Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trpíš občasnými problémy s pletí, nebo svádíš nepřetržitý boj s akné? Není divu, spousta dívek v pubertálním, ale i starším věku, má podobné problémy a má pupínky za něco, co je dělá nehezké a nepřitažlivé. V období, kdy se tvé tělo mění, to není ...

Nejlepší triky, jak zamaskovat akné

Protivné akné
zdroj: oficiální zdroj Protivné akné
aktualizováno 29.10.2014, 00:34 | 29.10.2014, 00:34 | Krásná.cz/Mersmerize

Trpíš občasnými problémy s pletí, nebo svádíš nepřetržitý boj s akné? Není divu, spousta dívek v pubertálním, ale i starším věku, má podobné problémy a má pupínky za něco, co je dělá nehezké a nepřitažlivé. V období, kdy se tvé tělo mění, to není nic divného – avšak pokud tě to hodně trápí, můžeš s tím něco udělat! Co? Kup si ty správné kosmetické pomůcky a akné zamaskuj!

K zamaskování pupínků a podobných nedostatků slouží samozřejmě make-up – ten napadne spoustu dívek jako první řešení. Pokud ale nejsi zrovna nadšená z jeho používání a nechce se ti každý den ho nanášet, možná právě pro tebe bude dobrý řešením korektor. Jeho nanášení je určitě rychlejší.


Pokud vybereš správný odstín (co nejpodobnější přirozenému odstínu tvé pleti), dá se i bez make-upu krásně zakrýt akné. Používat ho samotný není nic škodlivého – jen dávej pozor, abys nezvolila jinou barvu a nevytvořil sis na pleti nepřirozené a ošklivé flíčky.

 


Nejvhodnější a také nejúčinnější je používat ho společně s make-upem a pudrem. Když tohle napíšu, určitě si spousta z vás řekne, že nemá potřebu chodit zmalovaně,nepřirozeně, a pleť tak ničit.. Tak to ale nemusí být, když vybereš výrobky, které tvé pleti budou vyhovovat, nebudou působit nepřirozeně a večer se pořádně odlíčíš. Navíc používání make-upu neznamená na sebe nanést tři vrstvy a zafixovat je dalšími vrstvami pudru – i správně vybraný make-up může působit decentně.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Make-up: Maska nebo alterego?
Make-up tipy pro zrzky
Není make-up jako make-up


Při výběru korektoru se rozhoduj podle toho, na co ho budeš používat. Na srovnání barevných nesrovnalostí pleti (flíčky, kruhy pod očima) jsou nejvhodnější korektory v tekutém provedení, emulzní. Ty by také měly používat dívky se suchou pletí. Na akné, pupínky a jiné hodně viditelné nedostatky pleti se hodí korektor tuhý, v tyčince. Lépe maskuje a déle vydrží.
Na našem trhu najdeš doopravdy nepřeberné množství korektorů, jak těch tekutých, tak i těch tuhých. Vybírej pečlivě, a kdyby se ti zdálo, že ti některý úplně nesedí, je na místě ho nepoužívat a zkusit nějaký nový.


Při maskování nedostatků své pleti pamatuj vždy na to, že bys před líčením a maskováním samotným měla mít pleť co nejlépe vyčištěnou, zbavenou všech nečistot. Před samotným make-upem, korektorem a pudrem svou pokožku hydratuj – pomocí hydratačního krému či podkladového krému. Než půjdeš spát, pleť bys také měla naprosto perfektně odlíčit, aby se ti nezanášely póry a zbytečně se ti netvořilo ještě více akné.10 hlasů
Vaše hodnocení