Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tupírování vlasů a účesy spojené s ním snad nikdy nevyjdou z módy, proto by ses měla naučit to dělat správně. Určitě to budeš za svůj život několikrát potřebovat.

Nauč se tupírovat vlasy

Tupírování
zdroj: Thinkstockphotos Tupírování
aktualizováno 10.12.2012, 00:00 | 10.12.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Tupírování vlasů a účesy spojené s ním snad nikdy nevyjdou z módy, proto by ses měla naučit to dělat správně. Určitě to budeš za svůj život několikrát potřebovat.

V 60. letech bylo téměř povinností tupírovat vlasy a čím víc měla žena při nějaké slavnostní příležitosti natupírované vlasy, tím víc byla za hvězdu. Dnes je tupírování spojeno nejen s plesy a příležitostnými účesy, ale také například se stylem scene girls, které se podobným nápadným vlasovým prvkům nevyhýbají.

Tupírování není nijak těžké, ani časově náročné, pokud jsi trošku šikovnější, rozhodně ho zvládneš sama. Určitě ale není vhodné tupírovat vlasy denodenně – vlasy mechanicky ničíš a mohou poté víc vypadávat, lámat se a celkově jim dlouhodobé tupírování může ubírat na kráse a zdraví. Proto je dobré tupírovat jen vyjímečně a nedělat z toho každodenní záležitost – tvým vlasům by se to nemuselo vůbec líbit.

 

 

Co budeš na tupírování potřebovat

Základem je tupírovací hřeben. Zvládneš to takřka s každým hřebenem (hlavně u hustých vlasů), pokud si ale na účesech necháváš záležet, tupírovací hřeben by ti neměl scházet. Navíc se s ním zachází podstatně lépe a jde to snadněji. Tupírovací hřeben se vyznačuje jednou řadou úzkých a natěsno vedle sebe naskládaných konců. Některé konce také bývají kratší, některé zase delší.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak docílit krásných vlnitých vlasů?
Brazilský keratin: spása pro tvé vlasy
Vyber si správnou žehličku na vlasy!

Bez dobrého fixačního laku ti natupírované vlasy a účes nevydrží. Čím kvalitnější lak, tím lépe, protože spousta levných laků jsou s výdrží a fixací na štíru.

Postup

Začíná se tupírovat od zadní části vlasů a od kořínků nahoru. Pokud máš vlasy hustější, sepni si jejich horní část, aby ti nepřekážela, a nejdříve začni tupírovat spodní vlasy. Až je budeš mít hotové, horní část vrať zpátky a natupíruj také ji.

 

 

Pramen vlasů před tupírováním lehce nalakuj (jen lehce – je to důležité hlavně u hodně jemných typů vlasů) a poté si vezmi k ruce tupírovací hřeben a pohybem od dolní části ke kořínkům vlasy "nahrnuj“ co nejblíže k pokožce hlavy. Takto postupuj pramen po prameni a natupírovaný pramen poté lehce zafixuj lakem na vlasy, aby natupírování vydrželo.

Pořád nechápeš, jak vlasy tupírovat? Podívej se na video:Poté, co natupíruješ všechny vlasy, které hodláš zapojit do svého účesu, můžeš je lehce (jen povrchově!) pročesat a dodat jim požadovaný tvar. Nejžádanější je to u drdolů a falešných culíků, kde jim tupírování dá objem a nadýchanost.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
Nejkrásnější party účesy za 10 minut
Co jíst pro krásnou pleť, husté vlasy a silné nehty

Rozčesávání

Rozčesávání vlasů po natupírování nemusí být zrovna nejpříjemnější. Nikdy vlasy nerozčesávej silou. Pokud vlasy tupíruješ častěji, doporučuji pořídit si sprej na rozčesávání vlasů (například od značky Gliss kur nebo Loreal), s kterým to poté jde o něco lépe.22 hlasů
Vaše hodnocení