Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kromě různých oslav se balonky hodí i do vašeho kosmetického stolku. Můžete se jimi totiž nalíčit, protože jsou dobrou a efektivní náhradou pěnových houbiček. A navíc jsou levnější! Přečtěte si, jak s balonky zacházet při ranních úpravách.

Nemáte pěnovou houbičku? Namalujte se balonkem!

Beauty blender
zdroj: Getty Images Beauty blender
aktualizováno 01.03.2019, 00:00 | 01.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Kromě různých oslav se balonky hodí i do vašeho kosmetického stolku. Můžete se jimi totiž nalíčit, protože jsou dobrou a efektivní náhradou pěnových houbiček. A navíc jsou levnější! Přečtěte si, jak s balonky zacházet při ranních úpravách.

V poslední době se rozmohlo líčení pěnovými houbičkami, díky kterým make-up lépe přilne k pleti. Pěnová houbička však časem zestárne, zašpiní se (nevratně už během 5-10 použití) nebo může popraskat a ulpívají v ní kousky odumřelé kůže, maz a nečistoty. A tak si budete muset na chvíli stejně nějak poradit i bez ní.

 

Klasické houbičky seženete v různých barvách i cenových relacích.

 

Houbička na make-up
(Foto: Archiv firem)

 

* Houbička na make-up Beautyblender Single Original Pink (499 Kč, prodává Douglas). Perfektní pomocník pro nanášení make-upu, který se přizpůsobí konturám jakéhokoliv obličeje a je vhodný pro každý druh make-upu.


* Univerzální houbička na make-up Sephora (250 Kč, prodává Sephora). Praktický oboustranný tvar je vhodný pro všechny oblasti obličeje, včetně těch hůře přístupných.


* Houbička na make-up Sigma Beauty 3DHD™ Blender (429 Kč, prodává notino.cz). Zajistí bezchybné nanesení vašeho make-upu pro profesionálně vypadající líčení.


* Houbička make-up a baking essence (84,90 Kč, prodává dm a Rossmann). Nejlepší parťák pro dokonalý make-up! Úzká špičatá část je ideální na tzv. „pečení“ make-upu pomocí sypkého pudru. A naopak širší kulatá část je ideální pro rovnoměrné nanášení make-upu.

 

Když je vaše houbička už na vyhození nebo chcete jednorázově nalíčit kamarádku a echcete jí půjčouvat svůj blende r(ano, je to jedna z věcí, která by se nikdy neměla půjčovat), při nanášení make-upu můžete použít své prsty anebo být mnohem originálnější.

 

Jako nouzovou náhradu totiž můžete využít třeba částečně nafouknutý balonek, se kterým bude roztírání make-upu stejně účelné. Navíc to bude rychlejší a hygieničtější než pomocí prstů a make-up bude vypadat přirozeně.

 

Jak na to? Je to úplně jednoduché.

 

1. Vezměte si nepoužitý balónek. Nafoukněte ho přibližně do čtvrtiny a zavažte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DIY: Neuvěříš, z čeho si můžeš vyrobit populární HOUBIČKU NA MAKE-UP!
Make-up versus akné: V čem škodí a v čem pomáhá?
Zázračný pomocník jménem Beauty Blender

 

2. Aplikujte na vrchol balónku pár kapek make-upu, které poté balónkem naneste na obličej. Nejdříve tuto novou pomůcku přiložte na každou tvář a pak na nos a bradu tak, abyste vytvořily takové tečky. Na čelo obtiskněte make-up z balónku víckrát.

 

3. Balónkem pak tečky z make-upu rovnoměrně rozetřete po obličeji tak, aby hezky přilnul k pleti a vypadal přirozeně. Make-up neroztírejte, ale pomocí balónku obličej "poťupejte".

 

Hotovo, můžete vyrazit ven. Jak vidíte, není to žádná věda. Nevýhodou však je, že jeden balónek na líčení nepoužijete víckrát, jde opravdu hlavně o nouzové řešení, pokud nechcete produkovat příliš mnoho plastového odpadu.

 

Výhodou je, že latexový balonek nesaje tolik jako pěnová houbička, make-upu tedy skutečně stačí velmi málo.

 0 hlasů
Vaše hodnocení