Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě znáš tu chvíli, kdy se rozhodneš zpestřit svůj účes, necháš si ostříhat ofinu a zjistíš, že se ti to vůbec nelíbí! Nebo nosíš účesy s ofinou, ale teď si chceš nechat narůst dlouhé vlasy. Jenže jak na to? Odrůstání ofiny může být totiž skute...

Odrůstání ofiny je peklo, ale zvládneš to!

Vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy
aktualizováno 18.08.2015, 15:33 | 18.08.2015, 00:04 | Krásná.cz/Mersmerize

Určitě znáš tu chvíli, kdy se rozhodneš zpestřit svůj účes, necháš si ostříhat ofinu a zjistíš, že se ti to vůbec nelíbí! Nebo nosíš účesy s ofinou, ale teď si chceš nechat narůst dlouhé vlasy. Jenže jak na to? Odrůstání ofiny může být totiž skutečné peklo.

Ofina je skvělé zpestření účesu, poslouží, když chceš změnu, ale bojíš se krátkého účesu. Na druhou stranu když si ji ustřihneš, musíš čekat nějaký ten rok, než ti doroste do původní délky, nebo aspoň do takové délky, aby ti neustále nepadala do očí. Jak se s ní vypořádat?

Pevná jako skála!

To je skutečně to jediné, co ti pomůže. Znám spoustu slečen a já patřím taky mezi ně, kterým se ofina líbí, ale zkrátka už ji nechtějí nosit krátkou, a tak se rozhodnout nechat si ji narůst. Jenže potom zjistí, že vlastně bude lepší, když ofinku zkrátí, ale za pár dní si zase nadávají...  A pořád dokola.

 

Vlasy - 2
Než ti naroste ofina stejně dlouhá jako ostatní vlasy, mohou uplynout roky. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Skutečně, i když pro někoho to těžké není, někdy máme ofinu tak rády, že se jí zkrátka jen tak nedokážeme vzdát, i když skutečně chceme. Stáhni si třeba nějaké obrázky skvělých účesů bez ofiny a opakuj si, jak moc ti to bez ní bude slušet – i to je dobrá motivace.

Tužidlo, lak, fén


Velkou roli v úpravě krátké a polodlouhé ofiny určitě hraje tužidlo a lak a i finální úprava horkým vzduchem. Pokud necháš ofinu jen tak napospas všemu, ať si je, jak chce, pravděpodobně tě bude neuvěřitelně štvát, lézt do očí a vůle k tomu si ji neostříhat bude čím dál menší. Proto je důležitý lak, který stoprocentně všechno upevní tak, jak chceme. Také je fajn si fénovat ofinu na stranu, do požadovaného tvaru, aby nepřekážela.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zkroť své neposlušné vlasy
Máš zničené vlasy? Máme trik pro jejich okamžitou obnovu
Zastav padání vlasů
Doma.cz píše: 
Účes hvězd: Vlnité mikádo je in!
Účesy Ewy Farné. Který má největší "šmrnc"?

Sponky

Další důležitý bod jsou sponky. Jak už píšu v předešlém bodě, je důležité, aby tě ofina nerozčilovala a nelezla ti od očí a k tomu ti napomohou sponky. A dá se s nimi navíc udělat velká paráda. Nemusíš si hned kupovat nudné černé sponky, pokud si vybereš nějaké pěkné, v barvě, která ti sluší a navíc se hodí k oblečení, uděláš z toho přímo módní doplněk. Zkus třeba nějaké motýlky, květiny nebo jiné nápadité ozdoby.

 

Vlasy - 1
Musíš to vydržet a nestříhat! (Foto: Thinkstockphotos)

 

Zaplést 

A poslední bod, který je také k užitku, je ofinku si zaplést. Úplně nejideálnější je francouzský styl zaplétání, kdy si vezmeš tři prameny a pleteš v podstatě klasický cop, jen k němu postupně přidáváš další a další vlasy. Pak ti ofina drží, neleze ti do očí, nevyvléká se z copu a vypadá to, jako když máš všechny vlasy stejně dlouhé!

Perfektní video, kde se můžeš podívat na to, jak ofinu zaplést má dvojice youtuberek a sester LuxyHair. Video tu sice už bylo, ale podle mě stojí za to podívat se na něj a nějaký ten fígl odkoukat.25 hlasů
Vaše hodnocení