Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přinášíme ti seznam nejčastějších chyb při výběru či úpravě účesu, které dělá téměř každá z nás.

Největší chyby, kterých se dopouštíš při úpravě vlasů

aktualizováno 25.04.2012, 00:00 | 25.04.2012, 00:00 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Přinášíme ti seznam nejčastějších chyb při výběru či úpravě účesu, které dělá téměř každá z nás.

Při pohledu na tvé vlasy tě napadají jen samé negativní přívlastky? Jsou zplihlé, nedrží v požadovaném účesu, chybí jim objem, život a lesk? Možná je to důsledek chyb, kterých se dopouštíš ty sama.

 

Chyba č. 1: jsi pořád stejná

 

Nezůstávej u jednoho stylu účesu velmi dlouho. Můžeš se okoukat sama sobě. Stačí malá nápaditá změna a bude z tebe zcela jiný člověk. Například ofina, nebo jednoduché prostříhání vlasů, nový odstín barvy. Nech si poradit u odborníka.

 

ŘEŠENÍ: Najdi si novou kadeřnici a zkus změnu. Nemusí to být drahé, vybírej na slevových serverech.

 

Chyba č. 2: nevěř na stereotypy

 

"Mladým holkám sluší dlouhé vlasy, kvůli klučičímu sestřihu se mi budou všichni smát. Navíc později už si dlouhých vlasů neužiji, po pětadvaceti letech už vypadají dlouhé vlasy divně..." Nevěř stereotypům. Každému sluší něco jiného, klidně měj v patnácti sportovní sestřih, nebo naopak po třicítce sexy záplavu dlouhých vlasů. Hlavní je, aby ses v tom cítila a působilo to přirozeně.

 

ŘEŠENÍ: Zeptej se kamarádek, jak ti to sluší. Ale ne oddaných pochlebovaček, vsaď na upřímnou kamarádku, nebo kamaráda. Klučičí názor je důležitý!


Chyba č. 3: nebojuj s přírodou

 

Většina dívek a žen není spokojena s tím, co jim příroda dala do vínku. Kudrnaté touží po rovných vlasech a naopak. Nebojuj s nimi, protože jen způsobíš, že časem budou tvé vlasy vypadat velmi unaveně a poškozeně. Smiř se s tím a těš se z toho, že jsou jedinečné!

 

ŘEŠENÍ: Pokud už si vlasy potřebuješ vlnit, vsaď na kvalitní produkty. Inspiruj se v tomto článku.

 

 

Chyba č. 4: neriskuj

 

Pozor na extrémy! Ty se ti nemusí vyplatit. Dej si pozor, aby vlasy nebyly ani příliš dlouhé, nebo krátké, ani příliš tmavé, či příliš zesvětlené.

 

ŘEŠENÍ: Jsou tvé vlasy viditelně poškozené? Vrať jim zdravý vzhled.

 

 

Chyba č. 5: hydratuj

 

Vlasy mají tendenci okolními vlivy i věkem ztratit lesk a jsou i o něco sušší. Dodej jim potřebnou péči, aby zářily! Nezapomínej, že potřebují živiny, aby vypadaly krásně. Dopřej jim kromě vitaminů ze stravy i masku či správnou vlasovou kosmetiku.

 

ŘEŠENÍ: Hlídej si pitný režim. Pokud málo piješ, promítne se to i na tvých vlasech.

 

Chyba č. 6: zbav se konečků

 

Dívky s krátkým sestřihem chodí ke kadeřnici pravidelně. Jako dlouhovláska si ale můžeš myslet, že se bez zásahu kadeřnice obejdeš v pohodě i několik let. Není to pravda. Konečky jsou zesláblé, roztřepení, bez života, vlasy těžké, zplihlé a unavené. Pravidelné zkrácení poškozených konců oživí tvůj účes a vlasy hned prokouknou. I s dlouhými vlasy choď ke kadeřnici alespoň jednou za půl roku.

 

ŘEŠENÍ: Konečky nejsnáze prozradí skutečnou kvalitu tvých vlasů. Dej jim pořádnou ozdravnou kúru.

 

Chyba č. 7: přemýšlej nad příležitostí

 

Nepřehánějte to ani se stylingem. Trčící přelakované vlasy, množství sponeček a cool barevných pramínků poukazuje spíš na nevkus, než na to, že se vyznáš v trendech. V jednoduchosti je krása. Zdobné účesy nechej na mimořádnou příležitost.


ŘEŠENÍ: Pokud jdeš na nějakou slavnostní událost, pohraj si s účesem a neboj se něčeho kreativnějšího a slavnostnějšího.

 

Chyba č. 8: buď originální

 

Je nový účes tvé kamarádky naprostá bomba? Nesnaž se ji kopírovat a pořídit si hned stejný. Vy dvě nejste stejné. Máte rozdílný tvar hlavy, rysy obličeje, postavu i módní styl. To, co sluší kamarádce, tobě slušet nemusí. Navíc budeš působit tuctově – jste určitě pořád spolu, proč chceš vypadat jako ona? Najdi si vlastní styl a zůstaň svá.

 

ŘEŠENÍ: Pořiď si vhodný účes podle tvaru tvého obličeje.5 hlasů
Vaše hodnocení