Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš kudrnaté vlasy a hledáš účesy, ve kterých bys je trochu využila? Poradíme ti jak!

Nejkrásnější účesy z kudrnatých vlasů

aktualizováno 06.05.2012, 00:00 | 06.05.2012, 00:00 | tej

Máš kudrnaté vlasy a hledáš účesy, ve kterých bys je trochu využila? Poradíme ti jak!

Dívky s kudrnatými vlasy nejčastěji používají žehličku, holky s rovnými zas touží po bohatých kadeřích. Péče o kudrnaté vlasy je ovšem mnohem těžší, než o rovné, ale stojí za to. Pokud budeš dodržovat určitá pravidla, vytvoříš si na hlavě dokonalé kudrny.

 

Mytí vlasů

 

Mytí kudrnatých vlasů je trochu odlišné. Měla bys používat speciální šampóny na kudrnaté vlasy, nebo kupovat pouze ty, které neobsahují silikon. Silikon totiž vlasy zatěžuje, což pro kudrlinky není zrovna vhodné. Neumývej si hlavu šampónem dvakrát, místo druhé dávky použij raději kvalitní kondicionér, který by měl být nezbytností.

 

 

Sušení vlasů

 

Mokré vlasy netři ručníkem, ale pouze je jím „pomačkej“. Jestli si je chceš ještě pročesat, vol hřeben se širokými mezerami. Na vlasy aplikuj pěnu určenou pro kudrnaté vlasy a ještě je promačkej. Pokud máš fén s difuzérem, dej si hlavu dopředu, zapni fén na nejnižší teplotu a difuzérem vlasy fénuj a zároveň promačkávej. Pokud máš pouze obyčejný fén, nahraď difuzér rukou a během fénování vlasy promačkávej. Kudrnaté vlasy lehce vytvoříš i pomocí kulmy, natáček nebo speciální žehličky.

 

 

Úprava vlasů

 

Kudrnaté vlasy se vůbec nečešou! Upravíš je pouze rukou a hlavní práci musíš udělat při fénování. Jestli chceš, aby ti kudrnaté vlasy vydržely i přes noc, předkloň se a vlasy na temenu stáhni lehce gumičkou do culíku. Vlasy lakuj pouze lehce, snaž se je moc nepřetěžovat. Nepoužívej zbytečné přípravky, jako jsou lesky na vlasy a další vymoženosti, protože tím vlasy pouze zatěžuješ.

 

Dlouhodobá úprava

 

Chceš si zajistit dlouhodobě krásné kudrliny? Jestli patříš mezi ty, které mají příliš husté vlasy, nechej si je od kadeřnice sesekat. Výrazně tím snížíš výsledný objem, zejména u konečků. Pamatuj také na to, že se vlasy nemají příliš přetěžovat, a tak jim dej aspoň jednou týdně odpočinek od fénování a stylingových přípravků. Pouze je umyj a nechej uschnout. Můžeš je přeci jen nosit v gumičce, pokud se ti takový účes nelíbí.

 

 

Účesy

 

Kudrnaté vlasy jsou opravdu nádherné, pokud je zvládneš ukočírovat. Nejhezčí účesy jsou takové, kde máš kudrnaté vlasy aspoň z části volné. Můžeš si narovnat třeba ofinu, vrchní část stáhnout do drdolu, ale snaž se nechat aspoň kus kudrlin volných. Jestli hledáš inspiraci, podívej se do přiložených videí. Jsou sice v angličtině, ale bohatě postačí, když se budeš držet postupu, který uvidíš.18 hlasů
Vaše hodnocení