Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Správně definované obočí hraje důležitější roli, než se možná zdá. Nejenže dokáže úplně proměnit výraz tváře, ale může být zodpovědné i za to, jak sympaticky na někoho působíte a jaký dojem zanecháváte.

Nejčastější přešlapy při úpravě obočí: Neděláš je také?

Obočí
zdroj: Oficiální zdroj Obočí
aktualizováno 11.01.2017, 16:12 | 11.01.2017, 16:12 | Krásná.cz

Správně definované obočí hraje důležitější roli, než se možná zdá. Nejenže dokáže úplně proměnit výraz tváře, ale může být zodpovědné i za to, jak sympaticky na někoho působíte a jaký dojem zanecháváte.

A to už je pádný důvod k tomu, abyste měla péči o něj v malíku. Vyhněte se následujícím nejčastějším nešvarům.

 

Obočí jako z hodiny geometrie

 

Přísně načrtnuté čárky svědčící o přepečlivosti moc pozitivní dojem neudělají, naopak mohou působit až zlověstně. Aktuální trendy velí pravý opak – méně je více, takže upravit ano, ale respektovat přirozenou linii. Někdo má obočí vysoko posazené, jiný klenutější, další do oblouku a někdo zase spíše do rovna. Nesnažte se tento tvar radikálně měnit a překreslovat, výsledek by působil komicky. Vyjděte z toho, co máte naděleno od přírody, a to jen lehce doupravte – vytrhejte přebytečné chloupky a decentně vymodelujte.

  

Pár chloupků vs. hustý porost

 

Každý máme obočí různé nejen co do tvaru, ale také hustoty a šířky. Zatímco někdo musí jeho bujnost krotit často a s vynaložením většího úsilí, jiný je prakticky bez práce, protože jednoduše není s čím pracovat. Udělat z velkého menší jde snadno, vyčarovat však z pár chloupků husté, silné a bohaté obočí už vyžaduje trochu námahy. Naštěstí ecistují různá růstová obočí, která s tím dokážou pomoci.

 

Náš tip:

 

Péče o obočí
(Foto: Archiv firem)


* Růstové sérum na obočí RevitaBrow Advanced od značky RevitaLash (2290 Kč, k dostání na notino.cz) obsahuje patentovanou směs peptidů a rostlinných výtažků, jež si umí poradit i s řídkým, nerostoucím obočím.


* Řasenka na obočí Brow This Way od Rimmel (129 Kč) ho skvěle zvýrazní a zafixuje, navíc obsahuje pečující arganový olejem.


* Tužka na obočí Tom Ford (1 290 Kč, k dostání v parfumerii Douglas) má unikátní kaligrafický hrot, díky kterému snadno definujete tvar obočí, ať už má být tenké nebo široké. Druhý konec tužky je opatřen jemným kartáčkem a zabudovaným ořezávátkem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Make-up look inspirovaný Carou Delevingne
27 lidí, kteří to přehnali s úpravou obočí: NEUVĚŘITELNÁ GALERIE
Špatné obočí? Takhle to spravíš!


Pozor na směr vytrhávání

 

To, jak se správně zbavit nežádoucích chloupků, je málem věda. Pracujete-li s pinzetou, postupujte po směru růstu. Další velkou chybou je vytrhávání seshora. Celkový tvar to deformuje a navíc obočí s věkem jakoby „padá“ dolů. Vašemu výrazu by to uškodilo, nechcete přeci vypadat jako smutný pejsek. Trhání provádějte svižnými, škubavými pohyby, aby se vám nestalo, že chloupek přetrhnete v půli a zůstane vám po něm nevzhledná černá tečka. Obecně platí „dvakrát měř, jednou řež“. Obočí, kterého se nechtěně zbavíte, by už nemuselo na daném místě dorůst.

 

Úprava obočí - 2
(Foto: Archiv firem)

 

Obočí i vlasy musí ladit

 

Pokud jste zastánce vlasových experimentů a vaše přírodní barva vám přijde nudná, nezapomeňte k tomu patřičně doladit i obočí. Není snad nic nevkusnějšího než odbarvená blondýna s obočím jako uhel, nebo naopak – nabarvená černovláska s nevýrazným, příliš světlým obočím. Nikdo neříká, že se musí jednat o totožný barevný odstín. Důležité je, aby k sobě na barevné škále měly blízko a ladily spolu, ne se tloukly.

 

Obočí je jedním ze základních elementů tváře. Je jediným prvkem tváře, který lze naprosto změnit bez chirurgického zásahu.

 

Výrazné širší obočí opticky sníží vysoké čelo.

 

Tenké obočí bude mít přesně opačný účinek.

 

Ostré rysy obličeje mohou být jednoduše zjemněny lehce obloukovým obočím.

 

Kulatý obličej bude díky jasně zalomenému oblouku obočí hranatější.

 

Jak začít, jak postupovat a jak skončit?

 

Rovněž častá chyba. Začátek obočí by měl mít širší základnu, směrem ke konci se pak zužovat. Celý tvar by měl mít také svůj nejvyšší bod, jakýsi vrchol, aby bylo alespoň trochu klenuté a lichotilo vaší tváří. Opět platí výše zmíněné pravidlo: s tím, co vám bylo shůry dáno, zacházejte s citem a nepřehánějte to s množstvím a intenzitou úprav. Nechcete přeci působit vyumělkovaně.


I když je obočí dominantním prvkem každé tváře, bývá paradoxně často podceňováno nebo úplně opomíjeno. Věnujte mu proto náležitou pozornost a starejte se o něj jako o svůj klenot.0 hlasů
Vaše hodnocení