Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě i tobě vtloukla do hlavy nějaký mýt o kráse tvoje maminka. Nemusíš se na ni za to zlobit, protože jí to zřejmě nakukala zase její matka. Je tedy na čase tento koloběh dezinformací zastavit a podívat se mýtům do očí.

Největší mýty o kráse, které spousta holek dělá každý den!

Krása
zdroj: Thinkstockphotos Krása
aktualizováno 28.09.2019, 00:00 | 28.09.2019, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Určitě i tobě vtloukla do hlavy nějaký mýt o kráse tvoje maminka. Nemusíš se na ni za to zlobit, protože jí to zřejmě nakukala zase její matka. Je tedy na čase tento koloběh dezinformací zastavit a podívat se mýtům do očí.

1. "Když si budeš holit nohy, chloupky budou tlustší a tmavší."

..tvrdí tvoje máma. Mýtus! Holením vlastně odstřihneš chloupek na jeho konci. Tudíž holení nemá žádný vliv na kořen chlupu. Jedná se čistě o vizuální efekt, jelikož konce chloupků jsou tupé a nezúžené, proto vypadají tlustší.

 

2. Každá žena sní jednu rtěnku za život
Mýtus! Průměrné množství snědené rtěnky činí 24 mg. Klidně můžeš používat rtěnku 70 let v kuse, protože ani tak ji nesníš celou.

 

 

3. Častým česáním vlasů se vlasy oslabují a budou vypadávat
Mýtus! Česáním (samozřejmě jemným kartáčem s měkkými štětinami) masíruješ pokožku hlavy a tím docílíš přesného opaku. Vlasy budou růst a zhoustnou.

 

4. Spaní na břiše vytváří vrásky
Toto je pravda. Větším tlakem na kůži mohou vzniknout jemné linky na pokožce, které se stanou trvalými. Nicméně málokterá z nás dokáže ovlivnit polohu těla ve spánku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Představujeme nejčastější mýty kolem očí
Mýtus nebo pravda? Orální sex prospívá tvé pleti
Největší mýty o akné: Vadí čokoláda, hranolky a nedostatek sexu?

 

5. Nošení "culíku" poškozuje vlasy
Ano, toto je pravda. Tlak, který působí na vlasy v culíku, může způsobit jejich vypadávání, nebo jejich oslabení. Vyhýbej se příliš upnutým účesům.

 

6. Zubní pasta pomůže při akné

Toto je mýtus. Použij raději alkohol nebo kyselinu salicylovou. Fluor obsažený v zubní pastě by mohl akné zhoršit.

 

7. Cvičení tě zbaví celulitidy
Ano pravda. A zaručená. Hormony a genetiku sice neoklameš, ale celulitidu můžeš velmi efektivně snížit právě cvičením. Celulitida je tuk. A čím méně tuku máš, tím je méně nápadný.

 

 

8. "Vytrhneš si šedivý vlas, narostou ti tři!"
Tomuto už snad nelze uvěřit. Ale trháním šedivých vlasů si můžeš způsobit holá místa, lysiny. To už si raději skoč do drogerie pro barvu na vlasy.0 hlasů
Vaše hodnocení