Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

A sakra. Pustila ses do trhání obočí, jenže to nedopadlo úplně podle tvých představ. Jak to rychle opravit?

První pomoc - špatně vytrhané obočí

aktualizováno 05.02.2011, 02:29 | 05.02.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

A sakra. Pustila ses do trhání obočí, jenže to nedopadlo úplně podle tvých představ. Jak to rychle opravit?

To, jak moc dotváří obočí tvůj obličej a jeho výraz, poznáš až ve chvíli, kdy to s jeho úpravou přeženeš. Jak se tomu vyhnout a co dělat, když už se zdá, že je na nápravu pozdě?

 

Přirozenost je základ

 

Pamatuj si, že tvé obočí by mělo i po důkladné úpravě vypadat přirozeně. Každá z nás má jiný tvar, odstín, hustotu chloupků... Z toho musíš vycházet. To, co sluší tvé kamarádce, může s tvým obočím půdobit uměle.

 

Jestli jsi přirozená tmavovláska, ale odbarvuješ se na světlejší odstín, nebo dokonce na blond, měly bys zesvětlit i své obočí. Když tě odbarvuje kadeřnice, popros ji, ať nezapomene i na obočí. Jako blondýnka s černým obočím bys vypadala tvrdě a přísně.

 

Jak na to

 

Nejpečlivěji a s nejmenším rizikem si obočí upravíš pomocí pinzety. Trháš chloupek po chloupku, takže se zbavíš jen těch chloupků, kterých chceš. Chybu můžeš udělat tedy pouze tehdy, když si předem špatně promyslíš, co všechno musí pryč.

 

Nejlépe se chloupky trhají po směru růstu, i to o něco méně bolí. Proti bolesti ti pomůže i dát si před tím horkou sprchu nebo koupel, nebo kůži kolem trhaných chloupků napnout prsty. Při tom si ale o to důkladněji hlídej, jestli držíš linii a tvar obočí.

 

Proti bolesti ti pomůže i kostka ledu, kterou si přejedeš kůži a tím ji trochu znecitlivíš. Po trhání si pleť namaž hydratačním krémem, rychleji ustoupí podráždění a zarudnutí.

 

Obočí by sis měla vytrhávat, ne holit. Tvar je pak hodně hranatý nad kořenem nosu, dorůstající kořínky nevypadají moc pěkně, navíc při špatné manipulaci se žiletkou si můžeš na obličeji napáchat pěkné zlo.

 

 

Správný tvar

 

Nejlepší je co nejpřirozenější. Vytrhej jen to, co je navíc. To znamená chloupky nad kořenem nosu a pod obloukem obočí. Nad obočím bys neměla trhat nic, velmi to mění výraz v obličeji. Pokud tam ale máš neestetické hnízdo chloupků, můžeš udělat výjimku.

 

Nejvyšší bod oblouku obočí by měl být ideálně nad středem oka. Jak ho poznáš? Dívej se upřeně před sebe a střed je přesně nad vnějším okrajem zorničky.

 

Správnou délku obočí pak poznáš tak, že si přiložíš tužku ke straně nosní dírky - měla by tvořit přímou linku s vnitřním koutkem oka a vnitřní hranou obočí. Obočí by nemělo končit dřív, ani víc přesahovat. Na druhém konci by měla opět od strany nosní dírky vést přes vnější koutek oka na vnější konec obočí.

 

Jak na úpravu obočí mrkni ve videu:

 

Triky

 

S obočím jdou dělat báječné triky, které zamaskují nedostatky ve tvaru tvého obličeje. Je moc protáhlý? Zapomeň na výrazně špičaté obočí, jemnější klenutý oblouk pro tebe bude ideální. Naopak buclatějšímu obličeji nesedí plošší tvar obočí.


První pomoc

 

Může se stát, že si obočí vytrháš víc, než jsi chtěla. Co s tím? Budeš muset počkat, až ti  znovu doroste a pak ho zkusit vytrhat lépe. Jenže co dělat těch pár dní až týdnů, než nové chloupky dorostou?

 

Vezmi si tužku na obočí, ostře ji ořež a slabě ho domaluj krátkými a jemnými tahy. Použít můžeš i tmavší hnědé stíny (rozhodně ale bez třpytek) nebo speciální stíny na obočí. Odstín by měl být podobný barvě tvého obočí!

 

Jestli sis do obočí udělala jen nepěkný zub, vypomůžeš si s gelem na vlasy. Delší chloupky přečeš hřebínkem na obočí přes postižené místo a zamízni je lehce gelem. Nepřežeň to ale s množstvím, stačí jen maloučko.


Po pinzetě rozhodně nesahej dříve než za dva týdny! Nechej všechno dorůst a teprve potom začni budovat nový tvar.

 

Jestli si nejsi jista, že ho trefíš správně, nechej to na kosmetičce. Ta ti poradí s prvním tvarem a ty už ho pak hravě zvládneš udržovat a vytrhávat dorůstající chloupky.

 

Obočí se neboj

 

Určitě i kolem tebe se pohybuje dost holek, které mají místo obočí jen úzké obloučky. Po pravdě, líbí se ti to? Tenhle styl dost ubírá na kráse, působí uměle a z holky dělá nafintěnou dámičku. Tyhle úzké čárky už vážně nejsou v módě.

 

Že ti ale příroda dopřála pěkně husté obočí, navíc nepoddajné? No a? Stačí, když vytrháš nepěkné ojedinělé chloupky kolem, dáš mu tvar a případně přistřihneš přečuhující dlouhé chloupky.

 

O tom, že se nosí přírodní obočí, svědčí i řada celebrit. Mrkni třeba na obočí Megan Fox nebo Kristen Stewart. Dneska je prostě v módě výrazné a husté obočí, které je jen přirozeně a s citem dotvarované.9 hlasů
Vaše hodnocení