Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velká kabelka se na ples nehodí. Jenže jak se ti má do mini psaníčka vejít vše potřebné? Jdi na to chytře.

Plesový seriál: Co s sebou na ples do psaníčka?

Minikabelky - 5
zdroj: myzeny.sk Minikabelky - 5
aktualizováno 28.11.2012, 00:00 | 28.11.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Velká kabelka se na ples nehodí. Jenže jak se ti má do mini psaníčka vejít vše potřebné? Jdi na to chytře.

Za pravou dámu budeš na plese nebo při společenské události jen s miniaturní kabelkou, tzv. psaníčkem. Vypadá módně, ale je poněkud nepraktické. Obzvlášť, když jsi zvyklá na velké tašky, do kterých se hravě všechno vejde. Jak protřídit vše, co běžně nosíš, tak, aby se to vešlo do drobného psaníčka? Co neopomenout, abys měla vše potřebné s sebou?

 

Fotogalerie

1 / 32 Otevřít fotogalerii

 

Spoustu věcí můžeš nechat pohodlně doma, nebo ve větším zavazadle v šatně. Psaníčko by nemělo být nadité, nevypadá to hezky, mohlo by se rozepnout a věci se ti vysypat, navíc těžká taška ti bude při tanci překážet. Zkus své potřeby přehodnotit a minimalizovat. Poradíme ti, jak na to.


Doklady, peníze


Velká peněženka a pouzdro s doklady by zabraly spoustu místa. Ale potřebuješ je? Stačí, když si vezmeš několik bankovek a drobáků a z dokladů jen ty nejnutnější (občanka, kartička pojišťovny, lítačka). Ty skoro žádný prostor nezaberou, navíc se pohodlně vejdou do útlých kapsiček.

 

Minikabelky - 4
(Foto: myzeny.sk)


Papírové kapesníčky


Pokud tě doprovází partner, kapesníčky mu můžeš pohodlně nacpat do kapsy saka. Jestli vyrážíš sama nebo s partou kamarádek, nezbude ti, než si vystačit sama. Proč ale brát celé balení? Buď si kup menší, nebo jednoduše vytáhni jeden či dva kapesníčky, ty ti jistě na celý večer postačí.


Multifunkční rtěnka


Bez líčidel to na plese nejde? Určitě ano. Pokud se líčíš těsně před akcí a kvalitními přípravky, měly by celý večer bez problému odolat. Tahat s sebou make-up nebo řasenku je tedy nesmysl. Pokud se hodně potíš a máš mastnou pleť, můžeš si přibalit pudřenku, ale podobnou službu ti zajistí savý papírek, nebo obyčejný ubrousek (papírový kapesník nebo papírová utěrka na toaletě). Stačí ubrousek přitisknout na lesknoucí se místa, lehce poklepat (nestírat!) a mastnota i pot jsou pryč.


Co rozhodně přibal, je oblíbený lesk nebo rtěnka, protože tu bude potřeba přeci jen nanést opakovaně. Pokud dáváš přednost lesku, tentokrát není od věci, vzít na milost rtěnku. Dá se totiž použít nejen na rty, ale také jako zdravíčko na tváře nebo na zvýraznění stínů. Šikovné děvče si umí poradit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co si obléknout na silvestrovskou party?
Plesová sezóna je v plném proudu
4 kabelky stačí! Teď je jen správně kombinovat

Jdeš na party? Nesmí ti chybět minikabelka!

Osvěžovač dechu


Žvýkačky nebo osvěžující bonbony? Žvýkačky určitě ne, žvýkající slečna nastrojená v princeznovských šatech vypadá hloupě. Bonkonky ti zas mohou vadit nestálým chrastěním při každém pohybu. Řešením je osvěžovač dechu ve spreji. Je drobný, takže se vejde do každé kabelky, a v případě nouze ho můžeš použít i jako deodorant.


Miniparfém


Velký flakon nechej doma na poličce a pro případ nouze vezmi miniflakonek, nebo vzorek, který získáš v parfumerii. Klidně si vyber nějakou těžší vůni. Na večer, a ten slavnostní se hodí více. Vůně navíc jen tak nevyprchá a ty se i po divokém tanci budeš cítit svěží a voňavá.

 

Minikabelky - 9
(Foto: myzeny.sk)

 

Kam s psaníčkem při tanci? Pokud se nestrachuješ, můžeš ho nechat na stolku či přes židli. Případně ho svěř netančící kamarádce či mamince. Můžeš ho uložit do šatny, ale pokud budeš něco potřebovat, budeš muset neustále odbíhat (a navíc – kam s klíčkem nebo číslem od šatny?). Nebo ho svěř svému partnerovi. Kluci občas remcají, když nám mají držet kabelku, ale právě ve společnosti a při slavnostní příležitosti to není faux pas, naopak. Je to projev jejich galantnosti.

 

Psaníčko je ovšem řešené tak, že by ti nemělo nijak překážet. Drobné kulaté kabelky nebo měšce pohodlně zavěsíš na zápěstí. Některé taštičky mají rafinované ozdobné aplikace, pod které snadno zasuneš prsty, a psaníčko se tě drží samo. Klasická psaníčka s dlouhým řetízkem můžeš mít přes rameno, nebo si řetízek obmotat kolem zápěstí a psaníčko držet v levé ruce – tak, aby ti při tanci nepřekáželo a mohla jsi ho pohodlně opřít o partnerova záda. Méně praktická jsou psaníčka s krátkými uchy – narvaná na rameni vypadají neesteticky, navíc se kvůli nim víc potíš, pokud ho necháš viset na lokti, bude při tanci nebezpečně ohrožovat tebe i okolí a koleduješ si o to, že se při nějaké divoké otočce otevře a vysype svůj obsah.

 

Co nesmí na plese chybět v psaníčku tobě? Poděl se v komentářích.10 hlasů
Vaše hodnocení