Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Odličování je důležitou součástí péče o naši pleť. Mnoho z nás však tento krok podceňuje, a pak se diví, že pleť je podrážděná a plná pupínků. Pokud se odličování stane tvou denní rutinou, pak brzy uvidíš, že tvůj obličej to dokáže ocenit.

NEJHORŠÍ CHYBY, které děláte při ODLIČOVÁNÍ

Odličování
zdroj: Thinkstockphotos Odličování
aktualizováno 07.05.2019, 00:00 | 07.05.2019, 00:00 | Krásná.cz / DyA

Odličování je důležitou součástí péče o naši pleť. Mnoho z nás však tento krok podceňuje, a pak se diví, že pleť je podrážděná a plná pupínků. Pokud se odličování stane tvou denní rutinou, pak brzy uvidíš, že tvůj obličej to dokáže ocenit.

Nejlépe uděláš, když si na odličování vyčleníš alespoň deset minut každý den. Tvůj obličej se brzy projasní a bude vypadat jako znovuzrozený. 


Nejhorší chyba! Neodličuješ se
To je samozřejmě největší chyba ze všech. Pokud patříš mezi holky, které jdou večer spát s make-upem a ráno ho jenom obživí a vyrazí ven, pak si zaváříš na velký problém. Tvůj obličej je permanentně pod nánosem make-upu a nemůže si ani na chvilku odpočinout. Pleť na to reaguje tak, že je plná pupínků a zarudlých míst. Pokud jdeš jednou za měsíc na párty, a v noci se ti nechce odlíčit, pak se nic nestane. Dej si ale pozor, aby se to nestávalo příliš často. 

 

Odličuješ se jenom večer

Ano, rozhodně je lepší něco, než nic. Pokud však toužíš po dokonalém obličeji, pak je zapotřebí se odličovat i ráno. Pleť během noci produkuje maz a zbavuje se nečistot. Jakmile ráno obličej omyješ studenou vodou a použiješ micelární vodu, pak bude skvěle připraven na další den. Můžeš použít i lehký krém, který se hned vstřebá do obličeje. Krém ti může posloužit i jako báze pod make-up.

 


Pozor na drhnutí!

Při čištění obličeje si dej pozor na to, abys příliš netlačila. Pokud bys drhla, pak by tvůj obličej byl akorát podrážděný a zarudlý.


Můžu použít k odlíčení vodu?
V bojových podmínkách můžeš! Pokud nespíš doma a zapomněla sis vzít s sebou svoje odličovací potřeby, pak určitě neuškodí, když si obličej umyješ alespoň vodou. Rutinou se to však nesmí stát. Dej pozor i na tepolotu vody. Rozhodně by neměla být horká nebo ledová. Nejlépe uděláš, když použiješ vlažnou vodu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Líčení problematické pleti? Víme, jak na ni
6 kroků ke zdravé pleti
HAZARD SE ZDRAVÍM: Používáš stíny, make-up nebo rtěnku, které jsou po záruce? Čti, a možná si to příště rozmyslíš!


Používám správné výrobky?
Nezapomeň, že každá z nás má jiný typ pleti. To, co vyhovuje tvé kamarádce, už nemusí být dobré pro tebe. Kosmetické firmy nám nabízejí nepřeberné množství výrobků na odličování a málokdo by se v tom dokázal vyznat. Sama ale dokážeš poznat, zda tvá pleť je mastná nebo spíše suchá. A tím se řiď při výběru pečující kosmetiky. 

 


Znáš čistící kartáčky?

Hitem poslední doby jsou elektrické čistící kartáčky, které pomocí rotace dokážou vypudit z pleti i ty nejmenší nečistoty. Stačí, když na ně dáš malé množství čistícího gelu. Následně kartáček přiložíš k obličeji a jemně budeš čistit celý obličej. Opět platí pravidlo, že není dobré obličej drhnout.6 hlasů
Vaše hodnocení