Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Spousta kluků tvrdí, že první, na co se u dívky dívají, je její úsměv. Chceš, aby od něj už nedokázal odtrhnout pohled? Máme pro tebe pár efektivních triků.

Pořiď si perfektní úsměv

červená rtěnka
zdroj: Thinkstockphotos červená rtěnka
aktualizováno 21.09.2015, 16:18 | 21.09.2015, 16:17 | Krasna.cz/trm

Spousta kluků tvrdí, že první, na co se u dívky dívají, je její úsměv. Chceš, aby od něj už nedokázal odtrhnout pohled? Máme pro tebe pár efektivních triků.

Dokonalý úsměv není jen o tvém výrazu, ale i o tom, jak kvalitní a atraktivní jsou tvé zuby a rty, a jak fresh máš dech. Chce to správnou péči a polovinu úspěchu máš v kapse.

 

Zoubky jako perličky

 

Jak vypadají krásné zuby? Jsou bílé, zdravé a rovné. Nemusí vypadat jako z reklamy na zubní pastu, ale na tvých zubech bude rozhodně vidět, zda se o ně dostatečně staráš, nebo ne. Pokud nejsi spokojená s tím, jak vypadají, není nic snazšího, než s tím něco udělat.

 

Základem je samozřejmě pravidelná a dostatečná hygiena. Díky ní budeš mít zuby zdravé, bílé a nebudou ti úsměv hyzdit nehezké plomby. Zuby si čisti minimálně ráno a večer, ideálně po každém jídle, ale své udělá i žvýkačka nebo dentální nit. Nezapomínej na pravidelné prohlídky u zubařky. Existuje i speciální dentální hygiena, kterou ti může provézt tvá zubařka a která jednou za půl roku zbaví zuby kamene, skvrnek a zatvrdlého plaku. Po proceduře budeš mít zuby bělejší a zdravější na pohled.

 

 

Pro perfektně rovné zoubky existuje bohužel jediný recept, a to rovnátka. Nemusíš se bát, že se ti kvůli nim bude někdo posmívat, nosí je spousta dívek a dokonce i řada celebrit. S rovnátky si sice vytrpíš trochu bolesti a nepříjemného omezení, ale výsledek rozhodně stojí za to.


Sníš-li o bílých zubech, můžeš se také svěřit do péče zubaře, vyzkoušet některé z bělících past, gelů, pudrů a dalších produktů, nebo otestovat domácí triky. Inspiruj se v tomto článku: Domácí triky pro bílé zuby.


Vybělit zoubky ti pomůže i správný odstín rtěnky nebo lesku. Pro zářivější lesk a bělost zubů používej rtěnku s fialovým nebo modrým barevným nádechem. Naopak se vyvaruj barev jako je růžová, oranžová nebo sytě červená. Ty zažloutlé zoubky ještě více zvýrazní.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Tipy pro zářivě bělostný úsměv
Zdravé sebevědomí - klíč k úspěchu!
Hlavně smích!

 

Fresh dech

 

Pravidelná hygiena je důležitá i pro tvůj svěží dech. Vypomoct mu můžeš i použitím ústní vody, žvýkačky nebo větrového bonbonu. Pokud jíš nějaké aromatické jídlo, jako třeba česnek, může z tebe být cítit ještě druhý den! Mysli na to, a zkus jeho odér eliminovat zaručeným trikem – vypij sklenici mléka, které ho účinně neutralizuje.

 

Pokud se chystáš na rande nebo setkání se svým idolem, zkontroluj si, zda ti nezůstaly mezi zuby zbytky jídla a osvěž svůj dech. Pomoct mohou i různé bylinky, jako bazalka, máta nebo meduňka. Jednoduše stačí sežvýkat lístek rostlinky. Osvěží tvůj dech a navíc zklidní tvé trávení, takže nehrozí, že se během rande ztrapníš nečekaným říhnutím.

 

 
Hebké rty lákající k polibku

 

Aby tvé rty byly doslova k nakousnutí, měly by být hebké a bez chybičky. Jestli tě trápí rozpraskané rty, nebo si rty často z nervozity koušeš až do krve, nauč se místo lesku používat výživný hydratační balzám nebo pomádu. Tvé rty se potřebují nejprve dostat do formy a zahojit se. Při výběru lesku nebo rtěnky dej přednost takovým produktům, které obsahují hydratační složky. Většina přípravků na rty totiž tvá ústa vysušuje, proto máš potřebu mazat se opakovaně. Tím sice rychleji produkt vypotřebuješ, z čehož má výrobce radost, ale své rty tím poškozuješ. Ještě horší jsou lesky se třpytkami, obzvlášť ty levné, od pochybných výrobců, které mohou tvé rty i mechanicky poškodit.

 

Potřebuješ své rty dostat rychle do formy? Večer po vyčištění zubů si je masíruj kartáčkem na zuby. Netlač, jen je párkrát odshora dolů přejeď štětinkami. Tím se prokrví, zbaví odumřelých částeček a rychleji se zregenerují. Obzvlášť, když je poté přetřeš hojivým mastným balzámem.23 hlasů
Vaše hodnocení