Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přináším vám několik tipů na alternativy ke známým vůním.

Omrzela tě oblíbená vůně? Zkus nepatrnou změnu

Vůně a parfémy - 4
zdroj: Archiv firem Vůně a parfémy - 4
aktualizováno 18.05.2012, 00:00 | 18.05.2012, 00:00 | Krasna.cz/Lucy's Boudoir

Přináším vám několik tipů na alternativy ke známým vůním.

S radostí se rochníte v Chanelu No. 5 a rády byste zkusily něco podobného, ale trochu jiného, a ne tak známého? Možná rozdíl ani nikdo nepozná, ale vy budete vědět, že jste oblečená ve vůni, na kterou nenarazíte v každé parfumerii. A ten pocit stojí za to!

 

Upozorňuji, že jde o vůně typově podobné, s některými shodnými složkami, často patřící do stejné kategorie vůní. To ale neznamená, že se vám musí obě varianty líbit. Takže nejdřív pěkně očichat!


Chanel No. 5 versus Lanvin Arpège

 

Pokuď jste se již pročichaly až ke slavné Pětce, mohla by vám sednout Arpege. Aldehydovka, která byla v roce 1927 navržena jako konkurentka No. 5. (pozor, nezaměnit s vodičkou Eclat D’Arpege). Jelikož jde o vůně aldehydové, zásadně je zkoušejte na kůži, ne na papírku. Ale to milovnice No. 5 jistě dobře vědí.

 

Vůně a parfémy - 6
(Foto: Archiv firem)

 

Angel Thierry Mugler versus Chopard Wish


Angel, gurmánka, kterou buď nesnášíte, nebo milujete. Méně “uřvanou” verzi Angelu najdete v Chopard Wish.

 

Vůně a parfémy - 7
(Foto: Archiv firem)


PŘEČTI SI TAKÉ:

Vše, co potřebuješ vědět o parfémech
S jarem nový parfém. Vyber si z nejnovějších trendů
Selena Gomez představí svůj parfém

 

D&G Light Blue, DKNY Be Delicious versus Joop! All about Eve

 

Lajt blů, Bí delišis, to jsou masově oblíbené vůně s výraznou jablečnou notou. Svěží jablečnou a značně syntetickou. Veřejně vás tímto žádám, vyměňte je alespoň za All about Eve. Mně nebude tak nevolno, pokud vás potkám, a vás může hřát pocit, že stále voníte jako váš oblíbený osvěžovač na záchod, a to celkem slušný osvěžovač, skoro bych si ho spletla s vůní!

 

Vůně a parfémy - 3
(Foto: Archiv firem)

 

Dior Tendre Poison versus Grès Cabotine

 

Tendre Poison, to je mýdlová svěží vůně, ovšem není to ta svěžest, kterou nám diktuje trend posledních let. Řada lidí spatřuje výraznou podobu mezi “zeleným jedem” a původní Cabotinkou od Gres. V tomto případě pouze zprostředkovávám názor, se kterým jsem se setkala v diskuzních fórech. Cabotine jsem sama netestovala, v parfumeriích na ní běžně nenarazíte. Občas se vyskytne ve Fannu.

 

Vůně a parfémy - 2
(Foto: Archiv firem)

 

Nina Ricci L’Air du Temps versus Guy Laroche Fidji

 

Slavné Holubičky od Nini Ricci. Nostalgická mýdlová vůně s výrazným karafiátem. Fidji je jí velmi podobná, v srdci však méně květinová a mýdlovější.

 

Vůně a parfémy - 5
(Foto: Archiv firem)3 hlasů
Vaše hodnocení