Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nohy po oholení žiletkou hladké moc dlouho nevydrží, a tak hledáte nějaké trvalejší metody odstranění chloupků? Epilace lasery, depilace voskem... Co si jen vybrat?

Odstranění chloupků laserem nebo voskem? Tipy pro blondýny, brunety i zrzky

Depilace
zdroj: Getty Images Depilace
aktualizováno 22.03.2019, 00:00 | 22.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Nohy po oholení žiletkou hladké moc dlouho nevydrží, a tak hledáte nějaké trvalejší metody odstranění chloupků? Epilace lasery, depilace voskem... Co si jen vybrat?

Nechte to za vás rozhodnout přirozenou barvu vašich vlasů, a tedy i chloupků. Ne všechny způsoby se totiž hodí pro brunety, a některé by naopak zase nefungovaly u blondýn.


Nejenže podle barvy vlasů volíte oblečení nebo líčení, rozhodovat byste se podle ní měly i v případě odstraňovaní chloupků. Přečtěte si, která metoda je pro vás nejúčinnější. S příchodem teplých měsíců se vám to bude velmi hodit.


Pro blondýny a zrzky


Přirozeně světlovlasé dívky mají většinou tu výhodu, že jsou jejich chloupky méně viditelné. Nemusí je proto řešit hned, jakmile začnou růst. Pokud by se však chtěly holení úplně vyhnout, měly by sáhnout spíš po depilačním krému nebo vosku. Občas však jdou chloupky špatně zachytit, a tak musí být zákrok provedený obzvlášť pečlivě.

 

Blondýna, bruneta, zrzka
(Foto: Getty Images)


Na druhou stranu by se světlovlásky měly vyhnout laserům. Protože mají malé množství pigmentu, podstoupení ošetření laserem je neefektivní, chloupky totiž nedokáže zachytit tak jako ty tmavé. "Nejlepší efekty dosahujeme u tmavých chloupků, světlé vyžadují více opakovaní a šedivé chloupky laserem odstranit nelze vůbec," vysvětluje MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatolog a vedoucí lékař Laserového centra Anděl.


Pro brunety a černovlásky


Pokud máte tmavé chloupky, můžete se rozhodnout pro odstranění laserem. Dejte si však pozor, pokud jsou chloupky příliš silné třeba kvůli hormonální nerovnováze. Pokožka by totiž mohla začít nepříjemně pigmentovat. Zvlášť pokud je výjimečně citlivá. "Depilované plochy je nutné ovšem vždy chránit před slunečním zářením, proto je velice vhodné podstoupit tento zákrok v podzimním a zimním období," radí odbornice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Epilovat, nebo depilovat?
Brazilská depilace
Ty největší chyby, které děláš při holení!


Nejen v případě jemnější a náchylnější pokožky však můžete podstoupit zákrok intenzivním pulzním světlem (IPL), který je pro pokožku šetrnější a bezbolestný. Hodí se i pro vrozené silnější chloupky. Tato metoda funguje tak, že intenzivní pulzní světlo potlačí růst nových chloupků a poškodí vlasové cibulky, přičemž původní chloupek jednoduše vypadne.


Oba typy odstraňování jsou praktické také proto, že dokážou zachytit chloupky na větší ploše. Odstranění tak netrvá nijak dlouho. Tyto metody budou účinnější pro pokožku, která není opálená, je totiž vyžadován větší kontrast mezi kůži a chloupky.

 

Epilace nohou
(Foto: Getty Images)


Pro všechny?


Při výběru typu zákroku se můžete setkat také s elektrickou jehlou. Při odstraňování tímto způsobem však může být pokožka zvlášť podrážděná, a tak je to spíš pro odolnější typy kůže.


Dejte si ale pozor! Pokud by byla ošetřující kosmetička nešikovná, tak byste si mohly pokožku dokonce trvale poškodit. Jehla se zavede přímo do vlasové cibulky a pak ji buď chemicky, nebo proudem zahubí, a to navždycky. Je to ale velmi pracné, zdlouhavé a bolestivé, odstraňuje se chloupek po chloupku. Velmi snadno se navíc může stát, že kosmetička vlasovou cibulku mine a výsledek tak bude nulový. Ještě pár dní po tomto odstranění také můžete trpět na napuchlou pokožku. Epilační jehla je sice efektivní pro všechny typy dívek,její použití je ale potřeba důkladně zvážit.0 hlasů
Vaše hodnocení