Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

We are Unique, We are Fashion.

Prahu ovládne móda! Unique Fashion Week 2014

Unique Fashion Week - 5
zdroj: oficiální zdroj Unique Fashion Week - 5
aktualizováno 05.09.2014, 00:09 | 05.09.2014, 00:08 | Krasna.cz/trm

We are Unique, We are Fashion.

Ve dnech 8.–14. září se v Praze uskuteční 4. ročník Fashion Week, který v minulých letech obohatil Prahu o přelomové módní události. Unique Fashion Week tradičně přinese velkou dávku módních přehlídek, prezentaci českých a zahraničních módních návrhářů, showroom přehlídek, fashion talks, fashion koktejlů a fashion party, jež potrvají celý týden. Praha ožije módou a stane se v těchto dnech dějištěm veřejné prezentace podzimních kolekcí českých a světových módních značek.


Unique Fashion Week je originální, podporuje významně prodej a propagaci českých a zahraničních módních značek, má obchodní význam pro značky, butiky a české módní návrháře, kteří se ho účastní. Dále přináší inspiraci ze světa, staví společně na jedno molo studenty, začínající i zavedené české návrháře a světové módní značky. Za čtyři roky své existence se stal velmi významnou módní, kulturní a společenskou událostí, která se v České republice koná. Kromě propagace v českých médiích má velmi dobré mediální výstupy i v zahraničním tisku. Na přehlídky českých módních návrhářů v letošním roce přijali pozvání organizátorů nákupčí z obchodního řetězce Peek & Cloppenburg, jejž v ČR prezentuje módní dům VAN GRAAF.

 

 

V předešlých ročnících přijaly pozvání pořadatelů Fashion Week významné světové módní osobnosti. V roce 2011 navštívil Prahu Jeremy Scott, v roce 2012 zde v evropské premiéře představil svou kolekci brazilský módní návrhář Alexandre Herchcovitch, který svou show přivezl přímo z newyorského fashion weeku. Minulý rok dovezla do Prahy svou kolekci dvorní návrhářka Lady Gaga, japonská návrhářka Hirono, která tvoří pod značkou Saphir East. Na módní přehlídce Fashion Week 2013 v Praze byla ve světové premiéře uvedena kolekce La Perla. Prahu také poctily svou návštěvou světové topmodelky Španělka Eugenia Silva, světová tvář kampaní kosmetické značky Lancôme, Valeria Mazza z Argentiny, která patří mezi nejúspěšnější světové supermodelky devadesátých let, a v neposlední řadě česká supermodelka, zakladatelka Happy Hearts Fund a čestná ambasadorka Haiti Petra Němcová, která je jednou z organizátorek projektu FW.

 

Unique Fashion Week - 4
(Foto: oficiální zdroj)


Soutěž Black Card

 

Vítězkou letošního ročníku soutěže Black Card, která je určena mladým talentům a módním návrhářům, se stala posluchačka magisterského studijního programu Ateliéru Oděvního designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Česká republika) Denisa Dovalová. Svou vítěznou kolekci předvede v sobotu 13. září ve Slovanském domě. Kolekce Denisy Dovalové bude prezentována v módním bloku společně s loňským vítězem Lukášem Macháčkem, který představí exkluzivně kolekci jaro/léto 2015. Lukáš Macháček, původem z Olomouce, působí v módní branži od roku 2010. Ve své práci preferuje nadčasovost, sofistikovanost a sex-appeal, ruku v ruce jdoucí s precizním řemeslným zpracováním a důrazným výběrem materiálů, s nimiž pracuje.

 

Unique Fashion Week - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Zahraniční hosté

 

Zahraničním hostem letošního Fashion Week bude španělský módní návrhář Alfredo Villalba, který předvede svou podzimní kolekci Alfredo Villalba v rezidenci primátora hl. m. Prahy v úterý večer. Alfredo Villalba patří k nejtalentovanějším návrhářům španělské módní scény a jeho sofistikované, ručně šité modely, které zdůrazňují ženskost, dobývají celý módní svět. Šaty bude možné zakoupit po módní přehlídce a dále v pop up storu, který bude od pátku do neděle ve Slovanském domě.

 

Co a kde v rámci UFW?

 

Unique Fashion Week
(Foto: oficiální zdroj)

 

Fashion Week bude zahájen již tradičně v rezidenci primátora hl. města Prahy exkluzivní módní show Emilio Pucci by Obsession a prezentací šperků Bvlgari, v úterý zde bude uvedena podzimní show španělského návrháře Alfreda Villalby, která měla svou premiéru v červnu v Madridu. Ve středu bude v hotelu Boscolo Prague předveden kurátorský výběr podle magazínu Proč NE?! Hospodářských novin návrhářek Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské, Tatiany Kovaříkové, Zuzany Kubíčkové, Beaty Rajské a Kateřiny Geislerové, které představí exkluzivní modely vytvořené speciálně pouze pro tuto akci. Ve čtvrtek bude v hotelu Boscolo prezentována podzimní kolekce italské značky We Are Replay. V pátek se dění přesune na hlavní módní stage Fashion Week do Slovanského domu, kde budou módní přehlídky přístupné i široké veřejnosti. Módní přehlídky zahájí v pátek v rámci britského dne módní značky French Connection a Karen Millen. Sobota bude patřit českým módním návrhářům a v neděli zde proběhne prezentace zahraničních módních značek. Jako závěrečná show bude uvedena podzimní kolekce Cerruti a poté bude následovat Cerruti After party.Doprovodný program

 

Slovanský dům nabídne pestrý doprovodný program. Budou zde vystaveny fotografie hlavního mediálního partnera projektu – módního magazínu Harper’s Bazaar. Dále se zde uskuteční výstava fotografií Touch of Fashion ve spolupráci Unique Fashion Week a projektu Meet Czech Design vytvořená předním českým módním fotografem Markem Musilem.


VIP Gentleman’s Lounge by Esquire

 

Pro pány, hosty Unique Fashion Week, letos organizátoři připravili VIP Gentleman’s Lounge, který nabídne atraktivní pánský program. Nebude chybět prezentace pánských značek, luxusních hodinek či pánských drinků speciálně vytvořených pro Unique Fashion Week ve spolupráci s Martini a Perrier.

 

Unique Fashion Week - 1
(Foto: oficiální zdroj)


Land Rover OFF-ROAD V CENTRU PRAHY

 

Prožijte jízdu drsným terénem přímo v centru města! Zažijte boční náklon, při kterém se z okénka můžete dotknout země, nebo prudký výjezd, při němž budete mít pocit, že i čtyřkolka se prostě musí převrátit. Zkušení jezdci vám předvedou, jak funguje například uzávěrka diferenciálu. Poznejte na vlastní kůži, co dokážou vozy Land Rover! Přijďte na Unique Fashion Week ve dnech 12.–14. září 2014 na Senovážné náměstí v Praze.

 

Pop up store

 

V rámci UFW se ve Slovanském domě otevře POP UP STORE, kde kromě modelů Alfreda Villalby bude možné zakoupit modely z kolekcí mladých českých a slovenských módních návrhářů.

 

 

Unique Fashion Week - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

PROGRAM FASHION WEEK JE NA WEBU: WWW.UNIQUEFASHIONWEEK.COM.


Staňte se fanoušky na Facebooku PragueFashionweek a sledujte aktuální dění na Instagramu Praguefashionweek.

 

Koncept projektu Unique Fashion Week:
šance pro mladé talenty
inspirace ze zahraničí
konfrontace české a zahraniční scény
pestrost programu
show0 hlasů
Vaše hodnocení