív vrásek kolem očí. Netrap pokožku tím, že bys na jemném očník okolí korektor roztírala prstem, aplikuj ho jemným vklepáváním.4 hlasů
Vaše hodnocení