Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pozoruješ svou poličku s parfémy a říkáš si, že už by to chtělo koupit si nějaký nový? To samozřejmě není problém, pokud máš peníze. Před nákupem musíš i trochu přemýšlet, o čem?

Předtím, než si koupíš parfém, přemýšlej!

Parfém
zdroj: Thinkstockphotos Parfém
aktualizováno 17.10.2013, 00:00 | 17.10.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Pozoruješ svou poličku s parfémy a říkáš si, že už by to chtělo koupit si nějaký nový? To samozřejmě není problém, pokud máš peníze. Před nákupem musíš i trochu přemýšlet, o čem?

Co jsi doposud používala?

Otázka číslo jedna zní, co jsi doposud použila nebo používala? Říkáš si, k čemu je důležité to vědět? Díky tomu můžeš snadno zjistit, na jakou kategorii parfémů se v obchodě zaměřit. Pokud si doposud kupovala orientální, květinové nebo ovocné vůně, víš, co máš příště hledat a je dost pravděpodobné, že když ti doposud voněly vůně květinové, že tomu tak bude i doposud.

 

 
parfémy na Yoopy
Více než 7000 parfémů téměř všech značek na trhu najdete za skvělé ceny na YOOPY.cz. Nabízíme i testery, které jsou ještě levnější.

 


Kolik jsi schopná utratit? 
Předtím, než se rozhodně koupit si parfém, by sis také měla stanovit cenovou hranici – tedy uvědomit si, kolik jsi doopravdy schopná za parfém zaplatit. Je pro tebe důležité mít značkový parfém a je ti jedno, že tě bude stát třeba 2000 korun, nebo máš radši levnější vůně, které také hezky voní? Pak ti doporučuji místo obchodu využít spíše internet nebo také katalogy (například Avon nebo Oriflame), kde najdeš celou řadu krásných vůní. Pokud nevíš, jak voní, požádej o vzorek svou A/O Lady.

 

Parfém
Parfém nemusí stát tisíce, aby ti vůně skvěle sedla. (Foto: Thinkstockphotos)
 

 

Nekupuj nic naslepo!
"Dneska mi kamarádka ve škole vyprávěla, jak viděla novou reklamu na vůni Marc Jacobs a ten flakónek byl prostě dokonalý...“ – to ale není dobrý důvod k tomu, aby sis ten parfém šla koupit. Ano, design parfému by měl zákaznice přilákat, avšak ve finále nejvíce záleží na tom, jak vůně voní.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Umíš si správně nanést parfém?
Co o tobě řekne tvoje oblíbená vůně?
Potřebuješ novou vůni? Mám pro tebe pár tipů

Až tedy zjistíš, jakou kategorii vůní hledáš, vydej se do obchodu. Jistě je v tvém městě alespoň jedna parfumerie, kde si můžeš vůně vyzkoušet. Doporučuji ti si na očichávání vyhradit celý týden. Proč?

I když se to nezdá, když přijdeš do obchodu a stříkneš na sebe tři parfémy, prostě neposoudíš tak dobře, jak každý z nich voní, jako když se navoníš jen jedním. Takže, máš dvě možnosti, buď půjdeš do obchodu, na každou ruku si stříkneš jeden a odejdeš, nebo naopak vyzkoušíš třeba dvacet na papírky, které nabízí každá parfumerie, a pak budeš doma očichávat, který ti voní nejlépe. Co je důležité vědět – parfém voní na papírku trochu jinak, než na kůži, protože parfém má tendenci splynout s pokožkou, proto může pak na tobě vonět trochu jinak.

 

Parfém
Výběru té správné vůně věnuj důkladnou pozornost. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Neboj se zkusit něco nového
I když víš, že by ses měla nejspíše orientovat na květinovou kategorii, neboj se zkusit i jiné vůně. I když tě v obchodě zaujme design, klidně parfém na papírek vyzkoušej. Drž se však pravidla, že k papírku je možné čichat tak po 2 minutách, kdy se vůně rozleží. Zezačátku po stříknutí budeš spíš možná cítit takový ten "alkoholový nádech“ než samotnou vůni parfému. Nech si klidně poradit od specialistů.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Novinka: Parfém podporující hubnutí! Přičichněte a zhubněte
Strhněte na sebe pozornost celé společnosti! BEZE SLOV!

Kde vůni koupit?
Jak už bylo řečeno, pokud jsi spíše na levnější vůně, doporučuji zvolit katalogy (Avon, Oriflame). Pokud máš raději luxusní značky (například Lacoste, Beyoncé, Calvin Klein nebo Escada), doporučuji si určitě nejdříve vůni vyzkoušet v obchodě a až poté ji koupit – na internetu! Pokud máš peněz nazbyt, možná ti nebude vadit rozdíl několika stovek, ale obecně platí, že zboží je na internetu skutečně levnější. Jestli teda máš tendenci spíš nakupovat levněji, určitě ti doporučuji vyhledat si svou vůni na nějakém srovnávači cen a zjistit, v jakém internetovém e-shopu s vůněmi ji mají nejlevnější, protože kačky na Vánoce se budou hodit! :-)2 hlasů
Vaše hodnocení