Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sice už jste se těšily na jaro, spolu s ním jde ale ruku v ruce i typické aprílové počasí. Nikdy nevíte, co čekat, a když už jdete na procházku, tak vás zaručeně zastihne přeháňka. Jak se obléknout, když předpověď slibuje občasné spršky, a přesto ...

Nenechte se překvapit jarními přeháňkami! Jaké oblečení zvolit?

Pár v dešti
zdroj: Archiv firem Pár v dešti
aktualizováno 08.03.2019, 13:40 | 08.03.2019, 13:40 | Krásná.cz

Sice už jste se těšily na jaro, spolu s ním jde ale ruku v ruce i typické aprílové počasí. Nikdy nevíte, co čekat, a když už jdete na procházku, tak vás zaručeně zastihne přeháňka. Jak se obléknout, když předpověď slibuje občasné spršky, a přesto pořád zůstat stylová?

Nejjednodušší je samozřejmě vzít si deštník, občas ho ale prostě nepoberete a také těžko odolává větru. Když navíc déšť dopadá šikmě, tak vás od zmoknutí nezachrání ani on. Je proto načase začít během jarních nákupů pokukovat po nepromokavém oblečení. Nemusíte se balit zpátky do zimních věcí, dobrou službu vám udělají i lehké bundy, pěkné pláštěnky nebo křiváky.


Bundy


Jste spíš sportovně založené? Pak si můžete vybrat ze široké škály bund, které uplatníte i při různých jiných outdoorových aktivitách. Dejte si pozor na materiál. Proti dešti pouhá softshellová bunda nestačí, hodí se spíš proti větru, nepropustí totiž vzduch. To ale ještě neznamená, že odpudí i vodu.

 

Průniku vody zabrání bunda, kterou tvoří více vrstev, přičemž jednou z nich je tenká pórovitá blána, kterou voda neprojde. Nachází se mezi svrchní látkou a podšívkou.

 

Zmoklá žena
(Foto: Getty Images)
 


Zaměřte se i na vodní sloupec bundy, ten totiž udává schopnost bundy odolat tlaku vody. Počítá se v milimetrech a čím větší je toto číslo, tím je materiál nepromokavější. Standardní počet je 2000 milimetrů a výš, do větších dešťů už se vyplatí materiál s vodním sloupcem až 15 000 milimetrů.


Zároveň musí být bunda prodyšná, jinak se v ní příliš zpotíte, protože nebude větrat. Nebojte se tyto parametry při nákupu probrat s obchodními asistentkami a ještě před nákupem si ujasněte, zda chcete bundu využít jen pro občasné procházky, nebo třeba i pro aktivity v náročnějších podmínkách. Jestli se vám totiž hodí bunda jen tak na ven nebo třeba do města, můžete si vybrat nějakou s výraznějším, hravým designem, která je na jaro jako ušitá.

 

Pokud se nedokážete vzdát kabátu, můžete zvolit vhodný kompromis mezi jím a bundou, kterému se říká parka. Ta vás před jarními přeháňkami ochrání také.

 

Produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Modrá puntíkovaná nepromokavá parka, Meatfly, prodává Zoot, 2399 Kč

* Tmavě modrá květovaná funkční lehká bunda, Maloja, prodává Zoot, 2939 Kč

 

Nepromokavé oblečení
(Foto: Archiv firem)

 

* Prošívaná parka, Zara, 899 Kč

* Polstrovaná bunda, Stradivarius, 549 Kč


Pláštěnky


Už dávno neplatí, že by pláštěnka měla být jen účelová. Je pohodlná, protože nemusíte nést deštník a máte obě ruce volné, a navíc ve správné pláštěnce můžete vypadat velmi stylově.

 

Některé pláštěnky můžete zmuchlat do malé kuličky, která se vejde i do menší kabelky nebo třeba do kapsy. A k tomu všemu má tu výhodu, že se nemusíte obávat, že by neměla kapuci, která občas některým kabátkům chybí. Vyberte si z pláštěnek s jarními květinovými vzory a uvidíte, jak budete hned vypadat pozitivněji, i když zrovna začalo pršet.

 

Produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Skládací Poncho/pláštěnka, iFantazie, 775 Kč

* Černá dámská květovaná pláštěnka, Tom Joule, prodává Zoot, 1119 Kč


Křiváky


Nejen pokud v sobě naopak skrýváte rebelského ducha, můžete se zaměřit na kožené bundy. Ty mohou být obohacené například o křivé zapínání. Kvalitní materiál zabrání promoknutí, nemluvě o tom, že křivák je pořád vděčným nadčasovým módním doplňkem.

 

Drsný dojem můžete odrazit tak, že si místo černé vyberete třeba nějakou světlejší barvu. Téměř každou koženou bundu však můžete kombinovat třeba i se sukněmi, budete vypadat moderně a neotřele.

 

Produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Světle růžová dámská kožená bunda, Kara, prodává Zoot, 5999 Kč

* Černá dámská kožená bunda ve stylu křivák, Baťa, 2999 Kč

 

křivák
(Foto: Archiv firem)

 

* Kožená motorkářská bunda, Stradivarius, 2799 Kč

* Bunda z imitace kůže, Zara, 1299 Kč0 hlasů
Vaše hodnocení