Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vzhledem k tomu, že průměr vlasů jemných je menší než u vlasů normálních, žádají si jemné kadeře speciální střih, styling i péči. S trochou šikovnosti můžete matku přírodu přelstít, přirozeně slabé pramínky posílit a vytvořit si objemný účes.

Poletují, plihnou a nedrží v účesu? Triky, jak vyzrát na jemné vlasy

Blondýna
zdroj: Thinkstockphotos Blondýna
aktualizováno 25.05.2018, 00:00 | 25.05.2018, 00:00 | Krásná.cz

Vzhledem k tomu, že průměr vlasů jemných je menší než u vlasů normálních, žádají si jemné kadeře speciální střih, styling i péči. S trochou šikovnosti můžete matku přírodu přelstít, přirozeně slabé pramínky posílit a vytvořit si objemný účes.

Jemné a příliš choulostivé vlasy jsou jedním z nejčastějších vlasových problémů, se kterými se ženy potýkají. Průměr vlasu je dán geneticky a na to je všechna kosmetika světa krátká. Jemný vlas má zhruba o 25 až 30 % menší průměr, proto mu chybí pevnost, objem a pružnost.

 

Tento typ kadeří se vyznačuje tím, že nedrží tvar ani objem. Takové vlasy jsou méně odolné vůči vnějším vlivům, dají se hůře upravovat a snadno se kvůli tenčí struktuře poškodí. Mnohdy se zásadních chyb dokonce dopouštíme sami, když používáme nevhodné přípravky, které vlasy zbytečně zatěžují. Dobrá zpráva je, že vhodně zvolenou péčí v kombinaci se střihem a stylingovými pomocníky lze dosáhnout toho, že i jemné vlasy budou vypadat zdravě, upraveně a budou působit vzdušným dojmem.

 

Jaký zvolit střih?

 

Obecně platí, že jemné kadeře by se měly upravovat do kratších délek. Čím delší, tím těžší a neposednější vlasy. Čím je totiž vlas delší, tím větší problém má udržet svou váhu a zachovat objem. O vhodném střihu se poraďte s kadeřnicí, která vám doporučí konkrétní sestřih. Ideální jsou tupé sestřihy s maximální délkou po ramena, s lehce prostříhanými konečky. Prostříhané konečky vlasům ulehčí a přidají na objemu. Zbavíte se tím zároveň nehezkých roztřepených konců a vlasy budou vypadat lehčí a zdravější. Vlasům také opticky přifouknou objem i některé barvy a úpravy, např. světlé melíry nebo jemná trvalá.

 

Jemné vlasy
(Foto: oficiální zdroj)

 

Kosmetická péče na míru

 

U jemných vlasů je největší problém ten, že se pro svou křehkost častěji trhají, lámou, jsou sušší a obecně mnohem náchylnější k poškození. Hůře snášejí časté fénování a žehlení – vlasové vlákno se tím ještě více ztenčuje a ztrácí na objemu. Je nutné volit přípravky s lehkým složením, které vlas jemně čistí, ale nezatěžují.


Základním produktem je pochopitelně vhodný šampon, nejlépe obohacený o vitaminy a minerály, které vlasy posilují a přispívají k jejich posílen a zhuštění. Vyzkoušejte třeba kosmetiku s obsahem keratinu, který vlasy vyplňuje a zpevňuje, nebo s obsahem proteinů a výtažků z chmele otáčivého, které přispívají k regeneraci vlasového vlákna.

 

ČTĚTE TAKÉ:

STOP poletujícímu CHMÝŘÍ KOLEM HLAVY
Kolik šamponu a jak často vlasy mýt? Známe pravidla ideální péče o vlasy
Oživ vlasy po zimě pomocí OLEJŮ! OTESTOVALI JSME, na které je spoleh

 

Prohřešky proti jemným vlasům

 

Problém s jemnými vlasy můžete ještě zhoršit používáním nevhodných kosmetických přípravků i chyby při stylingu:


* Nikdy neaplikujte žádný přípravek v nadměrném množství a pohlídejte si také složení.
 

* Vyhněte se všem zatěžujícím složkám, jako je například alkohol.
 

* Ze svého kosmetického arzenálu vyřaďte šampony pro uhlazený efekt a lesk. Veškeré tyto přísady jsou pro vlasové vlákno zatěžující, vlas neprodyšně obalí a ten pod tíhou chemických látek ztěžkne.
 

* Kondicionéry nanášejte výhradně do délek, nikoli přímo k vlasové pokožce.
 

* Jemné vlasy také nikdy nesplachujte příliš horkou vodou. Vysoká teplota vody povzbuzuje mazové žlázky k nadprodukci a ještě více oslabuje křehký vlas.
 

* Po důkladném vypláchnutí všech přípravků vyfénujte vlasy v předklonu. Budou vzdušnější a efekt plného účesu vydrží déle.
 

* Na fénu si nastavte spíše chladnější proud vzduchu.0 hlasů
Vaše hodnocení