Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro mnoho lidí jsou hovory týkající se toho, jak nosit spodní prádlo, naprostým tabu. Je to přece každého věc! Výsledkem pak ale je, že nosíte podprsenky i kalhotky nesprávným způsobem a trpíte kvůli tomu zdravotními problémy.

Otázky o spodním prádle, na které jste se styděly zeptat i kamarádek

spodní prádlo
zdroj: Getty Images spodní prádlo
aktualizováno 13.09.2019, 00:00 | 13.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Pro mnoho lidí jsou hovory týkající se toho, jak nosit spodní prádlo, naprostým tabu. Je to přece každého věc! Výsledkem pak ale je, že nosíte podprsenky i kalhotky nesprávným způsobem a trpíte kvůli tomu zdravotními problémy.

Spodní prádlo je nezbytnou součástí oblečení. Které otázky už jste si však možná někdy položily, ale stále na ně nemáte odpověď?


1. Můžete nosit jedny kalhotky několik dní?


Zapomněly jste si kalhotky přeprat? Jestli vypadají čistě, nic se nestane, když si je vezmete znovu. Pokud jste ale v blízkosti intimních partií nějak odřené, poškrábané, máte tam vyrážku nebo jinou nepříjemnost, tak byste to riskovat neměly, aby nedošlo k infekci. Totéž platí v případě, že jste se během dne hodně zpotily, například jste absolvovaly náročný trénink. Vlhké prostředí, zejména v blízkosti vagíny, je ideálním prostorem pro množení bakterií a plísňových infekcí.


2. Můžete nenosit kalhotky?


Ano, ale pouze během cvičení. Měly byste však mít speciální sportovní atletické oblečení ze silné tkaniny, které dokáže absorbovat vlhkost. Někdy musíte nechat spodní prádlo v tělocvičně v šatně, protože během tréninku způsobuje nadměrné tření, což může vést k podráždění. Pokud už jste se ale odřely, tak si spodní prádlo nesundávejte a investujte do lepšího pro příště.


3. Kolik kousků spodního prádla byste měly mít ve skříni?


To záleží čistě na vás podle toho, jaký máte životní styl. Jak často se u vás doma pere oblečení? Chodíte například do posilovny? Podle toho zjistíte, jaké množství kalhotek a podprsenek budete potřebovat, abyste nikdy nebyly v nouzi. Někdo má deset kalhotek a tři podprsenky, aby zbytečně nenakupoval příliš oblečení. Jiná má zase počet kalhotek podle toho, aby měla třítýdenní rezervu. Podle studie vlastní průměrná žena 34 kalhotek a 14 z nich si může vzít na speciální příležitost. Platí také to, že byste měly mít různé podprsenky podle toho, jaké nosíte oblečení. Některé se hodí pod průhledné oblečení, jiné pod sportovní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Více než jen spodní prádlo? Inspirace pro módní návrháře jsou všude
Tanga - přítel, nebo nepřítel?
NÁSTRAHY SPODNÍHO PRÁDLA: Proč nenosit tanga a jaký zvolit materiál?


4. Kdy nemusíte nosit podprsenku?


Pro to neexistují žádná pravidla, pokud ale chcete chodit bez podprsenky, je lepší si kupovat oblečení se silnější látkou, přes kterou nebudou tolik prosvítat bradavky. Existují speciální krytky na bradavky, které je pod tričkem zakryjí. Také si můžete koupit podprsenku typu braleta, která nepatří mezi vyloženě sportovní podprsenky, ale ani prsa nemačká tak jako podprsenka s kosticemi.


5. Je normální mít ve skříni podprsenky různých velikostí?


Oblečení z různých koutů světa má jiné číslování, proto možná vlastníte podprsenky, které jsou označené jinou velikostí. Všechny by vám ale měly být pohodlné a sedět podle toho, jaká máte prsa.

 

spodní prádlo
(Foto: Getty Images)


6. Co je největší chyba při vybírání podprsenky?


Největší problém mívají ženy s tím, aby vybraly správnou velikost. Zkoušíte si velikost podprsenky 32A, ta vám ale není, a tak automaticky sáhnete po velikosti 34A. Přitom je možná problém jen v tom, že potřebujete zvětšit košíčky a ne obvod hrudníku, proto byste se měly kouknout po velikosti 32B.

 

 Po každém praní podprsenky byste také měly upravit ramínka, která se v pračce trochu vytáhnou. Jinak vám budou sklouzávat.


7. Můžete spát v podprsence?


Někdo věří, že když spíte v podprsence, tak vám prsa povadnou později a budou udržovat lepší tvar. Jde ale jen o mýtus. Pokud je vaše podprsenka měkká a pohodlná, tak v ní můžete spát, ale jen občas. Některé typy podprsenek však mohou podráždit pokožku, zpomalit krevní oběh a přerušit spánek. Při výběru oblečení na spaní je důležitý také materiál, aby pod ním mohla kůže dýchat a bylo to příjemné při jakékoli poloze. Nejlepší je bavlna, hedvábí nebo flanel.


8. Jaký je nejlepší materiál pro kalhotky?


Jiné materiály vám sice neuškodí, nejlepší je ale bavlna, která pohltí vlhkost a zabrání vzniku infekcí. Také nebude bránit volné cirkulaci vzduchu. Syntetické materiály nejsou vždy špatné, některé se využívají na cvičení. Dobře totiž absorbují pot a nebrání termoregulaci. Neplatí to ale u všech, proto během nákupu volte pečlivě.1 hlasů
Vaše hodnocení