Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také máš pocit, že některé pupínky se objevují stále na jednom konkrétním místě na tvém obličeji? Pokud ano, tak je na čase zpozornět. Pleť může o našem zdraví leccos vypovědět, a tak tě možná překvapí, že malý pupínek na čele může značit problém ...

Nepodceňuj AKNÉ! Může být předzvěstí zdravotních problémů

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 19.09.2016, 16:56 | 19.09.2016, 16:56 | DyA

Také máš pocit, že některé pupínky se objevují stále na jednom konkrétním místě na tvém obličeji? Pokud ano, tak je na čase zpozornět. Pleť může o našem zdraví leccos vypovědět, a tak tě možná překvapí, že malý pupínek na čele může značit problém se zažíváním nebo s hormony.

Jak to celé funguje?
Pokud tě trápí akné stále na jednom a tom samém místě, pak je na čase, aby ses nad celým problémem zamyslela, a zkusila si zmapovat obličej. Tato metoda vychází z čínské medicíny, která je známa pro to, že nehledá jenom řešení, ale i příčinu zdravotního problému. Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že každá pleť je jiná a tvorbu akné způsobuje i kvalita odličování a celková péče o naši pleť.


Pupínky na čele
Máš čelo poseté akné? Pak se zkus zaměřit na své zažívání. V první řadě zvyš příjem tekutin, také zkus omezit tučná a smažená jídla. Dej přednost kvalitním výrobkům s nízkým obsahem tuku.


Oblast mezi obočím

Pokud je tvé tělo alergické na nějakou potravinu, pak se to zřejmě projeví v oblasti mezi obočím. Toto místo je spojené s funkcí našich jater. Pro jejich lepší fungování bys měla omezit alkohol, příjem soli a také minimalizovat příjem tučných a mastných jídel. V případě, že se akné v této části obličeje nezlepší, zkus ze svého jídelníčku vyřadit mléčné výrobky.

 


Oblast okolo očí
Ať už máš pod očima tmavé kruhy, nebo jenom nespočet drobných pupínků, vždy to značí jedno a totéž. Tvé tělo je dehydratované a ledviny volají po vodní bombě.


Nos
Pupínky na nose mají co dočinění s naším srdcem. Nebude od věci, když si změříš svůj krevní tlak a omezíš příjem potravin, které zvyšují špatný cholesterol. Zařaď do svého jídelníčku ryby, zeleninu, ovoce a brzy bude tvůj nos bez akné.


Tváře

Obrazně řečeno naše tváře představují plíce. Akné na tvářích signalizuje na špatné fungování horních a dolních cest dýchacích. Rozhodně bys neměla kouřit a pozor si dej i na alergie. Samozřejmě každý pupínek na tváři nemusí hned značit problém s plícemi. Určitou roli můžou hrát i bakterie na mobilním telefonu nebo třeba prošlý pudr.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Věčný boj s akné? Víme, jak na něj
TESTUJEME: Co skutečně funguje na akné? 14 SOS PŘÍPRAVKŮ PROVĚŘENO
Nejlepší triky, jak zamaskovat akné


Oblast okolo úst
Celá oblast okolo rtů je spojována s hormonálním systémem. I drobné hormonální rozhození se může projevit právě pupínky u pusy. Dej si tedy pozor na stres, zbytečně se nepřepínej, dopřej si relax a kvalitní potraviny.


Brada
Brada je oknem do fungování žaludku. I tady platí pravidlo, že bys měla jíst vyvážená jídla, která jsou bohatá na vitaminy a vyvarovat se smaženým a mastným potravinám. Zkus si něco vygooglit i o překyselení žaludku.

 


Krk
Pupínky na krku značí, že tvé tělo bojuje s onemocněním a nechce se vzdát. Zkus zvolnit a dopřávat si pořádné množství vitaminu, které by v tomto boji mohly hrát významnou roli.2 hlasů
Vaše hodnocení