Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I ty jsi podlehla trendu gelových nehtů? Jsou krásné, ale štve tě, že ti moc dlouho nevydrží? S našimi triky si jejich krásu užiješ o něco déle.

Prodluž životnost svých gelovek

aktualizováno 19.01.2012, 11:57 | 19.01.2012, 11:57 | Krasna.cz/trm

I ty jsi podlehla trendu gelových nehtů? Jsou krásné, ale štve tě, že ti moc dlouho nevydrží? S našimi triky si jejich krásu užiješ o něco déle.

Gelové nehty jsou stále populárnější. Užíváš si jejich elegantní styl i ty? Kdyby jen člověk nemusel tak často na jejich doplňování a nestálo to tolik peněz, co? A jak teprve člověka naštve, když se mu nehet uvolní a odlepí dřív, než má objednané další doplnění. Máme pro tebe několik rad, které životnost tvých gelovek prodlouží.


Nepodceňuj už výběr salónu, kde si nehty necháš udělat. Orientuj se nejen podle ceny, ale i podle osobního doporučení klientek nebo vlastní zkušenosti. Někde možná zaplatíš podstatně nižší cenu, ale bude vykoupena méně kvalitním materiálem i provedením a nehty se ti po pár dnech budou odlupovat. Taková úspora se vážně nevyplatí. Dej raději přednost kvalitnímu, byť dražšímu salónu, kde ovšem můžeš využít akčních slev. Sleduj slevové servery, ať ti neunikne jedinečná nabídka.

 

Všímej si toho, jak manikérka pracuje. Zaměř se na problematické momenty, podle kterých poznáš, zda je její práce skutečně precizní a gelové nehty tě budou zdobit skutečně dlouho. Všímej si čistoty a toho, zda jsou nástroje, se kterými pracuje, dobře vydezinfikované.

 

 

Aby gel dobře držel, je potřeba odstranit vše, co na nehtu je – jako lak na nehty nebo přebytečná mastnota (pokud již nepřicházíš s gelovkami). Také je třeba zatlačit kůžičku v okolí nehtu, ta by mohla způsobit špatnou přilnavost gelu, kdyby náhodou zůstala pod ním. Těsně před aplikací se musí celý povrch nehtu obrousit a zdrsnit, na lesklé ploše by gel nedržel. Je to sice k přirozeným nehtům nešetrné, ale nutné.


Všímej si také, jak manikérka pracuje s gelem i s nehtovými tipy. Umělý nehet se musí k tomu tvému přilepit co nejtěsněji, protože pokud by pod ním zůstaly vzduchové bublinky, zvýšilo by se riziko jeho odchlípnutí. Pozor také na správnou velikost, které bude respektovat tvar tvých přírodních nehtů. Nehet také musí být dokonale odmaštěný, jinak na něm umělý tip nebude držet.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Gel nebo akryl? Co je lepší pro tvé umělé nehty?
Budou pro tebe gelové nehty to pravé?
Opravdu chceš gelové nehty?


Když odcházíš ze salónu s novými nehty, určitě tě manikérka vybaví instrukcemi, jak se k nim chovat, aby zůstaly dlouho krásné. My přidáme několik dalších.


1) Nehty dlouho nemáčej. Pokud myješ nádobí ručně, tak je lepší vzít si na to gumové rukavice. Po dlouhé koupeli si ruce pečlivě vysuš a nehty vytři dosucha. Mokré nehty jsou nejen náchylnější k odlupování, ale i k různým nepříjemným plísním a zánětům.


2) Nehty nikdy nestřihej nůžtičkami nebo kleštičkami, mohla bys je zkroutit a odtrhnout od nehtu. Pokud ti připadají dlouhé, zarovnej je pilníkem.


3) Aby ti umělé nehty držely, je třeba mít své přirozené nehty pevné a zdravé. Proto dbej na pitný režim a dostatečný přísun vápníku, zinku, křemíku a vitamínů řady B. Oceníš to také v okamžiku, kdy se rozhodneš s umělými nehty skončit a vystavíš znovu na odiv své přírodní nehty. Pod vrstvou gelu slábnou, takže bez intenzivní výživy by to nebyla ta pravá podívaná.


4) Buď opatrná při sportu a při činnostech, při kterých by tvé nehty mohly přijít k úhoně, obzvlášť, pokud je máš prodloužené. Pokud hodně sportuješ nebo manuálně pracuješ, lepší než gelovky pro tebe budou nehty akrylové, které jsou tvrdší, pevnější, a tedy i odolnější. Zkusit můžeš i kombinaci obojího – akrygelové nehty. Jsou zároveň pevné, ale vypadají i přirozeně.4 hlasů
Vaše hodnocení