Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Líčení v létě často nedrží a ztéká. Existuje nějaké řešení, když nechcete vycházet ven úplně nenalíčené, ale zároveň netoužíte vypadat po chvíli jako lesknoucí se maska?

Nutnost na léto? Pudrový make-up, který neteče!

makeup
zdroj: Getty Images makeup
aktualizováno 07.06.2019, 00:00 | 07.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Líčení v létě často nedrží a ztéká. Existuje nějaké řešení, když nechcete vycházet ven úplně nenalíčené, ale zároveň netoužíte vypadat po chvíli jako lesknoucí se maska?

Znáte to, ráno se sice dokonale namalujete, už za necelé dvě hodiny vám ale v parném počasí začne stékat make-up dolů. Nejenže se líčení na obličeji roztéká nerovnoměrně, takže někde vytváří oranžové skvrny, zatímco jinde po sobě nezanechá nic a nedokonalosti jsou hned vidět. Ještě ke všemu se pleť pod nánosem tekoucích malovátek dusí a ucpávají se póry.


Čím víc vrstev, tím hůř


Dívky mají často tendenci toho na sebe "patlat" přehnaně moc. Nejdřív ráno odlíčíte pleť micelární vodou a pak už na sebe začnete mazat hydratační krém, opalovací krém, podkladovou bázi, make-up a navrch ještě pro jistotu přidáte pudr, rozjasňovač a trochu tvářenky. I v této oblasti ale platí méně je více, zvlášť u problematické pleti. Ta nedokáže pod tolika nánosy fasády dýchat a zbytečně se tak na ní množí bakterie způsobující pupínky.


Přitom je to úplně zbytečné, když můžete v jednom produktu zkombinovat krém s nezbytným SPF, make-up a pudr.

 

makeup
(Foto: Getty Images)


Vyhněte se hutným make-upům


Samozřejmě to neplatí jen pro léto, ale především během horkých dnů byste neměly pleť zbytečně zatěžovat. Čím víc toho na ni dáte, tím víc toho bude stékat. Vsadit byste proto měly spíš na lehké krémy, a to se týká i těch s krycím efektem jako je právě pudrový make-up. Ten skvěle překrývá chyby pleti a dobře se nanáší, zároveň ale vytváří matný a sametový efekt jako byste se už přepudrovaly. Pudr tak nebudete potřebovat nebo vám bude stačit použít ho tak jednou denně. I bez něj ale bude mít pleť jemný a hebký vzhled až do večera proto, že tento produkt nebude pleť mastit tolik jako třeba klasické make-upy. Stejně tak se dobrý pudrový make-up neroztéká na slunci a vy si tak nebudete muset neustále otírat mokré čelo.


Pro koho se hodí


Pudrový make-up natřete stejně jako normální make-up prsty nebo štětečkem na pleť, ke které dokonale přilne a bude působit matně. Je tak vhodným řešením pro mastnou až smíšenou pleť, která často bojuje právě s mastící se T-zónou. Dobře poslouží také pórovité pleti se sklonem k černým tečkám. Pozor by si však měly dát dívky se suchou pletí, které na své pleti vyvolávat suchý efekt nepotřebují. Pudrový make-up jim sice neuškodí, ale ani neuvidíte tak velký rozdíl jako u předchozích dvou typů pleti. U nich by ale mohl pudrový make-up v létě vstřebávat na obličeji přílišný pot.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Už víš všechno o krémech na opalování? Tohle nezapomeň!
6 nebezpečných mýtů o opalovacích krémech
Tajemství BB krému: čím je tak zázračný?


Na co si dát pozor při výběru pudrového make-upu


U tohoto typu make-upu dvakrát tolik platí, že je nezbytné vybrat si správný odstín hodící se k vaší barvě pleti. Příliš oranžová nebo nahnědlá barva by totiž mohla na vaší tváři vytvářet šmouhy, kdybyste make-up nanesly nerovnoměrně. Ty bude těžké rozetřít, až pudrový make-up zaschne. Raději tedy zvolte o trochu světlejší odstín než jaký má vaše pleť. Rozhodně nevolte tmavší odstín, opálený efekt by to na vašem obličeji rozhodně nevytvořilo.


SPF


Mnoho pudrových make-upů je obohacených o SPF, ochranný faktor proti slunečným paprskům. Pod něj vám tak bude stačit jen lehký hydratační krém a mít na pleti dvě vrstvy je tak akorát. Vyhnete se tak zanesení pórů, ke kterému by s použitím některých opalovacích prostředků určených pro tělo mohlo dojít. S tímto faktorem bude navíc pudrový make-up i skvělým společníkem k vodě nebo na dovolenou. Zakryjete nedostatky, pleť bude působit matně, ale nespálíte se.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Photoderm Nude Touch, ochranný tónovaný fluid pro smíšenou až mastnou pleť SPF 50+, Bioderma, prodává Notino, 565 Kč
* True Match Minerals, pudrový make-up, L’Oréal Paris, prodává Notino, dřív 400 Kč, nyní 281 Kč

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Face Make-Up Skin Illusion, pudrový make-up se štětečkem, Clarins prodává Notino, dřív 1 100 Kč, nyní 945 Kč
* Minerální pudrový make-up, Max Factor, 249 Kč0 hlasů
Vaše hodnocení