Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Víš, jak máš správně pečovat o svou pleť? Poradíme ti, co je pro teenagery nejvhodnější!

Péče o pleť speciálně pro teenagery

aktualizováno 22.03.2012, 00:00 | 22.03.2012, 00:00 | tej

Víš, jak máš správně pečovat o svou pleť? Poradíme ti, co je pro teenagery nejvhodnější!

Každá pleť potřebuje jinou péči. Záleží nejen na tvém věku, ale také na tom, v jakém prostředí žiješ, jaké máš životní návyky a mnoho dalšího. Dnes ti vysvětlíme, že je jiná péče o pleť po dvacítce a jiná pro mladistvou pleť. Jaká péče je pro tebe nejlepší?

 

Typy pleti

 

Nevíš pořádně, jaký typ pleti máš? Poradíme ti. Existuje pět typů pleti – normální, suchá, smíšená, mastná a citlivá. Chceš zjistit, jakou máš ty? Ráno si přitiskni suchý papírový kapesník na obličej, který nijak neupravíš. Pokud je zcela suchý, máš suchou pleť, jestli máš flíčky jen na pár místech, ale ne moc mastné, zařaď se mezi šťastlivce s normální pletí. Mnoho mazu znamená mastnou pleť, mastné fleky pouze na pár místech (zejména čelo, tváře a nos) poukazuje na smíšenou pleť. Citlivou pleť poznáš snadno, protože má sklony k podráždění velmi často.

 

 

Nejhorší prohřešky v péči o pleť

 

Samozřejmě existuje mnoho vnějších vlivů, kterými svou pleť ničíš. Mezi největší prohřešky patří cigarety, alkohol, káva, černý čaj, sladkosti, zakouřené prostředí, prašná místa a denní nošení make-upu bez řádného odlíčení.

 

Problematická pleť

 

Většinu dívek v pubertálním věku trápí potíže s pletí. Nemusí to ovšem hned znamenat, že patříš do skupiny s citlivou pletí! Během dospívání tvé tělo bojuje s nerovnováhou hormonálních změn, a jako první se to projeví právě na pleti, zejména v podobě akné. Používej přípravky určené pro problematický typ pleti. Mezi nejlepší se řadí ty, které obsahují tea tree olej, zelený čaj, výtažky z mořských řas.

 

Unavená pleť

 

Je nám jasné, že většina dospívajících dívek, považuje spánek za ztrátu času. Ať už za to může studium nebo noční flámování, opět to jako první odnese pleť. Unavená pleť je mdlá, bez jiskry a s kruhy pod očima. Pořiď si krémy, které jsou na unavenou pleť specializovány. Dobrý je třeba obsah kofeinu, planktonu, panthenolu nebo koenzymu Q10. Někdy však bohatě postačí dostačující relaxace a spánek.

 

 

Pomoc před vnějšími vlivy

 

Bydlíš ve městě a trápí tě problémy s pletí? Není se čemu divit, když mají vesnické dívky mnohem zdravější pleť, než ty z města. Pořiď si krém, který vlastní antioxidační účinky. Pomáhají odplavit škodlivé radikály z pleti a chránit jí před přísunem nových škodlivin.

 

Podrážděná pleť

 

Vadí používání klasických krémů, ale nemáš dostatek financí na koupi speciálních krémů z lékárny? Vyzkoušej neparfémované krémy, které neobsahují alkohol. Sežeň si je s přídavkem aloe vera, měsíčku lékařského, panthenolu a dalších zklidňujících látek.
 4 hlasů
Vaše hodnocení