Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chtěla bys vyzkoušet peeling, ale nevíš, jak ho správně používat? Poradíme ti!

Dopřej pleti peeling: jak správně na něj?

aktualizováno 30.03.2012, 12:06 | 30.03.2012, 12:00 | tej

Chtěla bys vyzkoušet peeling, ale nevíš, jak ho správně používat? Poradíme ti!

Peeling je skvělá pomůcka v péči o tvé tělo, ale musíš dodržovat určité postupy, které ti s tím pomohou. Chceš mít krásnou pokožku a pleť? Vyzkoušej sílu mikrokuliček.

 

Co je to peeling?

 

Peeling je přípravek, který obsahuje jemná obrušující zrníčka. Během tření na kůži tyto zrníčka zbavují pokožku odumřelých buněk, pomáhá zlepšit metabolické funkce, zlepšuje prokrvení kůže a pokožku zcela vyčistí.

 

 

Navlhči pokožku

 

Nikdy neaplikuj peeling na suchou pokožku! Skoč si do sprchy, pusť si příjemně teplou vodu a pokožku celého těla důkladně namoč. Pokud chceš provést peeling na obličeji, stačí ho navlhčit třeba u umyvadla, ale mysli na potřebu teplejší vody.

 


Aplikuj peeling

 

Vymáčkni si trochu peelingu na prsty a krouživými pohyby ho vmasíruj do pokožky celého těla. Zejména na obličeji nikdy moc netlač, stačí jemné krouživé přejíždění po celém obličeji. Místa, která jsou zvláště náchylná k suché kůži (kolena, lokty, kotníky,…) přejeď peelingem vícekrát.

 

 

Důkladně vypláchni

 

Až s peelingem skončíš, pusť si znovu sprchu a celé tělo důkladně opláchni. Bude potřeba, aby sis trochu pomohla rukou, či mycí houbou. Samotný peeling je proti proudu vody celkem odolný. Nevynechej žádné místečko a klidně celé tělo několikrát zkontroluj. Nezapomeň nakonec použít sprchový gel.

 

Peeling obličeje

 

Na obličej vždy používej pouze peeling, který je na to určen. Nikdy neaplikuj peeling, který používáš na tělo. Obličejový totiž obsahuje jemnější zrníčka a je šetrný k pokožce, zatímco tělový se snaží být radikálnější. Dej si pozor na oči, vyhýbej se jim obloukem, protože i oční okolí je velmi citlivé a peeling nepotřebuje. Peeling používej jen tak často, jak je na něm uvedeno, častějíším použitím by sis mohla poškodit pleť.

 

Máš pleť mastnou, šupinatou, plnou ucpaných pórů a pupínků? Přehnaně častým peelingem ji nezlepšíš. Nauč se o ni raději správně a šetrně pečovat. Jak na to, zjistíš v tomto videu.

 5 hlasů
Vaše hodnocení