Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V boji proti akné je samozřejmě důležitá hygiena, pravidelná kosmetická péče a čištění pleti. Ale na kvalitě tvé pokožky se podepíše i to, co jíš.

Pozor na potraviny, které mohou za tvé akné

aktualizováno 03.09.2011, 09:02 | 03.09.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

V boji proti akné je samozřejmě důležitá hygiena, pravidelná kosmetická péče a čištění pleti. Ale na kvalitě tvé pokožky se podepíše i to, co jíš.

Vážně za tvé akné může čokoláda? Podíváme se nejen na ni, ale i na další potraviny, které tvé pleti bohužel moc neprospívají.


Čokoláda


Díky bohu ti tahle pochoutka zas tolik neškodí. Tedy záleží, zda si ji dopřáváš s mírou. Kdo je zvyklý cpát se sladkostmi a dalšími nezdravými věcmi, své pleti (a také figuře) moc neprospívá. Rafinovaný cukr a vše, co ho obsahuje, nemá příliš pozitivní dopad na náš vzhled i zdraví. Když si dáš ale sem tam trochu čokolády, akné ti to rozhodně nezhorší.


Mléko


O tom, jak moc je nebo není zdravé, se spekuluje docela často. V jednom nedávném testu se ale zjistilo, že kdybys pila denně pravidelně alespoň půl litru mléka, tvoje akné se zhorší až o padesát procent! Zajímavé je, že nejhorší výsledky mělo na svědomí odstředěné mléko. Omezit bys měla i smetanu a tvaroh. Snášenlivost mléka je ale individuální. Někdo po něm má trávicí obtíže nebo pocit zahlenění. Pokud ho snášíš dobře, je možné, že i jeho negativní vliv na pleť se u tebe tolik neprojeví.

 


Ostré jídlo


Kořeněné a pikantní jídlo má skutečně za následek zhoršení pleti. A to také tím, že se při jedení pálivé dobroty pěkně zapotíš a máš tendenci si víc sahat na "hořící" obličej. Tím si ale na pleť nanášíš spoustu bakterií a nečistot, které pak zhoršují tvé akné.


Kyselá jídla


Dej si pozor na kyselá jídla. Uškodit by ti mohly různé kysané nápoje, ale také citrusy, zejména pomeranče. Hodně ale záleží na osobní citlivosti na tyhle potraviny.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak předcházet akné a jak se ho zbavit
Čím si ještě víc zhoršuješ akné?
Čtyři pověry o akné, kterým rozhodně nevěř


Mastné a uzeniny


Nasycené tuky tvé pleti dvakrát moc neprospívají, takže pozor na mastné, tučné a smažené jídlo. Také pozor na uzeniny, které obsahují mnoho solí a umělých látek, které zatěžují organismus a mají vliv na zanášení a znečištění pleti.


Potraviny s vysokým glykemickým indexem


Tyto potraviny jsou problematické proto, že se z nich v trávicím traktu uvolňuje velké množství jednoduchých cukrů. Jsou to hlavně sladkosti, sladké pečivo, obiloviny a těstoviny.


Co naopak pomáhá?


V boji proti akné by ti mohla pomoct zelená listová zelenina a esenciální mastné kyseliny. Také je dobré zařadit vyšší množství bílkovin a potravin s nízkým glykemickým indexem.

 

Pitný režim


Poctivá hydratace organismu má blahodárný vliv na kvalitu pleti. A hydratovat nelze jen zvenku kvalitními krémy, ale zejména zevnitř dostatečným pitným režimem. Nelze ale pít všechno. Pozor na sycené nápoje, dokonce i perlivou čistou vodu. A bacha taky na kyselá dochucovadla nápojů, kofein a alkohol.11 hlasů
Vaše hodnocení