Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Padání vlasů a řídnoucí kštice zlobí spoustu z nás. Jak mu předcházet?

Padají vám vlasy? Tohle si musíte přidat do šamponu

Problémy s vlasy
zdroj: Getty Images Problémy s vlasy
aktualizováno 15.04.2019, 00:00 | 15.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Padání vlasů a řídnoucí kštice zlobí spoustu z nás. Jak mu předcházet?

Problém s padáním vlasů má bohužel mnoho příčit. Hodně velký vliv mají hormony, ty není od věci nechat si vyšetřit. Padání vlasů může být i důsledkem stresu, nedostatečného jídelníčku (nejde o kvantitu, ale o kvalitu), ale i zlozvyků v každodenní péči.

 

Časté žehlení, fénování i popotahování za vlasy v složitých, vyčesaných a těsných účesech oslabuje jak kořínky, tak strukturu samotného vlasu. Svou roli hraje i příliš drsné zacházení při mytí nebo česání ještě mokrých vlasů.

 

Chcete-li kštici naopak prospět, vsaďte na přírodní posilovače. A nemusíte si patlat složité masky nebo vlasy balit do igelitu a aplikovat si výživnou kúru. Postačí přidat do běžného šamponu ingredience dvě blahodárné ingredience.

 


Rozmarýnový olej


Do šamponu nakapejte deset kapek esenciálního oleje z rozmarýnu. Ten stimuluje krevní oběh, prokrví vlasovou pokožku a vyživí vlasové folikuly. Díky tomu budou růst vlasy rychleji a kštice by měla být i viditelně hustší.


ČTĚTE TAKÉ:

Poletují, plihnou a nedrží v účesu? Triky, jak vyzrát na jemné vlasy
Jídelníček pro zářivé a zdravé vlasy. Co v něm nesmí chybět?
19 PRAVIDEL pro nejkrásnější vlasy, ze kterých NIKDY NESLEVUJ

Citronový olej


Do šamponu můžete nakapat ještě deset kapek esenciálního oleje s citronu. Má dezinfekční účinky, takže si poradí s přecitlivělou pokožkou, začervenáním i svěděním. Očistně působí i na vlasové folikuly, pomáhá na mastné vlasy i mastné lupy. Jakmile je vlasová pokožka čistá a zdravá, jsou i kořínky posílené.0 hlasů
Vaše hodnocení