Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co bys měla udělat, aby ti vlasy začaly růst rychleji? Známe triky, které to skutečně dokáží.

Povzbuď růst vlasů: Triky, které fungují

aktualizováno 15.06.2012, 00:00 | 15.06.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Co bys měla udělat, aby ti vlasy začaly růst rychleji? Známe triky, které to skutečně dokáží.

Skutečně mohou tvé vlasy růst rychleji? Dočkáš se dříve hustší a delší kštice, nebo rychleji skončí tvé trápení s nevydařeným střihem?

 

Odpověď je obtížná, protože rychlost růstu vlasů máme zapsanou v genech. Někomu rostou rychleji, jinému pomaleji. Nicméně existuje mnoho faktorů, které zpomalují přirozený růst vlasů. Co tedy můžeš udělat, je zapracovat právě na nich.

 

Vyvaruj se všeho, co brzdí přirozený růst, a rozvíjej maximální kapacitu své hřívy.

 

Tip první: jídelníček

 

Naše životospráva ovlivňuje všechno. Naši fyzičku a zdraví, naši postavu, kvalitu zubů, pleti, a samozřejmě i vlasů. Pokud nejsou tvé vlasy úplně zdravé na pohled, jsou zašedlé, lámou se, rychleji vypadávají, chybí jim objem a přirozený lesk, obohať svůj jídelníček o potraviny, které kvalitě vlasů nejvíce prospívají. Vsaď na ryby, ovoce a ořechy.

 

Pokud chceš zhubnout, rozhodně nedrž jednostrannou omezující dietu, to se mnohem rychleji než na váze projeví právě na kvalitě vlasů a nehtů. Když víš, že je tvá strava nedostatečně pestrá, kompenzuj to alespoň vitamíny a minerály v tabletách.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Revoluční metody proti vypadávání vlasů - nyní se slevou

 

Tip druhý: pitný režim

 

Kytky bez zalévání také nerostou, a totéž platí i pro tvé vlasy. Bez patřičné hydratace, která přichází zevnitř i z venku, se nemohou správně vyvíjet. Bez hydratace se poškozuje jak samotný vlas, tak vlasový kořínek, takže vlasy ti mohou začít dokonce vypadávat. Dbej na přísný pitný režim a také zkus používat šampón s hydratačními účinky. Protože šampon samotný vlas otevře, aby se k němu dostaly výživné složky, je po umytí potřeba použít ještě balzám, který vlas uzavře a chrání ho před vysycháním. Nezapomínej proto pravidelně používat i ten.

 

NÁŠ TIP: Vyzkoušej například Hydratační šampon s mandlovým olejem a avokádem pro suché a poškozené vlasy Naturals značky Avon; Hydratační šampón Elseve Boucles Sublimes, speciálně určený pro kudrnaté vlasy, jejichž vlasová kůra se otevírá snadněji; nebo Hydratační šampon pro suché vlasy Enrich od Wella Professional.

 

Péče o poškozené vlasy
(Foto: Archiv firem)


Tip třetí: pozor při mytí


Že je mytí vlasů tak jednoduché, že se na něm nedá nic zkazit? Budeš se divit, ale právě při něm mnoho z nás chybuje a způsobuje si nevědomky problémy s vlasy. Katastrofou číslo jedna je příliš horká vody. Ta vlas otevírá, vysušuje a ničí, čímž zkracuje jeho životnost. Mnohem lepší je mytí vlažnou vodou. Veškerá kosmetika, kterou při mytí používáš, sice zbavuje pokožku hlavy i vlasy samotné nečistot, ale samozřejmě jim svým chemickým působením více či méně škodí. Proto se snaž používat co nejméně kosmetických přípravků – při mytí, a hlavně při stylingu. Nejde jen o počet lahviček, ale i množství přípravku – šamponu nepotřebuješ plnou hrst.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš, aby ti rychleji rostly vlasy?
7 mýtů v péči o vlasy
Čím škodíš svým vlasům, a jak s tím přestat


NÁŠ TIP: Nechceš-li zatěžovat vlasy chemií, vyzkoušej přírodní kosmetiku. Zkus například Šampón Protein Build Shampoo od Evolve pro suché a poškozené vlasy; Fyto-biotechnologické sérum na omlazení a podporu růstu vlasů HAIR Woman (seženeš v lékárně); nebo Bylinkový šampon pro posílení, regeneraci a růst vlasů Naturfyt (koupíš na biooo.cz), který obsahuje výtažky z 9 rostlin (pohanka, lopuch, roiboos, oves, bříza, měsíček, světlík, sléz, máta) a silice z dalších 3 rostlin (levandule, citron, rozmarýn).

 

Péče o poškozené vlasy
(Foto: Archiv firem)


Tip čtvrtý: zacházej s nimi jemně


Vlasy nemohou dorůst do patřičné délky, pokud je v polovině jejich cesty nemilosrdně vyrveš. Kdy to děláš? Mnohokrát denně. Nešetrným mytím (hlavu nikdy nedři nehty), rychlým česáním a kartáčováním, stahováním do gumičky a upnutých drdolů, dlouhodobým vystavováním na slunci, mácháním v chlórované vodě, stahováním a česáním ještě mokrých vlasů... Těmto činnostem se nelze vyhnout úplně, ale jde je dělat šetrněji. Chceš od vlasů, aby tě zdobily, tak se k nim podle toho chovej.


Tip pátý: nepřeháněj to s mytím


Nemusíš chodit s mastnou hlavou, ale nemyj si vlasy každý den, pokud to skutečně nutně nepotřebují. Vlasy potřebují tuk pro svůj správný růst a výživu. Mytím ho u nich ale odstraňuješ. Dbej také na to, aby měly dostatek prospěšných tuků z potravy – vsaď na ryby, olivový olej a omega-3 mastné kyseliny.6 hlasů
Vaše hodnocení