Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tento článek bych ráda zaměřila na téma, které je nyní hodně aktuální a může potrápit spoustu dívek – jedná se o suchou pleť.

Trápí tě suchá pleť: Naučíme tě o ni správně pečovat

Péče o pleť - 3
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť - 3
aktualizováno 11.02.2018, 00:42 | 11.02.2018, 00:42 | Krásná.cz/Mersmerize

Tento článek bych ráda zaměřila na téma, které je nyní hodně aktuální a může potrápit spoustu dívek – jedná se o suchou pleť.

Proč by tohle téma mělo zrovna teď být aktuální? Protože je zima, a to pro suchou a citlivou pleť může znamenat trápení navíc. I proto je nutné v zimě své pleti poskytovat dvakrát tolik péče.

Základní typologie pleti rozeznává 4 typy: Pleť mastnou, suchou, smíšenou a normální. Správná identifikace ti pomůže zvolit si výrobky pleťové kosmetiky pro tebe vhodné, protože každý typ potřebuje tak trošku jinou péči. Výherkyně jsou určitě dívky s pletí normální, které nepotřebují nic speciálního a stačí jim dodržovat preventivní a hygienické opatření, jako je odličování, používání hydratačního krému a podobně.

 

Péče o pleť - 2
Každou pleť je třeba hydratovat, tu suchou ale častěji než tu normální. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Se suchou pletí už to tak snadné není. Samozřejmě někdo může říct, že dívky s mastnou pletí jsou na tom hůře, ale to není tak úplně pravda – každý typ má svá úskalí a zápory. U suché pleti se snadno objeví začervenání, podráždění, pleť se může loupat, kvůli nedostatečné hydrataci se také dříve objevují vrásky – no, není toho zrovna málo.

Co se suchou pletí rozhodně nedělat?

Pokud trpíš doopravdy vysušenou pokožkou, není dobré často používat peeling, který pleť dost namáhá a může mít spíš negativní dopad. Jednou za čas by jeho použití nemělo vadit, rozhodně z toho ale nedělej pravidelný režim.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Čisticí gely pro každý typ pleti
Typy pleti a jak správně na ně
Toužíš mít krásné vlasy i pleť? Vyzkoušej kokosový olej

Taky se vyhni používání kosmetiky s alkoholem. Hlavně před pár lety byly tyto přípravky hojně používané, ale v drogeriích už máš možnost vybrat si. Alkohol totiž pleť ještě více vysušuje, takže před koupí odličovadla, pleťové vody, tonika či jiného výrobku si vždy přečti, zda neobsahuje alkohol. Mýdlo je taktéž nežádoucí a tvou pleť nebude šetřit.

Denní režim suché pleti

Po ruce bys vždy měla mít dobrý hydratační krém, který je určený na suchou nebo citlivou pokožku. Používej ho minimálně dvakrát denně (ráno a večer je optimální). Co se týče odličování, nejvhodnější jsou pleťová mléka, která mají skvělou hydratační funkci. Také nezapomínej na pitný režim, který je pro pokožku strašně důležitý. Není divu, že máš suchou pleť, když nevypiješ dostačující množství vody!

Pokud máš doopravdy extrémně vysušenou pleť, nejlepším řešením bude zajít do lékárny a poradit se s lékárníkem, který by ti měl doporučit krémy či jiné výrobky určené pro tvůj typ pleti. Samozřejmě lékárník není dermatolog - proto neočekávej, že tvou pleť bude prohlížet či jinak diagnostikovat. Takže pokud si tedy vůbec nevíš rady a ani nevíš, jaké výrobky by pro tebe byly dobré, zkus zajít za zmíněným dermatologem.

 

Péče o pleť - 4
Ruce a nohy trpí vysušováním velice často, nezapomínej na ně. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Skvělým přípravkem na suchá místa je vazelína. S tou ale zacházej opatrně - je hodně mastná a těžká a mohla by ti ucpávat póry. Proto používej jen malé množství a vždy jako první nanes obyčejný krém a teprve poté vazelínu, kterou aplikuj jen na vysušená místa.

Co s dekorativní kosmetikou?


Make-upy si vybírej hlavně hydratační. Když budeš mít po jeho použití pocit, že tvou pleť vysušuje a nedělá jí dobře, raději ho přestaň používat a zkus najít jiný, který ti bude víc vyhovovat. Já vím, jsou to vyhozené peníze, ale lepší než vysušená pleť.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší:
Lepší pleť, vlasy i nehty: Tipy od žen z celého světa
5 snadných triků pro krásnou pleť

Co se týče pudrů - neměla bys je používat bez make-upu a v případě suché pleti už vůbec ne. Každý pudr do sebe vsakuje vlhkost a pleť vysušuje. Tedy pudr používej, ale pouze na make-up a v přiměřeném množství.

V následujícím videu se můžeš podívat na přírodní suroviny, které ti se suchou pletí mohou velice pomoci:

 5 hlasů
Vaše hodnocení