Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co nejvíc pomáhá v boji s akné? Studuj složení kosmetických přípravků i léčebných preparátů a hledej zázračné látky.

Nejúčinnější pomocníci proti akné

aktualizováno 18.06.2012, 09:50 | 18.06.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Co nejvíc pomáhá v boji s akné? Studuj složení kosmetických přípravků i léčebných preparátů a hledej zázračné látky.

Věcí a faktorů, které akné zhoršují, je celá řada. Které mají na jeho léčbu naopak pozitivní vliv? Zjistily jsme, které si s problematickou pokožkou hravě poradí. Při výběru kosmetiky tedy sleduj etikety a hledej takové přípravky, které tyto látky obsahují.

 

Najdeš je jak v přípravcích, které zakoupíš v lékárně nebo které ti předepíše dermatoložka, ale i v běžně dostupné kosmetice. Kombinuj je správně a uvidíš, jakých zázraků dosáhneš.

 

Kyselina salicylová

Kyselina salicilová narušuje povrchovou vrstvu kožních buněk, kterou tím pomáhá léčit. Rovněž reguluje produkci mazu a pomáhá zmenšovat póry, které jinak maz ucpává.

 

 

Tea Tree

 

Olej Tea Tree je olej získávaný ze stromů Melaleuca alternifolia. Je to čistě přírodní produkt. Tea Tree olej je nejsilnějším přírodní dezinfekcí. Urychluje hojení, stimuluje imunitní systém pokožky a podporuje její prokrvení. Pomůže ti vyléčit i akné, stačí nanášet na postižená místa, a to až čtyřikrát denně. Pomáhá i na plísně, bradavičky, opary, záděrky a vaginální obtíže.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak vyléčit akné a nezničit si pleť
Čtyři pověry o akné, kterým rozhodně nevěř
Co nejvíc zhoršuje akné? Nebuď to ty sama!

 

Aloe vera


I když Aloe obsahuje z velké části jenom vodu, zbytek jsou látky, které jsou extrémně důležité pro léčbu akné. O těchto přírodních protizánětlivých a dezinfekčních látkách se dobře ví, že urychlují proces obnovy rovnováhy pleti a pozitivně stimulují imunitní systém člověka. Ve výsledku tak slouží aloe jak proti zánětu, tak pro přírodní zvlhčení pleti. Díky svým antibakteriálním a dezinfekčním účinkům přípravky vyrobené z aloe vera neucpávají póry a jsou zcela absorbovány do pleti. Vlivrm aloe vera mizí i záněty, otoky a rudnutí kůže, které akné doprovázejí. Aloe kvůli látkám v něm obsaženým také způsobí, že se pleť bude méně mastit.

 

Jedním z hlavních důvodů, proč se akné vytvoří, je oslabený imunitní systém. Pravidelná konzumace produktů obsahující kvalitní Aloe vera tak nejenže pomůže při boji s akné, ale také celkově zlepšuje sílu imunitního systému. Aloe vera tedy můžeš přijímat i vnitřně.

 

Benzoyl peroxid

 

Jako klasický peroxid čistí rozbité koleno, ničí Benzoyl peroxid právě bakterie, které způsobují akné. Má podobný účinek jako antibiotika, ale je mnohem šetrnější k organismu.

 

Retin A


Retinol neboli Tretionin redukuje viditelně akné. Pomáhá ho rychleji léčit, zbavuje pokožku přebytečné mastnoty. Pleť se po něm vysušuje, hojí a odlupuje, je proto vhodný jen k lokální léčbě přímo na pupíncích. Napomáhá také růstu nového, ozdraveného epitelu.


Vitamín B

 

Nedostatek vitamínů B se projevuje zvýšenou činností mazových žlázek. Zkus ho začít doplňovat – ve formě kosmetických produktů, vitamínových doplňků nebo v potravinách – a sama uvidíš účinek.

 

Zinek

 

Pomáhá regenerovat kůži. Rychleji se díky němu hojí akné a hojí se díky němu lépe pupínky, čímž předcházíš vzniku jizviček.17 hlasů
Vaše hodnocení