Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Problémy s bolestí páteře nebo ramen, ale dokonce i bolesti hlavy mohou být způsobeny i výběrem nevhodné podprsenky, a to především u žen s větším poprsím.

Nevhodná podprsenka? Může dokonce i za bolesti krční páteře a hlavy

Podprsenka - 6
zdroj: oficiální zdroj Podprsenka - 6
aktualizováno 30.07.2018, 16:41 | 30.07.2018, 16:41 | Krásná.cz

Problémy s bolestí páteře nebo ramen, ale dokonce i bolesti hlavy mohou být způsobeny i výběrem nevhodné podprsenky, a to především u žen s větším poprsím.

Proto je potřeba znát několik základních pravidel, která vám pomohou se těchto problémů vyvarovat.


Krok první: Ohlídejte si obvod hrudníku


„V první řadě jde především o zvolení vhodné velikosti obvodu hrudníku tak, aby váha poprsí nespočívala pouze na ramínkách, ale byla z větší části držena právě spodním kusem podprsenky,“ doporučuje MUDr. Michaela Tomanová, primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

 

Podprsenka není jediný kousek oblečení, který může škodit zdraví. Podívejte se na zajímavou reportáž:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neboj se odhodit PODPRSENKU! 8 důvodů, proč bys ji neměla nosit
Nenosíš špatnou podprsenku? Odhalí to jednoduchý test
ZÁZRAČNÁ PODPRSENKA: Zvětší prsa o tři čísla!


Krok druhý: Sáhněte po širších ramínkách


Velmi důležité je také dbát na dostatečnou šířku ramínek podprsenky, která částečně rozloží tlak na ramena. „Ramínka se nesmějí zařezávat do pokožky ramene, měla byste pod ně pohodlně nasunout jeden až dva prsty,“ radí profesionální stylistka prádla značky Triola Žaneta Ilutanová.

 

Výběr spodního prádla - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Krok třetí: Zkontrolujte rovnováhu


„Aby se správně, a hlavně rovnoměrně rozložila váha poprsí na obě poloviny těla, je důležité, aby obě ramínka podprsenky byla stejně utažená. V opačném případě dochází při nerovnoměrném rozložení vah k přetěžování některých svalových struktur a nedostatečné funkci jiných, což může být také jedna z příčin bolestí především krční i hrudní páteře a ramen,“ vysvětluje Michaela Tomanová.


Některé ženy si ramínka různě utahují záměrně: vyrovnávají tím případnou asymetrii prsů. Mnohem lepší je si ji přiznat a vybírat podle toho vhodné prádlo. „I na asymetrii výrobci prádla pamatovali,“ uklidňuje všechny Žaneta Ilutanová. „Můžete si pořídit podprsenku s řaseným košem, který rozdíl pojme. Ještě častěji ženy řeší tuto nesouměrnost podprsenkou push-up s odnímatelnými polštářky (vycpávkami).“0 hlasů
Vaše hodnocení