Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nevydrží ti dokonalý make-up tak dlouho, jak by sis přála? Vyzkoušej jednoduché triky, které jeho životnost a dokonalý vzhled prodlouží.

Prodluž perfektní vzhled svého make-upu

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 28.01.2013, 00:00 | 28.01.2013, 00:00 | Krasna.cz/trm

Nevydrží ti dokonalý make-up tak dlouho, jak by sis přála? Vyzkoušej jednoduché triky, které jeho životnost a dokonalý vzhled prodlouží.

Oranžové fleky? Lesklý nos? Hrudky? Vypadá tvůj make-up po pár hodinách děsně? Nebo po něm nejsou po celém dni dokonce téměř žádné stopy? Tak to je potřeba, s tím něco dělat.

 

Před make-upem


Ještě před tím, než naneseš make-up, je potřeba udělat několik kroků, které mohou mít na výsledek nezanedbatelný vliv. Mysli na ně a nepodceňuj jejich význam.


Peeling


Dopřej pokožce pravidelnou očistu, zejména pokud máš mastnou pleť. Pravidelným peelingem ji zbavíš nečistot a odumřelých buněk. Hladká pokožka vypadá sama o sobě lépe.


Krém


Ani pudr, ani make-up nikdy nenanášej na holou pokožku. Pod ni patří krém, vhodný pro tvůj typ pokožky. Dodává pokožce výživu a hydrataci a chrání ji před volnými radikály.

 

PŘEČTI IS TAKÉ:

Velký test make-upů z drogerky
Je báze pod make-up dobrá investice?
Jak prodloužit výdrž tvé kosmetiky


Báze pod make-up


Sametově hebký gel vytvoří na tvé pleti rovnoměrnou vrstvu, díky které se ti konečně podaří zamaskovat rozšířené póry, jizvičky po akné nebo drobné vyrážky. Jen pozor! Báze je další bariéra na tvé kůži, proto se večer nezapomeň důkladně odlíčit. Při špatném zacházení ti totiž může užívání báze uškodit – vysušuje pokožku a rozšiřuje póry.

 


Zkontroluj make-up


Chyba může být i v samotném make-upu. Existuje několik druhý, takže ozkoušej, který ti bude vyhovovat víc. Tekutý se dobře aplikuje, pokud máš krásnou pleť, která nepotřebuje výrazné krytí, oceníš takový, který na pokožce zpudrovatí a vypadá velmi přirozeně. Tuhý velmi dobře kryje, pěnový ti pomůže zamaskovat nedostatky, ale vyžaduje pečlivé rozmazání. Řekni si v drogerii či parfumerii o vzorky a otestuj, který pro tebe bude nejlepší.


Dobře zvolený make-up je základem úspěchu. Experimentuj a najdi ten svůj. Také otestuj různé metody nanášení – prsty, houbičkou či štětcem. Dobře nanesený a rozetřený make-up je základem.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

Pudr přímo na kůži? Jak si tím ničíš pleť?
Sháníš bázi pod make-up? Zkus dětský pudr
Doma.cz: Perfektní make-up: Uberte si kila ve tváři


Také dbej na to, jak svůj make-up uskladníš. Neměl by být vystavený slunci a teplotám, takže okenní parapet nebo polička u topení nebudou ideálním místem. Rovněž ho dobře zavírej, jinak vyschne a zhrudkovatí. A jako u jiné kosmetiky sleduj datum spotřeby. Zkažený make-up nejen že dobře neposlouží, ještě ti může ošklivě poškodit pleť. Jakmile změní konzistenci, barvu, nebo začne zapáchat, nemilosrdně s ním pryč.


Make-upu nenanášej moc silnou vrstvu, ta se pak víc odlupuje. Pokud potřebuješ zakrýt nedostatky, vsaď na korektor, nebo před make-upem místo krému použij tónovací krém či BB krém. Ten už sám o sobě tónuje a jako podklad pod make-up ti pomůže lépe krýt.

 


Přes make-up


Nanesla sis dokonalý základ? To nestačí. Jinak se bude v průběhu dnes olupovat a mizet. Je potřeba ho důkladně zafixovat. K tomu slouží pudr. Nanes ho rovnoměrně velkým kulatým štětcem. Pokud se bojíš různobarevných fleků, kup si transparentní make-up, ten fleky nedělá a fixuje dokonale.
Pokud máš mastnou pleť a jsi zvyklá se několikrát za den přepudrovat, nevědomky si tím do pleti fixuješ nečistoty a bakterie, navíc velmi silná vrstva má větší tendenci se odlupovat. Raději se vybav zmatňujícími papírky. Ty přilož na postižená místa a lehce poklepej, aby se přebytečná mastnota vsákla. Výsledek bude dokonalý.


Co je tvůj trik na prodloužení make-upu? Poděl se v komentářích.6 hlasů
Vaše hodnocení