Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnešní článek bych chtěla věnovat rozšířenému tématu a hlavně problému nejen dospívajících slečen, a to akné.

Přírodní, šetrná, ale účinná cesta proti akné

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 22.04.2013, 00:00 | 22.04.2013, 00:00 | Krasna.cz/Nicol /

Dnešní článek bych chtěla věnovat rozšířenému tématu a hlavně problému nejen dospívajících slečen, a to akné.

Článků na toto téma je už spousta, jenže ne každému pomohou triky a rady, které zafungovaly u jiného. A tak jsem se rozhodla přidat i ty své. Z vlastní zkušenosti vím, že na každého působí něco jiného a v jiné míře. Tyhle triky zabraly mně, možná pomohou i tobě, pokud jsi zatím svou cestu k úspěšné léčbě otravných pupínků nenašla.


Nejen problém dospívajících

 

Před dvanáctým rokem jsem nikdy neměla problémy s akné. Jenže jak přišla puberta, pleť se začala zhoršovat. Dnes je mi 19 a pleť stále není dokonalá. Akné není totiž jen záležitostí dospívajících dívek a chlapců, ale i dospělých.

 

Za léta boje proti nehezké krupičce jsem vyzkoušela mnoho běžně dostupných přípravků z drogerie, tak speciální péče, kterou ti předepíše kožní lékař. Jenže nic nezabralo stoprocentně, nic nepomohlo, zbavit se akné nadobro. Navíc mnoho těchto přípravků je dost agresivních (obsah alkoholu a účinných látek), což se podepsalo na kvalitě mé pokožky. Na kožní mi doktorka dala antibiotikum, které mi dost pomohlo! Jenže je jasné, že ho nelze používat dlouhodobě, protože si na něj zvykneš, navíc má řadu pro zdraví nepříznivých vedlejších efektů. Čím déle ho navíc používáš, tím je efekt slabší a slabší.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Věčný boj s akné? Víme, jak na něj
Pozor na potraviny, které mohou za tvé akné
Jak se zbavit akné zadarmo?
Jak vyléčit akné a nezničit si pleť

 

Začátkem minulého roku jsem podstoupila chemický peeling, protože má pleť byla zase horší a horší. Ano, byla o něco lepší, ale vždy jsem trpěla, protože dva dny po tomto zákroku jsem byla zarudlá a pleť vysušená, až jsem loupala strupy.

 

Rozhodla jsem se, ji dále netrápit, a vydala se cestou přírodní kosmetiky. Vyzkoušela jsem čistou mast z konopí, na kterou mnoho lidí pěje chválu, a na mou pleť bohužel nezabrala. Na poli přírodních produktů jsem se ale rozhodla ještě chvíli pátrat.

 

Sulfact Soap...

 

Když jsem se opět "pídila" na internetu po nějakém přípravku, dočetla jsem se, že na tento typ akné pomáhá - a je známe už léta - mýdlo se sírou, nebo také dehtové mýdlo. Mýdlo se sírou je určené na silné akné, dehtové pak na to mírnější. Proto jsem tedy zašla do lékárny a mýdlo se sírou koupila. Pořídila jsem ho za 42 Kč, což nebyla velká suma, a tak pokud by to nemělo žádný účinek, nelitovala bych útraty.

 

 

Ale světe, div se! Začala jsem pozorovat, že s mou pletí to opravdu něco dělá! Jedna věc bylo vysušování, mýdlo je dost agresivní a pleť vysušuje. Vysušením se ale pupínky rychle zhojí a zmizí. Současně je ale dobré používat hydratační krém – kupodivu i mastná a aknózní pokožka hydrataci potřebuje.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Trápí tě tvá pleť? Pomoc hledej na zahrádce!
Domácí masky pro tvou krásu
Účinné domácí triky, jak vyhrát nad akné
Doma.cz: Vyzkoušejte medovou domácí masku! Zvláční a vyživí pokožku

 

Síla přírody


K tomuto přírodnímu zázraku jsem přidala ještě další dvě přírodní vychytávky! Zašla jsem si do prodejny zdravé výživy a koupila si čaj na pročištění jater, žaludku a střev. Ve mnoha případech za akné stojí právě tento problém - znečištění organismu. Pročišťující čaj můžeš střídat ještě s čajem na pročištění krve nebo kopřivovým čajem, který slibuje podobný účinek.

 

 

Druhým produktem, které mi dost pomohlo, je obyčejné droždí! Droždí je také známé tím, že pomáhá při potížích s akné. Dříve jsem brala pilulky, ale přestala jsem je brát ve chvíli, kdy mi bylo řečeno, že se po nich tloustne. Nyní jsem se tedy vydala jinačí cestou. Z droždí a vody si vytvořím "kašičku", ne moc hustou ani vodovou, tak akorát. Nanesu na obličej a nechám 45 minut až hodinku působit. Poté z obličeje odrolím a umyji. Nechtěla jsem tomu věřit, ale pleť mi to opravdu dalo dohromady, po umytí je vyhlazená a jemná.

 

Nedovolím si říci, který z těchto tří zázraků mi pomohl nejvíce, jelikož jsem je všechny začala používat ve stejnou dobu. Možná ale o to jde – léčit pleť zvenku, i zevnitř. Vydala jsem se přírodní cestou a plánuji jí jít i nadále... Léčba akné je dlouhodobá záležitost, takže nečekej zázraky hned! Neztrácím tedy naději a stále doufám, že tento boj přeci jen jednoho dne vyhraji úplně.

 

Článek pro tebe napsala Nicol z blogu NicolBeautyBlogManiac.blogspot.cz.


A co ty? Co tobě pomohlo na akné? Věříš spíše chemii či přírodě? Poděl se o své zkušenosti v komentářích.6 hlasů
Vaše hodnocení