Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá chceme to, co nemáme. Brunety chtějí být blondýny, blondýny zase brunety a slečny s pihami si přejí mít obličej bez jediné pihy. Jsou pihy skutečným problémem, nebo máš být potěšena tím, že je vlastníš?

Pihy nejsou problém, ber je jako plus

Pihy
zdroj: Thinkstockphotos Pihy
aktualizováno 23.02.2015, 00:22 | 23.02.2015, 00:22 | Krásná.cz/Mersmerize

Každá chceme to, co nemáme. Brunety chtějí být blondýny, blondýny zase brunety a slečny s pihami si přejí mít obličej bez jediné pihy. Jsou pihy skutečným problémem, nebo máš být potěšena tím, že je vlastníš?

Nejprve si musíme říct to, že každá z nás je jedinečná. Kdybychom byly všechny stejné, neměly (nebo naopak měly) jsme pihy, byla by to nuda, ne? Vždy se na slečně najde něco, co nemá ráda a co by chtěla změnit, ale spousta takových nedostatků může být předností, jen se tak musí brát.

 

Make-up
Kvalitní make-upy dokáží tvou pleť hodně vylepšit. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Co na to opačné pohlaví?

Líbí se pihy klukům? Zastávám názor, že každému se líbí něco jiného. Proto nejde na sto procent říct: "Ano, líbí se to všem a budeš za hvězdu,“ to určitě ne. Nikdy jsem ale neslyšela od jediného kluka, že by se mu pihy příčily nebo zdály ošklivé. Často jde spíš o celek a samozřejmě i to, jaká slečna je (ne jen jak vypadá).

PŘEČTI SI TAKÉ:
Bojujeme proti pigmentovým skvrnám
Pryč s nechtěnými znaménky - jak nejlépe na to?
Pleťové masky – ty nejlepší si uděláš doma

Někdy totiž pihy řešíme až moc, zamysli se nad tím, jestli to není i tvůj případ. Často se nám pihy udělají na nosíku, na tvářích, ale protože se moc pozorujeme, moc zkoumáme, přijde nám to strašné! Jako vada na kráse! A přitom okolí si toho nemusí ani všimnout – ne každý tě zkoumá tak, jako ty zkoumáš sama sebe. Proto se na sebe v zrcadle podívej z větší dálky, je to opravdu taková hrůza?

Ale když už…?

Pokud už jsi doopravdy velkou odpůrkyní pih a chceš je alespoň trošku schovat, současný trend kosmetiky ti přináší několik vychytávek. Úplně ta první, nejméně agresivní a možná i nejlevnější je vitamin C. Ten je pro tělo prospěšný, takže tvá strava by ho určitě měla obsahovat. Vsaď na přírodní zdroje, ne na chemii, jez ovoce, citron, brambory (ano, doopravdy je i v bramborách). Nejenže Cčko má pozitivní vliv na tvou imunitu a růst, ale i na pleť, takže bys na něj rozhodně neměla zapomínat.

 

Citron
Citronová šťáva dokážeš zesvětlit tmavé fleky na tvém obličeji. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Další věcička, která ti pomůže a opět se týká jídla, je obyčejná citronová šťáva. Opět nemyslím ošklivé chemické citronky a jiné šťávy, které v sobě mají leccos škodlivého, nejlepší způsob je koupit si citron a hezky ručně šťávu vymačkat a posléze aplikovat na pokožku. Ta musí být ale perfektně odlíčená a čistá, jinak účinek nebude žádný. Citron zesvětluje, ale nečekej, že výsledky budou vidět ze dne na den, někdy trvá i nějaký ten týden/měsíc, než je vůbec něco poznat. Po každé aplikaci citronové šťávy ale nezapomeň na hydratační krém, protože tvá pleť může být vysušená.

Asi nejpoužívanější metoda na zamaskování pih je make up. Na výběr máš ze spousty značek a druhů. Ty skutečně dobře krycí ti pihy pomohou schovat.6 hlasů
Vaše hodnocení