Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Používání horkého vzduchu a vysokých teplot k úpravě vlasů je dnes na denním pořádku, od fénů až po kulmy nebo žehličky. Díky nim může být účes podle našich představ a pomáhají nám dosáhnout vytouženého vzhledu, protože přece chceme být dokonalé a...

Pravidelně žehlené vlasy potřebují péči

Žehlička na vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Žehlička na vlasy
aktualizováno 29.10.2012, 00:00 | 29.10.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Používání horkého vzduchu a vysokých teplot k úpravě vlasů je dnes na denním pořádku, od fénů až po kulmy nebo žehličky. Díky nim může být účes podle našich představ a pomáhají nám dosáhnout vytouženého vzhledu, protože přece chceme být dokonalé a krásné.

Neustálé zahřívání vlasů má ale svá rizika. Žehlení vlasů může tvou hřívu pořádně potrápit, oslabit ji, a když si nedáš pozor, může tvé vlasy také nenávratně zničit. Proto je důležité uvědomit si, jak je pro tvé kadeře důležitá péče, a měla bys také vědět, jak se o své vlasy, které takto trápíš, starat.

Dobrá žehlička

Základem při rovnání vlasů je mít kvalitní kousek. Jakmile budeš mít žehličku s nemoderním a necitlivým kovovým povrchem, vlasy budou trpět o mnoho víc, než kdybys do žehličky investovala a koupila si nějakou s kombinovaným (například turmalíno-teflonovým nebo sklokeramickým) povrchem.

Pokud si svých vlasů vážíš a víš, že toho moc nevydrží nebo že žehličku budeš používat každý den, pořiď si dobrý a kvalitní přístroj. Jak si pořídit tu správnou žehličku pro tebe se dozvíš ve článku: Vyber si správnou žehličku na vlasy.

Na kolik žehlíš?

Každé vlasy jsou jiné a každé potřebují i odlišnou teplotu žehlení. V současných žehličkách si můžeš bez problému nastavit stupeň rovnání od 120 do 220 °C. Ale pozor, při žehlení vlasů neplatí, že čím vyšší teplota, tím lépe. Právě naopak.

 

 

Tou nejvyšší teplotou bys měla žehlit jen vlasy silné, neposlušné a ty, které od přírody nejsou vůbec rovné. Pokud máš vlasy slabší a není potřeba je tolik narovnat sniž teplotu:

Termoochrana


I když existují slečny, které nevěří v používání termoochranných přípravků, je lepší do nich zainvestovat. Termoochranné přípravky chrání tvé vlasy před nadměrným teplem a před žárem, který jde z kulmy nebo žehličky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Brazilský keratin: spása pro tvé vlasy
Stop vypadávání vlasů!
Tajemství krásných vlasů – objem, pružnost a lesk hravě a hned

Můžeš je koupit u své kadeřnice, v drogerii nebo na internetu a vybírej podle typu svých vlasů. Některé z nich ti mohou pomoci při rozčesávání a při snadnějším pohybu žehličky po prameni vlasů, některé z nich zase podpoří dobu trvání tvého účesu.

Vlasová kosmetika

Mít kvalitní šampon, kondicionér a pořádnou masku, která vlasy hloubkově vyživí by mělo být samozřejmostí. Vybírej typově, aby vlasová kosmetika seděla přesně tvým vlasům. 

 

 

Masku na vlasy můžeš udělat i doma pomocí kokosového nebo olivového oleje, které necháš na vlasech nějakou dobu působit a poté důkladně smyješ.

Frekvence žehlení

Nežehli svoje vlasy příliš často, jen v nutných případech. Žehlit je z nudy nebo jen proto, že chceš být i doma krásná, není nic skvělého a neměli bychom si takhle zahrávat, protože to vlasy perfektně ničí.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Na doma.cz: 
Co jíst pro krásnou pleť, husté vlasy a silné nehty

Dej jim občas pauzu, umyj je, nech je volně uschnout, nežehli je, nefénuj, nenatáčej, zkrátka je nech takové, jaké ti je dala příroda.4 hlasů
Vaše hodnocení