Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chystáš se na ples? Ale ještě nemáš zvolené správné střevíce, ve kterých bys protančila celou noc? Poradíme ti, jak si vybrat ty pravé boty na ples.

PLESOVÝ SERIÁL: Jak si vybrat správné boty a doplňky

Jdeme na ples
zdroj: Thinkstockphotos Jdeme na ples
aktualizováno 15.01.2013, 00:00 | 15.01.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Chystáš se na ples? Ale ještě nemáš zvolené správné střevíce, ve kterých bys protančila celou noc? Poradíme ti, jak si vybrat ty pravé boty na ples.

Můžeš mít ty nejkrásnější šaty, ale výběrem špatných bot lze velice snadno zkazit celkový dojem. Vhodné plesové obuvi a doplňkům proto věnuj pečlivou pozornost.

 

Co říká dress code?


Výběr obuvi na ples bys měla nechat až po nákupu šatů, protože boty by měly dokonale ladit s večerní plesovou róbou jak stylově, tak barevně. Pokud si budeš pořizovat lodičky před nákupem šatů, tak je vol v univerzální černé barvě. Tou nic nezkazíš.

 

Podle správného společenského dress codu by plesové boty měly mít uzavřenou špičku, pokud si ale zamiluješ ty se špičkou otevřenou, tak etiketu také příliš neporušíš. Do otevřených lodiček si ale vždy vezmi praktické punčocháče s otevřenou špičkou, které na noze drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem. Nezapomeň si ale předem udělat na nohách dokonalou pedikúru. Nehezky upravené nehty mohou nemile ubrat body na celkové image.

 

Jdeme na ples
Nepokaz si fantastické šaty nevhodným obutím nebo kabelkou. (Foto: Thinkstockphotos)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

PLESOVÝ SERIÁL: Kam pro šaty za 500, 1000, 3000 Kč
PLESOVÝ SERIÁL: Jak správně vybírat šaty
PLESOVÝ SERIÁL: Na ples v krátkých šatech? 


Ideální plesové barvy


Co se týče materiálu bot, tak vhodný je satén nebo lakovaná kůže. „Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů,“ vysvětluje Veronika Sajdoková ze sítě obchodů CCC, které nabízí pro nadcházející plesovou sezónu speciální kolekci večerních bot. Správná plesová obuv by také měla být pevná a měla by mít plnou patu. Přeci jenom na ples se chodí především tančit a v botách by ses během tance měla cítit pohodlně a bezpečně. Buď rovněž opatrná s výškou podpatku. Velmi vysoké podpatky sice krásně prodlouží postavu, ale tanec je v nich trochu komplikovanější.

 

Fotogalerie

1 / 26 Otevřít fotogalerii

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Plesový seriál: Co s sebou na ples do psaníčka?
PLESOVÝ SERIÁL: Jak si vybrat koktejlky a jak o ně pečovat? I.
PLESOVÝ SERIÁL: Jak si vybrat koktejlky a jak o ně pečovat? II.


Vyhni se puchýřům


„Pokud si koupíte nové lodičky, tak je raději pár dní před plesem prošlápněte, abyste se vyhnuly nepříjemným puchýřům,“ radí Veronika Sajdoková. Pro jistotu si ale na ples přibal do plesového psaníčka také pár průhledných náplastí. Stylová a praktická bota má také vyšší podešev. Budeš se na ní lépe cítit, protože tě nebudou během tance tlačit bříška prstů.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

PLESOVÝ SERIÁL: Pot, lesk a zarudlé tváře nemají šanci
PLESOVÝ SERIÁL: Luxusní perličkový nail design

Doma.cz: RADY, abyste byla královnou plesu


Nezapomeň na vhodné doplňky


Celkový vzhled pak nesmíš zapomenout doladit vhodnou kabelkou. V případě plesu by to mělo být samozřejmě elegantní psaníčko. Nejlépe v barvě šatů. Barvy šperků můžeš sladit buď ve stejné barvě jako je toaleta, nebo naopak kontrastně. K červeným šatům se budou hodit nejen červené doplňky, ale i černé nebo bílé. Řiď se mottem, že méně je někdy více. Decentní a jemný šperk vypadá k plesovým šatům více elegantně. A pozor, důležité je si také pamatovat, že opravdová dáma na plese nikdy nenosí hodinky.5 hlasů
Vaše hodnocení