Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V mladém věku bys make-up ještě používat neměla, nebo aspoň s rozmyslem. Máš vady na kráse, které potřebuješ zakrýt? A proč se jich rovnou nezbavit jednou pro vždy.

Make-up není vždy nutný! 7 triků pro bezchybnou pleť

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 11.12.2018, 15:46 | 11.12.2018, 15:40 | tej

V mladém věku bys make-up ještě používat neměla, nebo aspoň s rozmyslem. Máš vady na kráse, které potřebuješ zakrýt? A proč se jich rovnou nezbavit jednou pro vždy.

Ať už tě trápí jakýkoliv problém, vždy existuje nějaké řešení. Nemusíš si přeci ničit pleť už od třinácti let. Nejen, že se ještě víc zhorší, ale velmi brzy se ti vytvoří vrásky. Těž raději z toho, že si můžeš vytvořit dokonalý obličej, bez použití make-upu.

 

Boj proti jizvičkám

 

Máš na obličeji nějakou ránu, u které se bojíš, že by mohla způsobit jizvu? Nepřekrývej jí make-up, potřebuje naopak „dýchat“. Pořiď si nějaký mastný krém, jako je třeba indulona a stroupek několikrát denně promasti. Nic nestrhávej, ani místo neškrábej, zbytečně se ti to zhorší. Pokud máš již starší jizvičku, která je bílá, existuje také řešení. V lékárně si za pár korun pořídíš mastičku, která se specializuje na stahování nevzhledných jizviček. Použití záleží na každé zvlášť, ale vždy najdeš informace na příbalovém letáčku. Nechce se ti zahojit ani tak? Existují i razantnější formy, ale měla bys je nechat jako poslední možnost. Jizvy se dají odstranit laserem, či chirurgickým zákrokem, ale není to zrovna levné a zaručené také ne.

 

Pupínky na obličeji

 

Ať už se jedná o akné, či jiné pupínky, vždy to každého pěkně potrápí. Je jedno, jestli ti vyrašil jediný nebo máš tvář celou posetou. Naštve to pokaždé, protože boj proti tomu u někoho bývá složitý. Pokud i ty trpíš tímto neduhem, vyhoď veškeré přípravky, které obsahují alkohol. Místo toho si pořiď speciální mastičky a krémy na akné. Další skvělou variantou je tea-tree tyčinka, kterou poklepeš každý pupínek zvlášť. Ta ho vysuší a následně i vyléčí. Každému pomáhá něco jiného a je to velmi individuální, ale měla bys začít těmito základními kroky. Pokud to nezabere, zajdi za kosmetičkou, či dermatologem, který ti poradí jak dál.

 

Pitný režim
(Foto: Getty Images)

 

Suchá a popraskaná pleť

 

Zimní počasí je hotová pohroma pro tvůj obličej. Z teplého domova do mrazů a obráceně. Navíc venku může svítit nenápadné sluníčko a pohroma je na světě. Nic si z toho nedělej a preventivně se o svou pleť starej. Před spaním používej hydratační krémy, ale pokud jdeš do mrazu, sáhni po tužším. Dnes již koupíš i speciální přípravky určené k zimnímu počasí, které obsahují veškeré potřebné živiny. Nezapomínej na kvalitní jelení lůj a krém s ochranným UV filtrem. I v zimě je sluníčko celkem činné.

 

Jak na barevné nedokonalosti

 

Pokud nemáš pleť barevně sjednocenou a sem tam tě „zdobí“ nějaký flíček, nepotřebuješ nutně make-up. Skvělou práci také odvede tónovací krém, který barvu sjednotí do jednoho odstínu. Další možností je samoopalovací krém, ale vybírej světlejší odstíny a nezapomínej také na krk a dekolt. Ani jedno se ti nezamlouvá? Ještě můžeš vyzkoušet solárium. Pár minut ti k barvičce bohatě postačí.

 

Zatoč s mastnou pletí

 

Mastná pleť je na péči ze všech nejhorší. Alkoholové přípravky mastnotu ještě víc zhoršují, maz se otírá o oblečení, make-up nedrží, mastná pleť ucpává póry,… Začni s důkladným čištěním pleti dvakrát denně, nějakým kvalitním pleťovým čistícím mlékem. Nanes ho krouživými pohyby a nezapomeň ani na nos a jeho okolí. Mléko nech chvíli působit a následně smyj vodou. Na čistou pokožku nanes pleťové tonikum a poté denní, či noční krém. Nezapomeň, že by se tonikum mělo nanášet vlhkým vatovým tampónkem, protože je poté účinek lepší. Důležité jsou také pleťové masky, které bys měla nanášet dvakrát týdně. Před použitím si obličej důkladně vyčisti mlékem, opláchni a nanes masku, kterou necháš působit dvacet minut. Výběr masky je v podstatě na tobě. Smyj ho vodou, nanes tonikum a poté krém.

 

Letní líčení - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Projasni si tvář

 

Připadá ti, že máš tvář bledou a bez života? Zřejmě jí chybí nějaké vitamíny a to se dá snadno vyřešit. Stačí si pořídit krém s obsahem vitamínů, který tvou pleť obohatí a zvýrazní. Pokud to nezabere, pořiď si rozjasňující krém.

 

Nehezká pleť

 

Každý nemá to štěstí, že má dokonalou tvářičku. Působí na ni totiž hned několik faktorů, jako je jídlo, znečištěné ovzduší, nízký příjem tekutin, cigarety a jiné neblahosti. Nezoufej, i pro tebe existuje řešení. To najdeš v podobě speciálních tabletek. Obsahují veškeré potřebné živiny, které pleť vyčistí, umožní jí dýchat a navíc ti zlepší lesk vlasů. To však ještě není vše. Navíc ti zpevní nehty, dodá jim potřebný lesk a zamezí štěpení a lámání.6 hlasů
Vaše hodnocení